Szukasz sposobu na to, jak zebrać wszystkie posiadane fotografie w jednym miejscu? Masz już dosyć nieustannego wycierania kurzy z ramek, które w ogromnej ilości, wiszą w niemal każdym pomieszczeniu Twojego domu? Poznaj kilka pomysłów na ich skuteczną segregację wybierając kolaż zdjęć na płótnie.

Kolaż zdjęć na płótnie

Jednym z ciekawszych pomysłów na zebranie zdjęć w spójną, tematycznie całość jest wykonanie kolażu. To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, jeśli mamy zbyt dużą ilość zdjęć do powieszenia lub zwyczajnie nie wiemy, na które się zdecydować. Kompozycja w postaci kolażu zdjęć na płótnie umożliwia w bardzo prosty sposób stworzyć wspaniały obraz. Mało tego: kolaż nada wnętrzu bardzo estetyczny wygląd. Wszystko jednak zależy od tego, na czym postanowimy zdjęcia wydrukować. Bardzo popularną metodą jest druk lateksowy wykonywany na płótnie typu canvas. Rozmiar oczywiście zależeć będzie od ilości fotografii, jakie wybierzemy do przeniesienia. Jeśli zdjęć do druku będziemy mieć zdecydowanie za dużo – rozważmy wykonanie fotoobrazu dla każdego z domowników z osobna.

Tematyczne albumy

Kolejną z alternatyw są albumy, które mogą być wspaniałym zbiorem wspomnień nie tylko dla nas, ale także dla przyszłych pokoleń. Warto zadać sobie nieco trudu i stworzyć kolekcję albumów, z których każdy będzie dedykowany osobnemu rozdziałowi w naszym życiu lub – co równie ciekawe – każdemu członkowi naszej rodziny. Albumy można kompletować także rok po roku – pamiętając oczywiście o tym, by wywoływać zdjęcia w miarę systematycznie.

Albumy na… sznurkach

Pomysł ten wart jest rozważenia zwłaszcza przez nastolatki, które chciałyby swoim sypialniom dodać niesamowitego klimatu. Jak wykonać tego typu dekorację? Potrzebne będą zdjęcia, kilka mocniejszych sznurków oraz drewnianych spinaczy do bielizny lub nieużywanych spinek do włosów. Sznureczki warto powiesić nad łóżkiem lub poprowadzić je wzdłuż wybranej ściany, co do której nie mamy pomysłu na udekorowanie. Następnie zdjęcia wieszamy za pomocą spinaczy lub innych materiałów, a wolne przestrzenie pomiędzy (o ile takie przewidujemy) przystrajamy za pomocą sztucznych kwiatów lub zielonych gałązek.

Bukiet z fotografii

Bardzo prostym i niewymagającym kreatywnej inwencji sposobem na ułożenie zdjęć jest stworzenie z niego… bukietu. Myślimy tutaj o zdjęciach przytwierdzonych do patyczków (np. do szaszłyków), które następnie wkładamy do wybranego wazonu lub ozdobnego pojemnika. By bukiet cały czas miał trzymał kształt, do środka wazonika można włożyć miękką gąbkę, która ustabilizuje patyczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj