Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Stare meble w nowej kolorystyce. Zrób to sam!

Stary mebel w nowym wykonaniu jest nie tylko piękny, ale również pełen uroku i wspomnień, połączonych z nowoczesna formą. Są one ponadczasowe i pozwalają na samodzielne stworzenie czegoś niezwykłego.
Nie każdy stary mebel potrzebuje gruntowania czy szlifowania. Wszystko zależy od stanu w jakim jest. Należy określić ile czasu mamy plan poświęcić na renowację oraz spodziewanego efektu końcowego.

Skąd wziąć stare meble?

Zdobywanie staroci w postaci mebli jest dla niektórych pasją, a dla innych jest to sposób na życie. Stare meble jak krzesła czy kanapy można kupić w okazyjnych cenach na tak zwanym pchlim targu lub przez aukcje internetowe. Niestety większe meble jak komody, szafy i stoły wymagają od nas dużych nakładów finansowych, poza tym trudno jest je kupić w sposób zdalny ze względu na gabaryty oraz ich masę. Stare meble nie są tylko wyposażeniem danych chatek, pałaców czy zamożnych gospodarstw. Niektóre możemy równie dobrze znaleźć na strychu czy piwnicy naszych bliskich np. dziadków. Może warto zainwestować w to i dać im drugie życie?

Czytaj:   Innowacje Ceramiki Paradyż

Czym malować stare meble?

Renowacja starych mebli jest doskonałą zabawą gdzie możemy wykazać się kreatywnością. Pozwala to na wykonanie mebla w sposób bardzo unikatowy jak i niepowtarzalny. Dzięki pomalowaniu mebla na wybrany przez nas kolor, idealnie wpasuje się w klimat oraz wystrój naszego pomieszczenia. Najczęściej wybieraną farbą do malowania mebli jest tzw. farba kredowa, która jest dostępna w szerokiej palecie kolorów oraz dostępna w różnych pojemnościach. Taki rodzaj farby idealnie pokrywa powierzchnię od drewna po plastik. Nadaje im estetyki i niepowtarzalnego designu.

Jak malować stare meble?

Czytaj:   Białe drzwi wewnętrzne

Możemy mówić tutaj o dowolności i naszej kreatywności. Przed pomalowaniem należy stary mebel dokładnie oczyścić z wszelkiego brudu i kurzu. Farba będzie lepiej kryć, jeśli powierzchnię zmatowi się wcześniej papierem ściernym. Mebel może wymagać jednorazowego pokrycia farbą, choć czasami zdarza się, że do pokrycie całej powierzchni potrzebne będzie kilka warstw, zwłaszcza kiedy jest on lakierowany lub powlekany płytą MDF. Dla lepszego komfortu pracy oraz wydajności na początku można użyć farby, która zwiększa przyczepność. Jest ona dostępna w każdym specjalistycznym sklepie. Taką farbę należy nanieść pędzlem lub wałkiem. W celu uzyskania perfekcyjnego efektu, należy przeszlifować mebel wełenką stalową. Warto również zabezpieczyć powierzchnię stosując lakier lub wosk.

Czytaj:   USM - nowa marka w MOOD

Na jaki kolor malować?

Wszystko zależy od rodzaju mebla i przeznaczenia. Możemy pozostawić go w oryginalnym kolorze, jedynie go odnawiając. Możemy również połączyć różne style, wszystko zależy od naszej kreatywności. Uniwersalnym i ponadczasowym kolorem, który idealnie komponuje się ze wszystkimi meblami jest oczywiście biel. Pasuje do wszystkich wnętrz i bardzo łatwo dobrać do niej dodatki. Dodaje szyku i elegancji oraz rozjaśnia pomieszczenia, a do tego optycznie je powiększa. Stare meble nie tylko są piękne, ale również funkcjonalne. Dodają charakteru każdemu wnętrzu, czyniąc je oryginalnym. Odnawianie staroci jest ciekawym sposobem na wzbogacenie swojego mieszkania tanim kosztem.

Artykuł powstał we współpracy z Tapex Design

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

One Ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *