Na zdjęciach w katalogu każda garderoba wygląda idealnie. Równo poukładane ubrania, w podobnej kolorystyce, bez ścisku, nic się nie gniecie, nie spada, na wszystko jest miejsce. W katalogach… Zamawiając wymarzoną garderobę, każdy ma podobne marzenia i wyobrażenie o niej. Warto jednak zaznaczyć, że ludzie mają różne potrzeby.

Garderoba idealna jest możliwa, jeśli ten kto ją projektuje, uważnie wsłucha się w to, co osoba, która będzie z niej korzystać, powie. A powiedzieć trzeba dużo o sprawach bardzo prywatnych. Tylko wtedy projektant będzie mógł dopasować meble do nas, a nie do zdjęcia w katalogu. Eksperci ze Studio Forma 96 mają świadomość, że projektowanie tak prywatnych i ważnych dla domownika przestrzeni – oparte jest przede wszystkim na obustronnej otwartości i zaufaniu.

Jak stworzyć idealną garderobę? Studio Forma 96 RIMADESIO 7

Jak stworzyć idealną garderobę? Studio Forma 96 RIMADESIO 6

Jak stworzyć idealną garderobę? Studio Forma 96 RIMADESIO 5

Jak stworzyć idealną garderobę? Studio Forma 96 RIMADESIO 4

Jak stworzyć idealną garderobę? Studio Forma 96 RIMADESIO 3

Jak stworzyć idealną garderobę? Studio Forma 96 RIMADESIO 2

Jak stworzyć idealną garderobę? Studio Forma 96 RIMADESIO 1

Jak stworzyć idealną garderobę? Studio Forma 96 Poliform Varenna gennaio febbraio 2016 3084 E RID

Jak stworzyć idealną garderobę? Studio Forma 96 Poliform Varenna 2015 16 20857 mod0

Szuflada z przegródkami na krawaty i paski, miejscem na kolekcję zegarków i spinek do krawatów. Pod nią równiutko wiszący rząd spodni. Ściana z kilkudziesięcioma parami butów – na każdą z nich przewidziana osobna przestrzeń. Podświetlane półki ze swetrami, koszulkami, bielizną. Strefa z garniturami i koszulami pana domu oraz sukienkami, spódnicami i bluzkami pani. Bransoletki, korale, naszyjniki, kolie i kolczyki poumieszczane w niewielkich, eleganckich szufladkach – każda rzecz traktowana z sentymentem znajdzie tu szczególne miejsce. Wszystko idealnie dopasowane, uporządkowane i pod ręką. Nic nie jest przypadkowe. Na środku stylowy fotel lub pufa, która nadaje pomieszczeniu przytulności, a jednocześnie pozwala wygodnie usiąść podczas zmiany odzieży. Dorzućmy do tego przeszklone drzwi, które przy delikatnym dotknięciu palcem, niemal same się otwierają i zamykają. Dodajmy półki i szuflady wyłożone skórą, z których każda została podświetlona dyskretnie ukrytą lampką. Brzmi jak opis wnętrza luksusowego butiku z ubraniami? To jednak wnętrze prywatnego domu, a raczej jednego z wielu jego pomieszczeń. Najważniejszego, bo mieszczącego wszystkie tajemnice i ubrania jego mieszkańców – garderoby.

Czytaj:   Red Dot Design Award 2016 rozdane

Specjalne miejsce na wyjątkowe rzeczy

„Żywot” idealnej garderoby rozpoczyna się już w momencie projektowania bryły domu, więc nie jest to miejsce wygospodarowane z przypadkowego pomieszczenia. Idealnym rozwiązaniem ułatwiającym codzienne funkcjonowanie, jest przestrzeń pomiędzy sypialnią a łazienką lub, jeśli korzysta z niej kilku domowników jednocześnie, pokój prowadzący z kilku sypialni do wspólnej łazienki. W momencie, kiedy mamy już zaplanowane miejsce na garderobę, możemy pomyśleć o jak najlepszym jej zagospodarowaniu. Tu nie tylko przydaje się znajomość ergonomii, ale również przyzwyczajeń, upodobań, trybu życia, a nawet hobby domowników. Garderoba dobrze zaprojektowana jest bowiem syntezą tych wszystkich elementów. Inaczej będzie wyglądała przestrzeń na ubrania biznesmena, który na co dzień chodzi w garniturach, a inaczej wielbiciela aktywnego trybu życia i różnorodnych sportów czy miłośniczki mody z bogatą kolekcją torebek, bielizny i szpilek. Z tego powodu tak ważny jest etap projektowania garderoby, która zostanie „uszyta na miarę” jej właścicieli.

Czytaj:   La Grande Bellezza! Spotkanie z włoską marką Listone Giordano w showroomie Forestile

Uchylmy rąbka tajemnicy

– Chcąc stworzyć garderobę spełniającą wszystkie kryteria domowników, jako projektanci musimy zbliżyć się i zaprzyjaźnić z naszymi klientami. Ten moment będzie wymagał skupienia i otwarcia się ze swoją prywatnością przed obcymi ludźmi. Warto jednak przełamać opory, bo tylko wtedy garderoba będzie spełniała wszystkie oczekiwania zamawiającego – podsumowuje Joanna Pazik z warszawskiego salonu Studio Forma 96.
Jak stworzyć idealną garderobę? Studio Forma 96 Poliform Stratus img 11165512

Czytaj:   Wroclove Design Festival już w maju 2016!

Jak stworzyć idealną garderobę? Studio Forma 96 Poliform Stratus img 7805112

Jak stworzyć idealną garderobę? Studio Forma 96 Poliform Fitted img 12374116

Jak stworzyć idealną garderobę? Studio Forma 96 Poliform Fitted img 12374016

Jak stworzyć idealną garderobę? Studio Forma 96 Poliform Fitted img 12373816

Jak stworzyć idealną garderobę? Studio Forma 96 Poliform Fitted img 12373616

Jak stworzyć idealną garderobę? Studio Forma 96 Poliform Fitted img 12373116

Jak stworzyć idealną garderobę? Studio Forma 96 Poliform Ego img 7806112

Jak stworzyć idealną garderobę? Studio Forma 96 Poliform Ego img 7805612

Jak stworzyć idealną garderobę? Studio Forma 96 Poliform  2017 30925 21

Jak stworzyć idealną garderobę? Studio Forma 96 RIMADESIO 8
Nie bójmy się więc dać poznać i zaprosić na chwilę do świata własnych przyzwyczajeń i zainteresowań. Przyznajmy się do tego, co lubimy, jak spędzamy czas, jak organizujemy przestrzeń wokół siebie. Zdradźmy ile mamy par butów czy garniturów. Nie zapominajmy powiedzieć, że będziemy w garderobie chcieli trzymać także np. ubranie do jazdy motocyklem czy sprzęt wędkarski. Takie informacje będą bezcenne i pozwolą projektantowi uwzględnić dodatkowe miejsce na niestandardowe pomysły. Liczne inspiracje związane z przemyślanym i nowoczesnym zagospodarowaniem garderoby znajdziemy na: www.sf96.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here