Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Styl skandynawski od podstaw

Styl skandynawski dominuje we współczesnych trendach wnętrzarskich już od kilku dobrych sezonów.

Wystrój w tym klimacie jest wybierany zarówno przy urządzaniu prywatnych mieszkań jak i planowaniu przestrzeni publicznej np. w różnego rodzaju biurach, czy restauracjach. Dlaczego zarówno starsze jak i młodsze osoby są zwolennikami skandynawskiego designu ? Dlaczego zjednuje on sobie tylu sympatyków i świetnie wpisuje się w różne przestrzenie zawsze dając niesamowity efekt?

Styl skandynawski to pochwała minimalizmu

W pędzącym, współczesnym świecie, w którym tempo życia jest ogromne i każdego dnia docierają do nas miliony bodźców powoli czujemy się zmęczeni dużą ilością materialnych dóbr, które nas otaczają. To właśnie między innymi dlatego wybieramy w swoich wnętrzach skandynawską surowość, której jedną z głównych cech jest minimalizm.

Czytaj:   Czerń i biel w kuchni

Rozplanowanie mieszkania z niewielką ilością rzeczy nadaje mu ogromnej elegancji, zyskujemy dodatkową przestrzeń i dzięki temu wnętrza utrzymane w takim stylu dają nam wytchnienie i odpoczynek. W tym jakże pożądanym minimalizmie miksujemy ze sobą zarówno współczesny i bardzo nowoczesny wygląd z tradycją i klasyką. Dzięki temu skandynawskie wnętrza trafiają do tylu serc.

 

Jak uzyskać efekt skandynawski w twoim wnętrzu?

Ten styl ma swoje pewne charakterystyczne cechy, którą łączą różnego rodzaju wnętrza. Skandynawską surowość, minimalizm, a przede wszystkim elegancje uzyskujemy dzięki:

kolorom– dominuje tu głównie biel i szarość z domieszkami beżu, ecru, a także wrzosowy i błękitny czy pastelowa żółć

oknom– najlepiej aby były jak największe, tak aby do wnętrz dochodziło jak najwięcej światła. Jasne i przestronne wnętrza są bardzo charakterystyczne dla skandynawskiego stylu

Czytaj:   Aranżacja wnętrz – stylowa prognoza na rok 2016

materiałom– wykorzystanie w swojej przestrzeni materiałów takich jak drewno, czy kamień zapewnią wnętrzu odpowiednią surowość i elegancki, schludny wygląd. Dodatkowo materiały te świetnie łączą się z kolorami dominującymi w stylu skandynawskim. Ponadto dodatkowy klimat zapewni użycie naturalnych tkanin takich jak bawełna czy wełna.

styl skandynawski

elementy dekoracyjne– różnego rodzaju ramy i ramki na zdjęcia, świeczki i lampy, poduszki, czy nadający klimatu każdemu wnętrzu kominek. To dodatki podbijające klimat skandynawskich wnętrz, które jednocześnie tworzą je bardziej przytulnymi

Czytaj:   Kolorowy dywan: 7 ciekawych projektów wnetrz

styl skandynawski

dbanie o ekologie– wykorzystywanie naturalnych materiałów np. do produkcji mebli, które są bezpieczne dla środowiska i przyczyniają się do jego ochrony

nowa technologia – w skandynawskich wnętrzach dominują sprzęty, które oprócz swojego świetnego, nowoczesnego wyglądu są też bardzo zaawansowane technologicznie. Oprócz niesamowitej estetyki daje to także ogromny komfort codziennego użytkowania.

meble– w odpowiedniej stylistyce i barwach, a przede wszystkich wykonane z naturalnych i ekologicznych materiałów.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *