Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Lampy sufitowe – modne i praktyczne aranżacje

Lampy sufitowe to często główne źródło światła. Pełnią nie tylko rolę funkcjonalności, ale także są elementem dekoracji wnętrz. Podpowiadamy jak modnie i praktycznie zaaranżować pomieszczenia wykorzystując w tym celu lampy sufitowe.

Wybór oświetlenia

Do wyboru mamy sporo kategorii lamp od lamp nowoczesnych przez lampy stołowe aż do lamp wiszących i podłogowych. Najczęściej decydujemy się na lampy sufitowe, które są często podstawowym źródłem światła.

Ważne jest aby oświetlenie pasowało do rozstawienia mebli, koloru ścian, dekoracji oraz wielkości pomieszczenia. Niektóre osoby nie są w stanie zaaranżować sobie we własnym zakresie wnętrza tak, aby wszystko pasowało do siebie. Takie osoby powinny zatrudnić kogoś, kto zrobi to za nie, zaplanuje oświetlenie od samego początku, a efekt końcowy będzie oszałamiający.

Czytaj:   Nowoczesne lampy sufitowe

Wybierając lampy sufitowe należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich długość. Jeśli nasze pomieszczenie jest niskie dobrze jest w tym przypadku zdecydować się na plafony, które mają szeroką gamę wzorów i z pewnością każdy znajdzie coś w swoim guście.

Alternatywą dla plafonów mogą być także halogeny. W przypadku niskiego pomieszczenia, świetnie sprawdzą się wielopunktowe halogeny, które świetnie doświetlą pomieszczenie, a dodatkowo dodadzą ciekawego, nowoczesnego stylu.

Oświetlenie ciemnych pomieszczeń

Przede wszystkim należy skupić się na tym, aby wnętrze było należycie rozjaśnione. W przeciwnym razie pomieszczenie będzie mało komfortowe i niepraktyczne. Najlepszym rozwiązaniem dla ciemnych pomieszczeń są lampy wiszące, które są w stanie doskonale rozjaśnić wnętrze. Trzeba wybrać odpowiednią ilość oświetlenia, która pozwoli na rozjaśnienie i optyczne powiększenie pomieszczenia. Nie łatwo jest rozświetlić ciemne wnętrze i nie zawsze jesteśmy w stanie zrobić to sami. Jeśli czujemy, że możemy nie podołać dobrze jest zatrudnić eksperta, który zawsze ma ciekawe pomysły, podpowie jakie triki zastosować, aby optycznie powiększyć i urozmaicić pomieszczenie.

Czytaj:   Lampa sufitowa w nowoczesnym wnętrzu - połącz funkcjonalność i estetykę!

Lampa do pokoju dziecięcego

Wybierając lampę do pokoju dziecinnego należy przede wszystkim kierować się bezpieczeństwem. Oczywiście lampa powinna pasować do koloru ścian i mebli, dawać odpowiednie światło, ale także być bezpieczna podczas zabaw. Lampa powinna dobrze oświetlić pomieszczenie, więc dużo zależy od tego jaka to przestrzeń. Najbezpieczniejszą lampą do pokoju dziecięcego jest kinkiet, który przylega do sufitu i dobrze doświetla pomieszczenie. Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo wzorów kinkietów, które na pewno znajdą zastosowanie w niejednym pokoju dziecięcym.

Czytaj:   Trendy w oświetleniu mieszkania

Lampa do sypialni

Sypialnia to miejsce, które ma nas wyciszać i relaksować. Światło główne nie musi być mocne, gdyż zawsze montuje się dodatkowe oświetlenie. Jeśli mamy garderobę w sypialni należy pomyśleć o tym, aby była ona dobrze doświetlona. W tym celu najlepiej sprawdzą się halogeny, które będą zamontowane tuż nad garderobą.

Światło w sypialni powinno być ciepłe i klimatyczne. Bardzo istotne są tutaj barwy ścian, gdyż w połączeniu z oświetleniem daje to niesamowity efekt.

W sypialni sprawdzą się zarówno lampy wiszące, kinkiety jak również halogeny.

MCh
Sprawdź na: planetalamp.com/lampy-sufitowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *