Zagospodarowanie łazienki to nie lada wyzwanie – zwłaszcza, gdy wymiary naszego salonu kąpielowego są niewielkie lub jego kształt jest niestandardowy. Połączenie praktyczności, wygody i walorów estetycznych jest sprawdzeniem możliwości zarówno dla osób samodzielnie urządzających mieszkanie, jak i dla architektów. O tym, jakie trendy obowiązują wśród kabin prysznicowych i jak najlepiej dopasować je do naszych potrzeb opowiada Petro Pytel, ekspert z firmy CERMAG.

Petro_PytelPrzy aranżacji łazienki kierujemy się głównie jej funkcjonalnością. Rosnące tempo życia sprawia, że w naszych mieszkaniach królują prysznice, które umożliwiają szybką i komfortową kąpiel.Wybór kabiny jednak nie należy do najłatwiejszych. Mnogość kształtów, wzorów czy wymiarów przyprawia o zawrót głowy, tym bardziej, że musimy idealnie dopasować ją do naszego wnętrza. Pedro Pytel, Ekspert w firmie CERMAG

Czytaj:   Strefa prysznicowa bez barier

rozsuwane, jako drzwi uchylne, drzwi wahadłowe lub ścianki stałe, czyli tak zwane walk-in. Tu wybór nie jest jednoznaczny i często zależy od preferencji klienta. A wykończenie? Na rynku dostępne są kabiny ze szkłem przezroczystym, kolorowym lub ze wzorami. Jak zauważył Petro Pytel, klienci najczęściej decydują się na przeźroczyste przeszklenia.

Przede wszystkim wygoda

Przy zabieganym trybie życia, kąpiel często jest jedyną formą odpoczynku, na jaką mamy czas w ciągu dnia. Dodatkowe atrybuty kabiny pozwalają nam w pełni wykorzystać te chwile. „Cenimy sobie wygodę i możliwość najwyższego relaksu – kaskady wodne czy zintegrowane systemy z masażem nadal królują w naszych łazienkach. Zdarza się, że klienci zwracają uwagę również radio, przystosowane do użytku w kontakcie z wodą – uszczelnione ochronnymi powłokami oraz o napięciu znacznie niższym niż inne elektroniczne urządzania, po to, aby zapewnić nam najwyższe bezpieczeństwo. Na takich rozwiązaniach jednak nie powinniśmy oszczędzać. Rzadziej wybieranymi systemami są szczelnie zabudowane kabiny z możliwością włączania np.: pary” – informuje ekspert z firmy CERMAG.

Czytaj:   Czarna kabina prysznicowa

CERMAG_kabiny

CERMAG_kabiny_1

CERMAG_kabiny_2

CERMAG_kabiny_3

CERMAG_kabiny_4

CERMAG_kabiny_5

CERMAG_kabiny_6

CERMAG_kabiny_7

CERMAG_kabiny_8

 

Często przy wyborze urządzeń do łazienki zastanawiamy się, czy uporamy się z czyszczeniem prysznica i smug na szkle. „Aby kabina wyglądała jak nowa przez cały okres jej użytkowania, zaleca się po każdej kąpieli zebrać wodę z szyby ściągaczką, a raz na jakiś czas przemyć za pomocą specjalnych preparatów proponowanych przez producentów. By jednak uniknąć problemów z nadmiernym zabrudzaniem, warto zdecydować się na wybór kabiny ze szkłem, które posiada specjalne powłoki. Zabezpieczają one taflę przez osiadaniem kamienia oraz ułatwiają późniejsze czyszczenie.” – doradza Petro Pytel z firmy CERMAG.

Czytaj:   Czyszczenie kabiny prysznicowej

Co przyniesie przyszłość?

Z roku na rok z coraz większą przewagą prysznic góruje nad wanną w wyborach konsumenckich Polaków. Zdaniem eksperta z firmy CERMAG ze względu na wyróżniającą się funkcjonalność, wanna nie zniknie jednak z rynku, ponieważ mimo gamy udogodnień dostępnych w kabinach i ich niewielkich wymiarów, nadal bardzo cenimy sobie chwile spędzone w wannie w towarzystwie dobrej muzyki i świec.

[nokaut-offers-box url=’/dkabina-prysznicowa/’ limit=’3′]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here