wygodne legowisko dla psa jak wybrac

Każdy pies powinien mieć własną przestrzeń, która zapewni mu właściwe warunki snu. Legowisko dla psa powinno być komfortowe dla zwierzaka, wykonane z trwałych materiałów oraz charakteryzować się efektownym designem. Odpowiednio dobrane posłanie zapewnia zwierzakowi indywidualną przestrzeń, daje poczucie bezpieczeństwa i gwarantuje komfort snu bez szkodliwego obciążania stawów.

Podpowiadamy, w jaki sposób wybrać wygodne legowisko dla naszego czworonoga.

Wytrzymały materiał zewnętrzny

Jednym z ważniejszych czynników przy wyborze odpowiedniego legowiska jest rodzaj materiału, z którego jest ono wykonane. Powinien on być odporny na zadrapania i ślady ostrych zębów oraz wilgoć. Ideałem jest legowisko wytrzymałe, a jednocześnie łatwe do utrzymania w czystości i przyjemne w dotyku. Gdy nasz zwierzak nie wyrósł jeszcze z etapu podgryzania przedmiotów, warto zwrócić uwagę na legowiska wykonane z kodury. Jest to polimerowy, wodoodporny i impregnowany materiał o dużej wytrzymałości na uszkodzenia, który można prać w pralce. Dla psów, które najlepiej czują się na miękkim podłożu, popularnym pokryciem jest sztruks. Daje poczucie komfortu oraz jest łatwy w utrzymaniu go w czystości. Właściciele małych ras chętnie wybierają pokrycia ze sztucznego futerka lub miękkiego pluszu – ten rodzaj materiału jest szczególnie ceniony przez psiaki ciepłolubne, posiadające krótki włos.

Czytaj:   Kwiaty nie tylko w wazonie

Bardzo wygodne są legowiska ze zdejmowanym pokrowcem – mocny zamek błyskawiczny sprawi, że jego zdejmowanie będzie sprawne. Przydaje się też warstwa antypoślizgowa, gdy kącik dla psa znajduje się na gładkich płytkach bądź panelach.

Wygodne wypełnienie

Legowisko dla psa powinno być również wygodne. Wybierajmy posłanie wypełnione wysokosprężystą gąbką, pianką poliuretanową lub granulatem silikonowym. Zapewnią one wygodę i odpowiednią miękkość oraz zagwarantują łatwość utrzymania w czystości i długotrwały brak odkształceń. Szukajmy wypełnień posiadających odpowiednie atesty – będą bezpieczne, nietoksyczne oraz zapobiegną rozmnażaniu się roztoczy. Niektóre legowiska mają formę grubego materaca z trwałym, zdejmowanym pokrowcem.

Czytaj:   Kwiatowe ogrody wkraczają do wnętrz

Odpowiedni rozmiar i grubość legowiska

Wybierając posłanie dla swojego psa zwróć uwagę na jego wielkość. O ile mały pies nie będzie miał Tobie za złe, jeśli sprawisz mu większe legowisko, o tyle duży psiak na zbyt małym posłaniu będzie się bardzo męczył. Obecnie można bez problemu znaleźć najróżniejsze formaty legowisk dla psów, wybierz takie, na którym Twojemu pupilowi będzie wygodnie. Legowisko dla psa nie może również być zbyt cienkie. W przypadku większych zwierzaków grubość podłoża powinna wynosić minimum 7-10 cm. Zapobiegnie to tworzeniu się bolesnych odcisków na łokciach, co jest częstą przypadłością dużych ras. Gąbka wypełniająca legowiska powinna zapewniać mu odpowiednią izolację tak, by nasze zwierzę nie marzło w chłodniejsze dni. Wzmocniony spód z tkaniny poliestrowej bądź lateksu zapewni idealne przyleganie legowiska do każdego podłoża.

Czytaj:   Na co zwrócić uwagę przy wyborze dywanu

Za cenne wskazówki dziękujemy portalowi Zoologiczny.Sklep.pl .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here