Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Ozdobne pojemniki na pranie, czyli o tym, jak nudne przedmioty stają się wyjątkowe

Dobry wystrój wnętrz to wypadkowa odpowiedniego wykończenia i pieczołowicie dobranych dodatków. Kosz na pranie to nie tylko funkcjonalny element łazienki, ale również istotny element jej wystroju. Ich producenci prześcigają się w propozycjach różnorakich materiałów, kształtów i faktur, które czynią pojemniki na pranie niezwykle ciekawymi dodatkami.

 

Nietypowy design prostego kosza

Design pojemników na pranie odpowiada konkretnym stylom w aranżacji wnętrz. Coraz częściej znajdziemy walcowate kosze o zróżnicowanych deseniach, doskonale pasujące do stylu skandynawskiego. Na rynku dostępna jest cała gama produktów tego typu: kosze niskie, wysokie, małe i duże, z wikliny, tworzywa sztucznego lub wytrzymałego płótna. Użycie ciekawych nadruków i żywej kolorystyki staje się również coraz bardziej popularne wśród producentów i modne wśród klientów. W ofercie wielu firm znajdziemy kosze dla dzieci, z nadrukami zwierząt, np. małą sarenką lub zającem. Ozdoby, które zaczynają coraz śmielej pojawiać się na koszach pokazują, że moda na piękno staje się powszechna i dotyka coraz to bardziej prozaicznych przedmiotów w naszym domu.

Czytaj:   Grzejnik z paneli grzewczych czy płyty? Który wybrać?

 

 

Specjalny system przechowywania

Kto by pomyślał, że nawet w koszu na pranie można zastosować innowacyjne technologie? Coraz więcej pojemników wyposażonych jest w specjalny otwór ułatwiający wrzucanie brudnej bielizny. System Quickdrop ułatwia zachowanie czystości i sprawia, że kosz jest schludny i nie zajmuje dużo przestrzeni. Jego otwór jest na tyle mały, że z zewnątrz nie widać jakie pranie znajduje się w środku, a nowoczesna forma sprawia, że można go z powodzeniem wyeksponować w łazience.

Czytaj:   Jak zaplanować stolarkę okienną w wysokich pomieszczeniach

Kosze o różnorakich kształtach

Na rynku dostępne są przeróżne kształty pojemników na pranie. Kosz Ninfea marki Guzzini swoim wyglądem przypomina wazon albo nierozkwitnięty pączek kwiatu. Istnieją również kosze do przechowywania bielizny, swoim kształtem przywodzące na myśl damskie torebki. Jest to więc swego rodzaju reinterpretacja produktu, utożsamianego przez kobiety z elegancją i szykiem. Nietypowe kształty mogą również mieć kosze modułowe, których składanie jest dziecinnie proste i pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w domu.

Czytaj:   Pomaluj swój świat – róż i błękit w aranżacji wnętrz

Kilkadziesiąt lat temu mało kto by pomyślał, że wybór pojemnika na bieliznę będzie wiązał się przede wszystkim z doznaniami estetycznymi. Wraz z rozwojem samego wzornictwa funkcjonalność produktu wzrosła. To prowadzi z kolei do interesującego wniosku, że nietypowych rozwiązań w codziennym wzornictwie nigdy dość!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *