Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Dziennik koloru Tikkurila od Niny Bruun

Nina
Bruun, wielokrotnie nagradzana projektantka wnętrz i analityk
trendów z Danii, opracowała dla marki Tikkurila Dziennik Koloru w
formie moodboardów, dzieląc się swoimi kolorystycznymi
inspiracjami. Na poszczególnych tablicach trendesetterka
przedstawiła elementy pochodzące z natury, z życia codziennego i
przypisała do nich tonacje z palety Tikkurila, pokazując w ten
sposób, jak umiejętnie łączyć wybrane odcienie z różnymi
fakturami i materiałami. Dzięki barwnym koncepcjom z łatwością
można stworzyć spójne, harmonijne aranżacje, które będą
odpowiadać najmodniejszym trendom, a jednocześnie odzwierciedlać
styl mieszkańców.

Czytaj:   Siła kontrastów w wystroju wnętrz

Natura jest najpiękniejszym artystą, dlatego inspiracje kolorystyczne warto czerpać wprost z otaczającego nas świata.

Jest wiele powodów, dla których warto zainspirować się kolorem zielonym, a najważniejsze z nich to natura i środowisko. Coraz bardziej zwracamy uwagę na nasze otoczenie i budzi się w nas świadomość, że w erze intensywnej konsumpcji powinniśmy szczególnie dbać o naszą Ziemię. W tym sensie zielony jawi nam się jako piękny i mocny kolor, który może być źródłem różnorodnych inspiracji

mówi Nina Bruun

Czytaj:   Wnętrza sprzyjające refleksji z Beckers

Motywy fauny i flory naturalnie wkomponowują się w domowe aranżacje, tworząc nie tylko przytulne, ale i modne wnętrze. Zielony pięknie prezentuje się zarówno w pojedynkę, jak i w zestawie z innymi kolorami. Połączenie na przykład bieli i chłodnej zieleni sprzyja odprężeniu i powiększa optycznie pomieszczenie, dlatego świetnie sprawdzi się w niewielkiej łazience.

Coraz więcej osób przykłada uwagę do zdrowego trybu życia i sportu, dlategonaturalnym staje się obecność w naszych wnętrzach kolorów, które się z nimi kojarzą.Sportowy styl cechująjaskrawe i nasycone barwy, które dodają energii i motywacji w trakcie wytężonego wysiłku. Wybierając tego typu barwy do mieszkania, można wykreować radosną atmosferę, która będzie wprawiać domowników w dobry nastrój każdego dnia. Zgodnie z radą projektantki: „nie obawiaj się mieszania ciepłych i chłodnych odcieni czy uzupełniających się kolorów, np. fioletu i żółtego. Taki zabieg pozwoli stworzyć dynamiczną i żywą przestrzeń. Możesz także zdecydować się na bardziej pastelowe rozwiązanie ton-w-ton, dodając do aranżacji kilka intensywnych, kontrastujących barw.

Wakacje to nie tylko okazja do odpoczynku, ale także do dalekich wypraw i poszukiwania wnętrzarskich inspiracji z różnych zakątków świata. Dzięki odpowiednim kolorom klimat gorącego południa można przenieść wprost do własnego domu i zatrzymać letnią aurę przez cały rok. Idealna będzie do tego paleta żółcieni. Żółty kolor ma wiele twarzy i to waśnie w tym tkwi sekret jego uroku. Zastosowanie głębokich i nasyconych odcieni w kolorze zachodzącego śródziemnomorskiego słońca nada pomieszczeniu wyjątkowy i ciepły charakter.

Z kolei jaśniejsze tony symbolizujące rozgrzany piasek na pustyni doskonale rozświetlą wnętrze i wprowadzą optymistyczną atmosferę.

Według Niny Bruun “żółty może wydawać się trudnym kolorem, ale w połączeniu z innymi barwami tworzy niewiarygodnie piękne kompozycje. Jeśli sceptycznie podchodzisz do palonych tonacji w swoim domu, pamiętaj, że możesz kompletnie odmienić wnętrze, malując na ciepły kolor tylko jedną ścianę. Bez względu na odcień czy nasycenie, żółta barwa z pewnością doda Twojemu życiu szczypty pikanterii. 

Więcej
inspiracji znajduje się na profilach marki Tikkurila w social media.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *