Pośród dostępnych na rynku pistoletów tapicerskich, które dzielą się na trzy podstawowe grupy, można wybrać najlepszy dla siebie. Jak to zrobić? Wystarczy przeczytać artykuł i przeanalizować własne potrzeby. Wówczas wybór będzie znacznie łatwiejszy i na pewno trafny.

Na rynku jest bogaty wybór pistoletów tapicerskich. Wszystkie, zazwyczaj, mają fabrycznie dopasowane do siebie zszywki tapicerskie. Pistolety dzielą się na trzy grypy, biorąc pod uwagę rodzaj ich zasilania. Mamy, zatem zszywacze ręczne i ręczne młotkowe, elektryczne oraz pneumatyczne. Każde przeznaczone są w gruncie rzeczy do tej samej czynności, ale, również ze względu na nakłady finansowe, warto wiedzieć, kiedy opłaca się zakupić urządzenie pneumatyczne, a kiedy wystarczy taker ręczny.

Zszywacze ręczne i ręczne młotkowe to urządzenia o prostej budowie, nieskomplikowanej obsłudze i niezawodności pracy, również poza tapicernią. Przeznaczone są głównie do prac naprawczych, sporadycznych obić. To również idealne urządzenie do zajęć amatorskich, gdzie tani, ale sprawny taker jest urządzeniem ekonomicznie uzasadnionym i techniczne wystarczającym. Dzięki niewielkiej wadze, przy sprawności pracownika, można nim wykonać szereg prac. Dojście do trudnodostępnych miejsc nie jest dla niego niemożliwe.

Zszywacze elektryczne stosowane są głównie przez profesjonalistów. Używane są w stolarniach o średniej i dużej ilości prac tapicerskich, przez dekarzy i do pracy wykończeniowych i remontowych. Stosowane są do mocowania grubych tkanin tapicerskich, prac w trudniejszych warunkach i z gorszym dojściem do miejsc obijanych. Mają ergonomiczny kształt, są dobrze wyważone i niezwykle wygodne w użyciu. Nie wymagają znacznych nakładów siły, pracują szybko i wydajnie radząc sobie nawet z twardym drewnem meblarskim czy dekarskim.
Co prawda zszywacze elektryczne są stosunkowo drogie, ale bywają lubiane przez amatorów z uwagi na łatwość ich obsługi.

Zszywacze pneumatyczne są urządzeniami dla profesjonalistów. Ich zakup musi być ekonomicznie uzasadniony, bowiem jest to sprzęt zdecydowanie najdroższy. Wyjątkiem jest pistolet stolarski na zszywki 92 przeznaczony do prac stolarskich, tapicerskich i wykończeniowych. Pracuje szybko, lekko i dokładnie a przy tym jest stosunkowo niedrogi. Również model pistoletu przypominający znaną Beę jest dostępny dla każdego a jednocześnie niczym nie ustępuje drogim takerom typowo profesjonalnym.
Zszywacze pneumatyczne przydają się tapicerom, budowlańcom czy dekarzom. Urządzenia są dobrze wyważone i posiadają długie magazynki. Polecane są do dużych stolarni, prac w trudnych warunkach i czynności wymagających szybkości, dokładności i niezawodności pracy. Są zdecydowanie urządzeniami wymagającymi precyzji, uwagi i umiejętności operatora. Ich przybicia są mocne i trwałe. W wielu przypadkach takery pneumatyczne przystosowane są nie tylko do wystrzeliwania zszywaczy, ale również można na nich pracować gwoździami tapicerskimi.

Po przeanalizowaniu wad i zalet pistoletów tapicerskich, ich wybór powinien być znacznie łatwiejszy i trafniejszy. Warto szczerze odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ilość prac wykonywanych w stolarni jest na tyle duża, aby konieczne było kupowanie drogich sprzętów, czy może wystarczą wersje proste, mniej profesjonalne, ale równie skuteczne.

3 rodzaje pistoletów tapicerskich dla każdego Autor artykułu:
Artykuł został przygotowany przez Hurtownię Tapicerską Akces oferującą min. pistolety i zszywacze tapicerskie: hurtownia-akces.pl/pistolety-zszywacze-tapicerskie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj