Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

La Grande Bellezza! Spotkanie z włoską marką Listone Giordano w showroomie Forestile

21 lutego na warszawskim Muranowie zagościł prawdziwie włoski klimat! Wszystko z powodu showroomu Forestile – organizatora kameralnego spotkania dla architektów, projektantów
i przedstawicieli mediów. Event poświęcony był włoskiej marce Listone Giordano oraz kolekcji wyjątkowych parkietów drewnianych Natural Genius, która powstała przy współpracy z designerami takiej klasy jak Patricia Urquiola, Michele De Lucchi czy Daniele Lago.

Gościem specjalnym wydarzenia była Monica Mecocci – przedstawicielka Listone Giordano, która przybyła na spotkanie prosto z włoskiej Perugii, aby opowiedzieć o fascynujących początkach marki, filozofii jej właścicieli – rodzinny Margaritelii oraz innowacjach technologicznych i designie najwyższej klasy. Podczas prezentacji zebrani mieli okazję obejrzeć spektakularny film, który pozwala poznać  artystyczną stronę Listone Giordano. Nagranie opowiada o fascynującej instalacji muzycznej, która poprzez rejestrację dźwięków z wnętrza drzew tworzy z dębów lasu Città della Pieve w Umbrii zadziwiające instrumenty muzyczne.

Po prezentacji przyszedł czas na degustację organicznego wina z regionu Perugia produkowanego przez rodzinę Margaritelli, tradycyjne włoskie jedzenie, muzykę na żywo a przede wszystkim rozmowy o parkietach i najlepszym designie!

Listone Giordano to marka, która powstała z pasji do drewna, miłość do tradycyjnego rzemiosła połączonej z innowacyjnymi technologiami i najlepszym designem oraz biznesem pro-ekologicznym i społecznie odpowiedzialnym. Parkiety Listone Giordano pokazywane były m.in. w Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku oraz na wielu wystawach Salone del Mobile. Firma posiada także bogaty katalog realizacji na całym świecie m.in. prestiżowe Gallerie d’Italia – Piazza Scala w Mediolanie, Casa Batlló Gaudiego w Barcelonie, Showroom Bulgari w Rzymie, Trump Tower w Toronto czy salony Ferrari i Porsche.

Czytaj:   Jak zadbać o dobre powietrze w mieszkaniu?

Spotkanie zorganizowało Forestile przy współpracy z agencją OKK! PR. Forestile to salon ekskluzywnych parkietów drewnianych oraz generalny dystrybutor Listone Giordano na rynek polski. Firmę 25 lat temu stworzyli Joanna i Grzegorz Jezierscy. W warszawskim showroomie Forestile znajduje się szeroka gama produktów, dzięki temu klienci mogą pozwolić sobie na bezpośredni kontakt z surowcem, z którym później będzie częścią ich domów przez długie lata. Firma, podobnie jak Listone Giordano, odznacza się pro-ekologicznym podejściem zarówno do zasad produkcji parkietów, jak i materiałów wykorzystywanych do ich montażu oraz pielęgnacji. Doskonała jakość produktów i zaawansowane rozwiązania technologiczne stosowane przez producentów sprawiają, że w salonie Forestile można znaleźć podłogę drewnianą do wszystkich pomieszczeń – począwszy od wnętrz użytkowych, po pokoje mieszkalne, kuchnię, łazienkę oraz taras.

Czytaj:   Masaż pod prysznicem

W marcu 2019 roku rozpocznie się gruntowna przebudowa showroomu Forestile, za nową aranżację wnętrza odpowiada nie kto inny tylko Listone Giordano! W lokalu przy ulicy Stawki 4B zmieni się praktycznie wszystko. Showroom Forestile stanie się nie tylko przestrzenią inspiracji, ale też  ekskluzywnym miejscem spotkań i wymiany myśli dla architektów, projektantów oraz designerów.  

Czytaj:   Tapety w kwiaty - wiosna we wnętrzach

Więcej informacji: www.forestile.pl, www.listonegirodano.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *