Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Łóżka kontynentalne – idealny sen w każdej sypialni

Sen to podstawa funkcjonowania każdego człowieka. Nie wystarczy jednak przespać kilka godzin, by rano czuć się jak nowonarodzony. Podstawą wygodnego snu jest przede wszystkim łóżko, na którym śpimy. Nawet najdłuższy sen nie przyniesie efektu, jeśli nasze łóżko jest niewygodne lub źle dopasowane do naszych potrzeb. Wybór nie jest łatwy, bo na rynku pojawia się coraz więcej modeli, których producenci prześcigają się w zachwalaniu ich zalet i wygód. Każdy z nas chciałby sypiać po królewsku, a takie warunki z pewnością zapewni nam łóżko kontynentalne. Czym się wyróżnia?

Nie bez przyczyny kojarzone są przede wszystkim z łóżkami hotelowymi. To właśnie w tego typu obiektach można je spotkać najczęściej. W końcu wygoda i komfort gości to największa idea przyświecająca hotelarzom. Coraz częściej jednak łóżka kontynentalne, bo o nich mowa, wybieramy do naszych sypialni. Nic w tym dziwnego, w końcu komfort snu zyskuje na znaczeniu, a ten w przypadku łóżek kontynentalnych jest na najwyższym poziomie. Ich popularność w Polsce rośnie. W zachodniej Europie i Skandynawii stanowią najpopularniejszy model łóżek.

W przeciwieństwie do śniadania kontynentalnego, które raczej nie kojarzy nam się z wystawnym posiłkiem, łóżka o tym charakterze stanowią synonim luksusu. Łóżko kontynentalne to konstrukcja tapicerowana, która różni się znacząco od pozostałych modeli łóżek dostępnych na rynku. Jego konstrukcja najczęściej opiera się na drewnianej skrzyni wypełnionej sprężynami bonellowymi otoczonymi przez piankę poliuretanową. Górną część stanowi kilkustrefowy materac kieszeniowy, zazwyczaj dwustronny, dzięki czemu użytkownicy mogą wybrać odpowiadającą im twardość materaca.

Tym, co najbardziej wyróżnia łóżka kontynentalne spośród innym modeli, jest ich wysokość. Powierzchnia spania znajduje się na wysokości 50-60 cm nad podłogą, co umożliwia wygodne kładzenie i wstawanie. Jest to duże ułatwienie, szczególnie dla osób starszych i cierpiących na dolegliwości związane z kręgosłupem. Na pierwszy rzut oka łóżka kontynentalne sprawiają wrażenie masywnych, co niewątpliwie wynika z ich warstwowej konstrukcji. Tak naprawdę jednak wąska podstawa pod materac powoduje, że zajmuje ono mniej miejsca w sypialni niż większość modeli. Dodatkowo, konstrukcja na nóżkach ułatwia sprzątanie i utrzymanie porządku pod łóżkiem.

Czytaj:   Łóżko Tipi – tego jeszcze nie było w pokoju dziecięcym!

Z tej zalety wynika kolejna. Łóżka kontynentalne charakteryzują się bowiem doskonałą wentylacją. Przestrzeń pod łóżkiem ułatwia cyrkulację powietrza, co pomimo tak grubej warstwy zapobiega zatrzymywaniu wilgoci wewnątrz materaca. Taka konstrukcja pozwala również zoptymalizować temperaturę podczas snu. Latem mniej się pocimy, a zimą zatrzymujemy ciepło. Trzy warstwy łóżka kontynentalnego doskonale też wpływają na ułożenie ciała podczas snu. Ciężar ciała rozkłada się na nich równomiernie, dzięki czemu odciążamy kręgosłup. W ten sposób mniej obciążamy materac, a to z kolei wydłuża jego żywotność.

Czytaj:   Kolorowy dywan: 7 ciekawych projektów wnetrz

Równie istotną zaletą łóżek kontynentalnych jest ich design. Wyglądem idealnie wpisują się w każdy charakter sypialni, przydając jej dostojności i klasy. Ważnym elementem łóżka kontynentalnego jest zagłówek, który jest nie tylko estetycznym, ale praktycznym wykończeniem. Sprawia, że łóżko służy nie tylko do spania, ale stanowi też strefę relaksu. Choć luksusowe, są na wyciągnięcie ręki każdego z nas. Coraz popularniejsze, ale wciąż prestiżowe, stanowią inwestycję na lata. Są też gwarancją wygodnego i zdrowego snu, a ten jest wart każdej ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *