Wiele osób lubi dekorować swoje domy plakatami, zwłaszcza ci, którzy lubią sztukę. Plakat można oprawić w ramę lub po prostu zawiesić na ścianie za pomocą antyramy. Poniżej przedstawiamy przydatne porady dekoratora i podpowiadamy jak przy pomocy plakatu odmieniać wnętrza!

Motyw i rozmiar

Przytaczając wiele idealnych wskazówek dotyczących dekoracji plakatu do aranżacji wnętrza należy pamiętać o kilku rzeczach. Najpierw zastanów się nad ogólnym motywem lub wyglądem, który chcesz osiągnąć w swojej przestrzeni. Pomoże to zawęzić opcje i znaleźć wskazówki, które uzupełnią ogólny projekt.

Wybierz też odpowiedni rozmiar plakatu. Nie powinien być ani za duży, ani za mały. Idealny rozmiar plakatu to taki, który pasuje do dostępnej przestrzeni w Twoim pokoju. Jeśli to możliwe, możesz spróbować stworzyć minimalne i maksymalne wymiary ze swoimi wymaganiami.

Wybierz schemat kolorów

Kiedy już zdecydujesz się na motyw, wybierz kolory, które do niego pasują lub go uzupełniają. Rozważ użycie jasnych kolorów lub pasteli zamiast ciemnych, ponieważ sprawiają one, że pomieszczenia wydają się mniejsze niż są w rzeczywistości. Jeśli nie masz pewności, jakie kolory będą dobrze ze sobą współgrały, spróbuj kupić próbniki farb w lokalnym sklepie z narzędziami i umieścić je obok siebie na podłodze lub ścianie, aby zobaczyć, jak wyglądają razem. Powinieneś wybrać kolory, które pasują do Twojego wystroju i tematyki pomieszczenia, w którym będzie powieszony. Niewłaściwa kombinacja kolorów może całkowicie zepsuć ogólny wygląd dekoracji.

Gdzie powiesić plakat

Po wybraniu odpowiedniego rodzaju plakatu musisz zdecydować, gdzie go umieścić w swoim domu. Jeśli masz pustą ścianę lub chcesz zawiesić plakat w określonym miejscu, łatwo to zrobisz bez zatrudniania dekoratora wnętrz lub profesjonalnego projektanta. Jeśli jednak chcesz czegoś bardziej wymyślnego lub skomplikowanego, konieczne może być zatrudnienie kogoś, aby wykonał pracę prawidłowo i wydajnie bez uszkadzania ścian lub mebli podczas instalacji

Plakat na płótnie

Istnieje wiele różnych rodzajów plakatów, ale jednym z ciekawszych jest plakat na płótnie. To dlatego, że wygląda jak oryginalny obraz, ale kosztuje znacznie mniej niż prawdziwy obraz. Może być również używany jako grafika ścienna w dowolnym pomieszczeniu w Twoim domu.

Plakat na płótnie można kupić w sklepach artystycznych i sklepach internetowych np: www.plakatomania.pl. Powinieneś kupić taki, który pasuje do Twojego gustu i zainteresowań. Możesz również kupić taki, który został wydrukowany na płótnie, zanim zostanie naciągnięty na drewniane ramy, aby wyglądały bardziej jak oryginalne obrazy niż plakaty.

Podsumowanie 

Generalnie należy pamiętać, że wybór wzoru plakatu zależy od jego przeznaczenia. Jasne kolorowe obrazki kwiatowe będą wybierane do innych aranżacji niż abstrakcyjne szarości. Jeśli chcesz, aby Twój plakat lub wydruk nadawał efektowny wygląd wnętrza i kojarzył się w wyobraźni z obrazem wielkości, wymagany jest połysk i blask. Istnieje kilka konkretnych zaleceń dla tych, którzy chcą odświeżyć swój dom za pomocą plakatu. Konieczne jest zwłaszcza określenie dokładnej wielkości plakatu oraz pomieszczenia lub przestrzeni, które mają być wypełnione grafikami lub innym dziełami sztuki aby mogły prezentować się idealnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj