Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Oświetlenie marki Dark

Ile trzeba mieć poczucia humoru, aby firmę produkującą oświetlenie nazwać „ciemność”… Takich niebanalnych i odważnych pomysłów nie boją się Belgowie. W roku 2000 nieopodal Brugii powstała marka Dark. Od tego czasu belgijski producent nie przestaje zaskakiwać.

Marka Dark założona została przez Marnicka Smessaerta. Od początku firma proponuje oświetlenie odznaczające się nonkonformistycznym i nowoczesnym designem. Dzięki pasji i zaangażowaniu współpracujących z Dark designerów kolekcje lamp, oświetlenia podsufitowego, lamp stojących, kinkietów czy abażurów łączą w sobie wysokie walory funkcjonalne z niebanalnymi formami. Do Polski oświetlenie Darka zawitało dzięki BM Housing.

Czytaj:   Inteligentne oświetlenie IKEA. Urządź dom za pomocą światła

oświetlenie

oświetlenie

oświetlenie

oświetlenie

oświetlenie

Jednym z flagowych projektów firmy pozostaje The Baby Bubble – stworzony przez Alexa de Witte’a szklany kinkiet przypominający efemeryczną mydlaną bańkę. Lekka forma projektu to efekt fascynacji projektanta możliwościami jakie daje rzemieślnicze wytwarzanie szkła – każdy egzemplarz jest niepowtarzalny. Na przeciwległym biegunie jest drewniana lampa Saturnuz autorstwa Jacoba de Baan – geometryczna i zdyscyplinowana forma, której kształt zainspirowany został szóstą planetą Układu Słonecznego.

Czytaj:   Księżyc w pełni w Twoim domu - nietypowa lampa

Projektanci współpracujący z Dark śmiało eksperymentują z formami, ale również w udany sposób łączą najprzeróżniejsze materiały, często takie, które nie kojarzą się tradycyjnie z oświetleniem. Portugalski architekt, Miguel Arruda stworzył całą kolekcję, w której główną rolę odgrywa korek. Linia Captain Cork to kilka modeli wiszących lamp o miękkich liniach i naturalnej, ciepłej barwie.

Nieoczywiste i świeże modele Dark to dowód na kreatywność jej twórców. Kilkadziesiąt modeli belgijskiej firmy sprawdzi się jako ozdoba wnętrz mieszkań czy domów, ale bez wątpienia swoją oryginalnością przełamią aranżację wnętrza komercyjne – hoteli, pensjonatów, biur i restauracji. W Polsce oświetlenie marki Darka znaleźć można
w BM Housing.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *