Udało się! Twój wymarzony dom jest już gotowy. Podłogi, instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne, tynki na ścianach… wszystkie prace zostały ukończone, więc możesz przejść do urządzania swojego własnego domu. Jedno jest pewne – bez odpowiedniej drabiny ani rusz! Ale czy na pewno? Co wybrać do urządzania domu: drabinę wolnostojącą czy mniejsze schodki? A może warto mieć jedno i drugie?

Czy przy urządzaniu domu naprawdę pracujemy na wysokości?

Zanim usiądziesz na nowej kanapie i odetchniesz z ulgą, że wszystkie prace już są za Tobą, pora na dekorowanie, urządzanie i wykańczanie wnętrz. Owszem, niektóre z prac nie mają nic wspólnego z pracą na wysokości, jednak lista zadań wykonywanych nad podłogą jest naprawdę długa! Zawieszanie i mycie zmontowanych właśnie szafek kuchennych, instalacja żyrandola, wieszanie karniszy, zasłon i firanek… Jeśli dołożymy do tego prace przy elewacji, drzwiach wejściowych i na ganku lub tarasie, może się okazać, że tak naprawdę większość czynności przy urządzaniu domu to właśnie prace na wysokości. A skoro tak, przyda się tu drabina aluminiowa lub wygodne schodki. W ten sposób nie tylko ułatwisz sobie zadanie, ale przede wszystkim zadbasz o swoje bezpieczeństwo!

Drabina wolnostojąca

Drabiny aluminiowe – praktyczne i bezpieczne

Jeśli chodzi o prace na wysokości, drabiny aluminiowe to oczywiście podstawa – nie bez powodu drabina wolnostojąca znajduje się w zasadzie w każdym domu! Wygodna drabina aluminiowa przyda się nie tylko na etapie urządzania, ale również dużo wcześniej, przy budowie i pracach wykończeniowych, a także już po wprowadzeniu się do wykończonego wnętrza. Wysokiej jakości drabiny aluminiowe są lekkie, kompaktowe i funkcjonalne. Warto zwrócić uwagę na propozycje firmy KRAUSE, która w swojej ofercie ma kilka modeli drabin wolnostojących – nie trzeba opierać ich o ścianę, zatem bez problemu ustawić ją zarówno w domu, jak i na tarasie lub w ogrodzie. Praktyczna drabina wolnostojąca z wygodnymi, głębokimi stopniami oraz dużą platformą roboczą może być dodatkowo wyposażona w półkę na akcesoria, hak do zawieszenia wiadra, uchwyt ścienny lub na narzędzia – wszystko zintegrowane w pałąku ochronnym, by zwiększyć jej funkcjonalność. Jeśli szukasz uniwersalnego rozwiązania, który ułatwi generalne porządki oraz urządzenie domu, drabina wolnostojąca to doskonały wybór!

Drabiny aluminiowe

Schodki składane – niewielkie, ale wyjątkowo praktyczne

Nie wszystkie czynności związane z urządzaniem domu to praca na dużej wysokości – czasem brakuje nam tak naprawdę tylko kilkunastu centymetrów, by wykonać konkretne zadanie. Wygodne schodki składane przydadzą się podczas układania przedmiotów w szafkach, szafach czy na półkach – dzięki nim możesz na wyższych półkach położyć rzadziej używane naczynia kuchenne albo schować w pawlaczu sezonową odzież. Wyjęcie ze schowka i rozstawienie drabiny wolnostojącej aluminiowej zajmuje chwilę – zamiast tego sięgnij po praktyczne schodki, które możesz trzymać zawsze pod ręką. Oferta KRAUSE obejmuje modele różnej wysokości – od jednego do nawet czterech stopni, z łatwością wybierzesz więc wersję najlepiej dopasowaną do swoich potrzeb. A jeśli ciągle zastanawiasz się, czy kupić wolnostojącą drabinę z dwustronnym wejściem czy składane schodki, zwracamy uwagę na ważną funkcjonalność tych drugich. Konstrukcja schodków pozwala bowiem stawać na najwyższych stopniach, tworzących wygodną platformę, czego nie można już robić na drabinie dwustronnej. Czym jeszcze charakteryzują się schodki KRAUSE? Wyposażone są w antypoślizgowe, chroniące podłoże stopki, szerokie podłużnice oraz zabezpieczenie przed samoistnym złożeniem się. Poza tym do wyboru jest kilka kolorów. Warto mieć taki sprzęt pod ręką – nie tylko podczas urządzania domu i prac wykończeniowych, ale również podczas porządków czy innych codziennych zajęć.

Schodki aluminiowe składane

Bezpieczne drabiny aluminiowe i schodki – zainwestuj w najwyższą jakość

Co prawda przy urządzaniu własnego domu czy generalnych porządkach przed wprowadzeniem nie musimy obawiać się kontroli, warto przestrzegać przepisów BHP nie tylko w pracy, ale również zaciszu domowym. W końcu bezpieczeństwo jest najważniejsze! Jeśli planujesz zakup nowego sprzętu do pracy na wysokości, wybierz drabiny aluminiowe lub schodki zgodne z najnowszymi normami oraz wykonane z najlepszych materiałów. Nie traktuj tego jak zbędny wydatek – profesjonalna drabina wolnostojąca posłuży Ci przez długie lata, a schodki będą dużym ułatwieniem podczas codziennych czynności. Każdy dom wymaga regularnych prac konserwacyjnych i bieżących napraw – potwierdzą to wszyscy właściciele. Zainwestuj zatem w wysokiej jakości sprzęt, by szybko, bezpiecznie i bezproblemowo wykonywać wszystkie prace na wysokości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj