Każdy kto już ma dość pochmurnych dni, zimnego wiatru i ciemnych poranków powinien nauczyć się przywoływania wiosny. Nie tej kalendarzowej, bo nie jest to łatwe, ale wiosny w domu. To najprostszy sposób na poprawę humoru. Pomaga przetrwać nawet najdłuższą zimę. Zobacz 6 kolorowych aranżacji, które wprowadzą wiosnę i radość do każdego domu. 

Jak widać, nawet biel w połączeniu z jasnym, radosnym kolorem, pozwala wprowadzić wiosnę do salonu. W tym wypadku, wykorzystano jedynie żółć i zielone dodatki oraz poduszkę w mocniejszym kolorze. Biel na ścianach, powiększa salon optycznie a żeby we wnętrzu nie było mdło, wykorzystano dodatki z zielonego szkła. Górna część ściany została pokryta fototapetą, dla unowocześnienia.

Czytaj:   10 inspiracji na wystrój okien w salonie
Źródło: http://strichka.com/
Źródło: http://strichka.com/

Szare ściany można z łatwością ożywić kolorowymi meblami i wzorzystą wykładziną. Do tego wazony i dekoracje w różnych kolorach i kształtach. Warto pamiętać również o kolorowych poduszkach, najlepiej w kolorach kontrastujących z wypoczynkiem. Obrazy wiszące na ścianach, zostały zastąpione przez obrazy oparte o ściany. To bardzo praktyczne rozwiązanie dla tych, którzy wynajmują mieszkanie i nie mogą wieszać obrazków czy luster na ścianach.

Źródło: http://www.bjfamous.com/
Źródło: http://www.bjfamous.com/

Do ożywienia wnętrza nie trzeba wielu zmian. Wystarczy zmienić zasłony na kolorowe, w tym wypadku zielone, połączyć kilka różnokolorowych modułów w jeden wypoczynek i dołączyć do niego wzorzyste poduszki. Ale można także wybrać łatwiejszą drogę. Kolorowe naczynia ożywią wnętrze równie skutecznie co remont mieszkania.

Czytaj:   Tapeta w roli głównej
Źródło: http://www.kropatinteriordesign.com/
Źródło: http://www.kropatinteriordesign.com/

Łatwy sposób na rozświetlenie wnętrza to zmiana obicia w ulubionym wypoczynku. Jedną ze ścian pokryj kolorową farbą i wybierz różnokolorowe i mocno wzorzyste obicia. Każdy z elementów obij innym materiałem. Do poduszek użyj jeszcze innych, też wzorzystych materiałów a na pustej ścianie zawieś materiał, rozciągnięty na listwach jak płótno. Nie potrzebujesz już więcej żadnych mocnych akcentów w swoim salonie, żeby zagościła tam wiosna.

Czytaj:   Salon z aneksem kuchennym - 9 inspirujących przykładów
Źródło: http://www.colloow.com/
Źródło: http://www.colloow.com/

Jak łatwo zauważyć, kolor we wnętrzach wprowadza się najczęściej dodatkami i meblami. Rzadko kiedy kolorowe są ściany, meble, wypoczynek i dodatki. W tym wypadku ściany, sufit i wiszące dodatki są jasne. Dopiero ciemna komoda wprowadza kolor a dalej jest już tylko lepiej. Wypoczynek, na który składają się moduły w różnych kolorach i mozaikowy dywan przełamują sterylność ścian. Wiosna w rozkwicie!

Źródło: http://photos.hgtv.com/
Źródło: http://photos.hgtv.com/

Ostatnia propozycja jest bardzo minimalistyczna. Biała posadzka, niebieskie ściany, pomarańcz i zieleń w dodatkach. Wykorzystane kolory dają iście wiosenny efekt, choć wykorzystano niewiele kolorów i przedmiotów. Urocze kaktusy tylko dopełniają całość.

Źródło: http://tophdimgs.com/
Źródło: http://tophdimgs.com/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here