www.apartmenttherapy.com

By kuchnia zyskała nowy blask, często wystarczy zmiana koloru szafek i ścian, wymiana nudnych drobiazgów na nowe i świeże spojrzenie na wysłużone meble. Z dobrym pomysłem metamorfoza kuchni z pewnością się uda – poniższe przykłady są tego najlepszym dowodem.

Po pierwsze: kolor

metamorfoza-kuchni-kolor

Ciężka, ciemna i nijaka kuchnia została odmieniona nie do poznania tylko dzięki zmianie koloru. Biel powiększyła i rozjaśniła pomieszczenie, żółć dodała mu energii, a paletę uzupełniły błękitne akcenty. Lekkości aranżacji dodały otwarte półki, które zastąpiły toporne szafki nad blatem.

Czytaj:   Salon z kuchnią - rozwiązania i inspiracje

Po drugie: detal

metamorfoza-kuchni-detal

W poniższej kuchni również postanowiono zmienić kolor, ale metamorfoza udała się również dzięki wprowadzeniu ciekawych akcesoriów. Najbardziej wyrazistym jest wzorzysty dywanik, który wyznacza paletę kolorystyczną dodatków. Kolejny to ściana tablicowa nad kuchenką, na której można wypisywać codzienne menu. Efektu dopełniły czerwone pojemniki na blacie.

Po trzecie: styl

metamorfoza-kuchni-styl

Każda metamorfoza zaczyna się od pomysłu – musimy mieć wizję tego, jak ma wyglądać nowe, lepsze wnętrze. Twórcy poniższej aranżacji byli w pełni świadomi swojego celu i zamienili staroświecką kuchnię w stylowe wnętrze z elementami stylu kolonialnego i Hamptons. Warto zauważyć, że tu ponownie, zamiast wymieniać meble, zdecydowano się je przemalować i wymienić uchwyty. Ton wnętrzu nadaje błękitna wyspa z efektownym oświetleniem i drewnianymi stołkami.

Czytaj:   Metamorfoza mieszkania - nowoczesny design w klasycznym wnętrzu

Po czwarte: konsekwencja

metamorfoza-kuchni-konsekwencja

Wśród wielu zadań metamorfozy znajduje się opanowanie chaosu we wnętrzu, któremu brak określonego stylu. Gdy zdecydujemy się na zmianę, aranżacja powinna być podporządkowana wiodącej estetyce – tylko wtedy uzyskamy efekt, o który nam chodziło. Poniższa metamorfoza świetnie to pokazuje. Wiodącym motywem jest miodowe drewno, któremu towarzyszą szare wykończenia i klasyczne, mleczne klosze lamp.

Czytaj:   Kuchnia aranżacje w zgodzie z naturą

Po piąte: odwaga

metamorfoza-kuchni-odwaga

Gdy zmieniasz, zmieniaj na całego – to istota metamorfozy. Jeśli więc zdecydujemy się na przemianę wnętrza, warto puścić wodze fantazji i spróbować odtworzyć aranżację z marzeń. Efekty mogą być piorunujące, co pokazuje poniższa kuchnia. Na pierwszy rzut oka trudno uwierzyć, że to te same pomieszczenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here