Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Top 10 kuchni w stylu skandynawskim

Kuchnia w stylu skandynawskim jest idealna, jeśli lubimy minimalizm i mamy mało przestrzeni do zagospodarowania. Oto 10 najlepiej urządzonych kuchennych wnętrz, w których króluje Skandynawia.

Wyspa w kształcie litery L nie jest możliwa do zamontowania w każdej kuchni,  ale dysponując większą przestrzenią na pewno warto ją rozważyć.  Tu pod dodatkowym blatem znalazło się miejsce na dekoracyjne skrytki, a biel mebli pięknie współgra z wyraźnymi słojami drewna na podłodze. (http://www.urzadzamy.pl) Kuchnia_skandynawska_01

Kuchnia w stylu skandynawskim powinna mieć białe meble. Jeśli nie jesteś przekonana do zupełnej bieli, wybierz kość słoniową a blaty pozostaw drewniane. (http://www.lovingit.pl)

Czytaj:   Beton w kuchni - postindustrialny trend

Kuchnia_skandynawska_02

Przeszklone szafki z pewnością wyglądają elegancko, ale mogą pomniejszać optycznie wnętrze i powodować wrażenie zagraconego. Jeśli nie trzymasz produktów w kolorowych opakowaniach tylko przekładasz do dekoracyjnych pojemników to spokojnie możesz  wybierać przeszklone meble. (http://www.lovingit.pl)

Kuchnia_skandynawska_03

Jeśli masz wolną przestrzeń pod oknem, możesz ją wykorzystać tworząc zabudowany parapet, który posłuży ci jako szafka. Dla dekoracji możesz umieścić na nim poduszki. (http://tajemnicekuchni.pl)

Kuchnia_skandynawska_04

Przestrzeń nad blatem nad którą nie masz szafek, możesz zapełnić umieszczając tam półkę na przyprawy, noże lub inne rzeczy potrzebne przy gotowaniu. (http://www.lovingit.pl)

Czytaj:   Metamorfoza kuchni i łazienki

Kuchnia_skandynawska_05

Goła cegła na ścianie podkreśli skandynawski styl twojej kuchni. Jeśli tylko masz taką możliwość, nie pokrywaj jej farbą ani kafelkami. (http://dom.wp.pl)

Kuchnia_skandynawska_06

Naturalne światło sprawi, że kuchnia w stylu skandynawskim stanie się bardziej przytulna. Nie zasłaniaj okien żadnymi firanami ani zasłonami. (http://www.lovingit.pl/)

Kuchnia_skandynawska_07

Im mniej tym lepiej. Kuchnia w stylu skandynawskim lubi meble o minimalistycznym charakterze. (http://www.ilobahiecreative.com)

Czytaj:   Matowa kuchnia - co zrobić, żeby wyglądała zjawiskowo?

Kuchnia_skandynawska_08

Postaw na biel. Nie mieszaj zbyt wielu kolorów w kuchni. Drewniane wykończenia i ceramika w jednym kolorze sprawią, że kuchnia będzie ulubionym pomieszczeniem w twoim domu. (http://www.lovingit.pl)

Kuchnia_skandynawska_09

Nie każdy może sobie pozwolić na wyspę na środku kuchni. Jeśli jednak masz taką możliwość, koniecznie z niej skorzystaj. To ułatwia pracę i doskonale się prezentuje. (http://www.domzpomyslem.pl/)

Kuchnia_skandynawska_10

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *