Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Jesienne dekoracje – co możemy wykorzystać

Jesień wbrew pozorom to piękna i kolorowa pora roku. Liście, szyszki, kasztany i innego rodzaju elementy mogą posłużyć nam do stworzenia pięknych dekoracji. Poniżej znajdziecie kilka pomysłów, jak je wykorzystać w waszych domach.

Jesienne dekoracje wnętrza mogą być świetną rozrywką na chłodne i deszczowe dni spędzone w domu. Istnieje wiele ciekawych pomysłów na wykorzystanie jesiennych elementów, takich jak liście, gałązki, szyszki czy kasztany. Możemy stworzyć z nich różnego rodzaju kompozycje i jednocześnie cieszyć się pięknym zapachem lasu. Zrobienie poszczególnych dekoracji wcale nie musi być czasochłonne i skomplikowane. Wystarczy odrobina pomysłowości, a z pewnością stworzycie coś wyjątkowego.

Jak wykorzystać jesienne liście?

Liście podczas jesieni przybierają różnorodne i piękne kolory. Szkoda więc, by nie wykorzystać ich do przyozdobienia naszego wnętrza. Ciepłe kolory liści na pewno stworzą przytulny nastrój w twoim mieszkaniu. Możemy stworzyć z nich bukiety, które przyozdobią stół w jadalni czy w salonie. Ciekawie będą wyglądały także zawieszone pod sufitem – świetnie będzie wyglądał wianek wykonany z kolorowych liści i gałązek jarzębiny. Oprócz tego możemy wykorzystać liście do przyozdobienia słoików czy pojemników, które umieścimy na półkach. Pięknie będą łączyły się ze świecznikami.

Czytaj:   Inspirująca ceramika w kuchni i w łazience

Ciekawym pomysłem jest stworzenie obrazków z liści. Aby zachowały one swoją świeżość i nie zwijały się, wystarczy przeprasować je gorącym żelazkiem przez ściereczkę. Następnie możemy włożyć je w ramki, tworząc dowolne kompozycje. W taki sposób w naszym wnętrzu może powstać cała galeria, stworzona właśnie w taki sposób.

Jak wykorzystać szyszki?

Szyszki to także świetny materiał, który da się wykorzystać do stworzenia jesiennych dekoracji. Wszystko zależy od naszej pomysłowości. Możemy wykorzystać szyszki do stworzenia pięknych wianków, stroików, świeczników czy zawieszek na okna czy drzwi. Dekoracje z szyszek świetnie pasują także jako ozdoba bożonarodzeniowa. Mogą one być wykorzystane także jako ,,bombki” umieszczone na choince.

Czytaj:   DIY: czyszczenie i konserwacja drewna

Ciekawym pomysłem jest łańcuch z szyszek, który możemy umieścić na świątecznej choince. Jeśli zależy nam na jak najbardziej naturalnym wyglądzie choinki – to ten pomysł na pewno się sprawdzi. Taki łańcuch możemy także wykorzystać do ozdobienia okien czy podwiesić przy suficie.

Dekoracją będą także szyszki umieszczone np. w szklanych słojach. Możemy je pomalować specjalnym sprayem, aby uzyskać jeszcze ciekawszy efekt oraz dodać gałązki jarzębiny czy innego rodzaju ozdoby.

Czytaj:   Familiowo: domowa organizacja z pomysłem

Jak wykorzystać kasztany?

Kasztany mogą być wykorzystane w podobny sposób jak szyszki – możemy zrobić z nich wieńce, stroiki i zawieszki. Kasztany możemy wykorzystać także jako podstawkę pod świeczki typu tealight. Dodatek dzięki temu nabierze nowego, jesiennego wyglądu. Świetnie będzie wyglądał także słój wypełniony kasztanami. Dla lepszego efektu, niektóre z nich możemy pomalować na złoto lub srebro, a także dodać czerwone owoce jarzębiny.

Więcej informacji
Treść powstała we współpracy ze sklepem https://dekolo.pl/ oferującym jajka styropianowe, cekiny, wstążki, farby i inne materiały rękodzielnicze.

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *