castoramaco-nalezy-wiedziec-podczas-wyboru-drzwi-lazienkowych-1

Wybór drzwi do mieszkania nie powinien być trudny, szczególnie gdy jest ono świeżo wykańczane. Jednak nie wszędzie mogą one być takie same, jak te które będziemy wstawiać do salonu czy sypialni. Łazienka, ze względu na rozmaite czynniki, rządzi się własnymi prawami i nie wystarczy, że jej drzwi będą spójne z resztą modeli czy też aranżacją. O czym należy wiedzieć przy ich wyborze?

Drzwi łazienkowe, które zapewnią prywatność

Trudno wyobrazić sobie sytuację, gdy wchodzimy do łazienki i nie możemy jej zamknąć od środka. Taka funkcja pozwala nam zachować naszą intymność i czuć się swobodnie, nawet jeśli dzielimy mieszkanie wyłącznie z bliskimi sobie osobami. Również, gdy korzystamy z łazienki u znajomych, w galerii handlowej czy restauracji to jedna z najważniejszych roli, jaką powinny spełnić drzwi łazienkowe. Dorabianie haczyków jest opcją, jednak na rynku istnieje wielka ilość modeli, które są doskonale przystosowane do tego, abyśmy mogli jak najwygodniej zablokować wejście do toalety.

Czytaj:   Przycisk spłukujący - 5 pytań do eksperta

Czy zamek na klucz się sprawdzi? Takie drzwi powinniśmy wybierać z uwagą, ponieważ metalowe elementy mogą ulegać korozji, o którą nietrudno w wilgotnej łazience. Poza tym zamykanie się na klucz może być kłopotliwe, także dla dzieci, które mogą się zablokować od środka, a my będziemy mieli trudność z otwarciem drzwi od zewnątrz. Łazienkowe skrzydła często mają specjalne rozwiązanie z blokadą zatrzaskową, którą wystarczy przekręcić. Wybierzmy takie drzwi łazienkowe, które najlepiej spełnią dla nas tę funkcję.

Czytaj:   Drewno w różnej odsłonie na drzwiach

Wentylacja, którą powinny zapewnić drzwi łazienkowe

Kolejną funkcją, jaką mają spełniać skrzydła montowane w wejściu do łazienki, jest prawidłowa cyrkulacja powietrza. Tutaj do wyboru mamy drzwi łazienkowe z podcięciem lub takie, które są uzupełnione w specjalne tuleje. Otwory te, najczęściej okrągłe, znajdują się u dołu skrzydła i pozwalają na swobodne uciekanie wilgotnego powietrza z wnętrza łazienki. To element wentylacji, który powinien być wzięty pod uwagę, gdy wykańczamy pomieszczenia, w których może unosić się para wodna.

Drzwi łazienkowe z szybą?

Skrzydła, które są wyposażone w przeszklenie pozwalają na dodatkową ilość światła, które wpadnie do wnętrza łazienki. To istotne szczególnie, gdy mamy do czynienia z pomieszczeniem pozbawionym okien i w wypadku, gdy korytarz jest jasny. Matowa szybka pozwoli nam również zobaczyć, czy ktoś znajduje się w łazience. Pamiętajmy, aby przeszklenie drzwi łazienkowych nie było transparentne, co zakłóciłoby intymność osób korzystających z pomieszczenia.

Czytaj:   Na co zwrócić uwagę wybierając drzwi frontowe do domu?

Małe łazienki – jakie drzwi sprawdzą się najlepiej?

W niewielkich mieszkaniach, gdzie dodatkowo mamy do czynienia z wąskimi korytarzami, możemy zrezygnować z tradycyjnych skrzydeł drzwiowych, a zamontować system drzwi przesuwnych. Takie rozwiązanie ograniczy blokowanie przejścia i pozwoli zyskać więcej przestrzeni. Pamiętajmy jednak, aby uzupełnić takie drzwi łazienkowe o blokadę i wybierzmy taki model, który będzie zapewniał wentylację.

1 KOMENTARZ

  1. […] Ważne jest, aby podcięcie dolne drzwi było odpowiednio wykonane i dobrze dopasowane do całego stylu – nie tylko łazienki, ale również naszego domu lub mieszkania. Estetycznie wykonane prace stolarskie dają wrażenie gustownego wnętrza, a w takim dużo łatwiej jest się zrelaksować. Miłośnicy drewna powinni bez wątpienia zdecydować się na drzwi wykonane właśnie z niego. Dodatkowo, jeżeli w łazience jest okno, wówczas lepiej zainwestować w drzwi o pełnym skrzydle, okno zawsze można ustawić na opcję wentylacji, przez co nie trzeba martwić się wilgocią. Więcej w tym miejscu. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here