Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Strefa prysznicowa bez barier

Łazienka przystosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową musi spełniać wysokie wymogi pod względem bezpieczeństwa, funkcjonalności, a także komfortu. Niezwykle ważne jest zapewnienie wszystkim użytkownikom możliwości samodzielnego korzystania z przestrzeni łazienkowej, szczególnie z prysznica. Dlatego z myślą o osobach starszych oraz niepełnosprawnych firma Radaway oferuje rozwiązania, które umożliwiają stworzenie strefy prysznicowej bez barier.

Bariera: progi i stopnie

Bariera: wąskie wejście

Kabina prysznicowa dostosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową powinna zapewniać komfort użytkowania,  między innymi dzięki szerokiemu wejściu.

Czytaj:   Masaż pod prysznicem

Firma Radaway proponuje kabiny prysznicowe z drzwiami składanymi –modele KDJ B i KDD B, które występują w seriach Eos oraz Fuenta i Essenza New. Ich zaletą jest m.in. sposób otwierania drzwi. Takie rozwiązanie umożliwia swobodne wejście lub wjazd wózkiem do strefy prysznicowej. Modele z serii KDD B i KDJ B mogą być montowane bezpośrednio na podłodze bez listwy progowej, co dodatkowo przekłada się na komfort użytkowania i brak barier w postaci progów.

W ofercie firmy Radaway znajdziemy także kabiny typu walk-in. Seria Modo New to doskonała propozycja dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Tafle szkła, połączone za pomocą stabilnych wsporników, budują otwartą i funkcjonalną przestrzeń prysznicową.

Czytaj:   5 sposobów na łazienkę idealną

Kabiny z serii Modo New mogą być montowane na brodziku lub bezpośrednio na posadzce. Montaż z pominięciem brodzika zapewnia wygodny, bezprogowy dostęp do przestrzeni kąpielowej. Wszystkie modele kabin wykonane zostały z bezpiecznego, hartowanego szkła o grubości 8 mm. Z kolei dzięki usłudze Radaway Na Miarę, kabinę walk-in można także dostosować do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Bariera: brak podparcia

Kolejnym niezwykle ważnym elementem wyposażenia strefy prysznicowej są różnego rodzaju uchwyty, podpory i siedziska, które wpływają na komfort korzystania z prysznica przez osoby starsze i niepełnosprawne. Pozwalają także zachować równowagę i warunkują samodzielne korzystanie z kabiny.

Czytaj:   Łazienka w dobrym świetle – jak zaprojektować oświetlenie pomieszczeń sanitarnych

Dzięki usłudze Radaway Na Miarę, istnieje możliwość stworzenia indywidualnej przestrzeni prysznicowej i dopasowania kabiny do każdej zabudowy. Przykładem takiej realizacji  jest kabina prysznicowa, którą dostosowano do komfortowego siedziska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *