Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi

Jak stworzyć wnętrze, które nie tylko jest ładne, ale i funkcjonalne? Ile scenariuszy musimy stworzyć w naszych głowach, które pozwolą nam przewidzieć każde ustawienie mebla, czy np. osadzenie okien?

Ma być ładnie czy funkcjonalnie? Jedno nie wyklucza drugiego, tym bardziej, że na rynku jest wiele produktów, które mogą być odpowiedzią na nasze problemy. Jednym z nich jest rozwiązanie marki INTER DOOR – drzwi z odwrotną przylgą czyli drzwi na ościeżnicy otwierającej się do wewnątrz.

Jak się okazuję strategicznym miejscem w mieszkaniu, jest nie tylko kuchnia, ale i korytarz. Co zrobić kiedy jest wąski i ciasny, a prowadzi do kilku pomieszczeń? Ruch na tej małej powierzchni może być duży, a podczas otwierania, czy zamykania drzwi nie chcemy nikomu zrobić krzywdy. Projektanci marki INTER DOOR czerpiąc ze swoich codziennych doświadczeń stworzyli drzwi z odwrotną przylgą.

Czytaj:   Jeden kolor a tak wiele możliwości. Białe drzwi we wnętrzach

Tak samo. Po zamknięciu i otwarciu

Drzwi z odwrotną przylgą to rozwiązanie pozwalające zachować identyczny wygląd drzwi po zamknięciu, podczas gdy po otwarciu jedne otwierają się do wewnątrz, drugie na zewnątrz. A jak to wygląda wizualnie? Kiedy drzwi otwierają się do wewnątrz pomieszczenia, od strony korytarza nie różnią się niczym od drzwi otwieranych na zewnątrz – tak samo skrzydło tworzy jedną płaszczyznę z opaskami ościeżnicy. Natomiast jeśli zastosujemy standardowe ościeżnice nie uzyskamy takiego efektu, ponieważ jedna strona drzwi będzie z wnęką.

Czytaj:   4 funkcjonalne pomysły na garderobę

To rozwiązanie sprawdza się idealnie w wielu aspektach projektowych wnętrza. Również wtedy kiedy pomieszczenie jest nowocześnie urządzone a nam zależy, żeby również w takich elementach, jak drzwi zachować ten styl. Trzeba również pamiętać o polskich przepisach budowlanych. Przykładem mogą być drzwi do łazienki, które powinny otwierać się na zewnątrz. Zawiasy w tym rozwiązaniu są chowane, dzięki czemu drzwi po zamknięciu wyglądają tak samo jak pozostałe.

Drzwi z odwrotną przylgą to rozwiązanie, które nie tylko dobrze wygląda. Powoduje, że drzwi mogą się wpasować do reszty wnętrza, ale też sprawdza się w przypadku małych pomieszczeń – najczęściej łazienek i wąskich korytarzy. INTER DOOR umożliwia dodatkowo duży wybór modeli drzwi i wykończeń, dzięki czemu mamy pewność, że nasze wnętrze będzie dokładnie takie jak chcemy, a nie jak musi być.

Czytaj:   Z czego zrobione są… drzwi

 

 

 

 

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *