Jak przykleić taśmy LED, żeby nie odpadały? Jak je podłączyć – zwłaszcza te długie – i dostosować do potrzeb użytkowników? Jak zabezpieczyć taśmy LED przed wilgocią? Jak je przeciąć, by nie uszkodzić? Być może właśnie takie pytania Cię nurtują. Wszystko na ten temat przeczytasz w poniższym artykule.

Spis treści

Taśmy LED — nowocześnie i stylowo

Taśmy LED czy też paski LED to paski z płaskimi niewielkimi diodami, które mogą świecić w różnych kolorach. Ich montaż jest łatwy i można go wykonać na wielu różnych powierzchniach. Co więcej, taśma LED pozbawiona jest szkodliwych dla zdrowia ludzkiego elementów, a także jest bardzo energooszczędna. Dzięki temu możesz w łatwy sposób uzyskać modne i bezpieczne oświetlenie w swoim domu.

Taśma LED — zalety

Oświetlenie LED to jedno z najtańszych źródeł światła, jakie możesz zainstalować w swoim domu. Diody LED, w jakie zostały wyposażone taśmy LED, nie tylko są energooszczędne, lecz także nie nagrzewają się. Dlatego nie niszczą położnych blisko obiektów tak, jak dzieje się nieraz w przypadku tradycyjnych źródeł światła. Ponadto nie zawierają substancji szkodliwych. Ich użytkowanie jest w pełni bezpieczne. Oferują także duże walory estetyczne. Jeśli zależy Ci na mocnej taśmie LED, koniecznie zajrzyj tutaj: https://sklep.neonica.pl/strong-300.

Taśmy czy też paski mogą być wyposażone w diody LED o zmiennej barwie światła. Dzięki temu możesz zmieniać nastrój w pomieszczeniu poprzez zmianę koloru światła. Ponadto możesz kupować paski o naprawdę różnej długości i łączyć je ze sobą w łatwy sposób za pomocą dostępnych elementów. Dzięki temu łatwo zamontujesz je na ścianie, pod blatem czy za szafkami, tworząc niezwykły klimat. Taśmy LED mają jeszcze jedną dużą zaletę — cechuje je długa żywotność. Dlatego jest to oświetlenie na lata. Tutaj znajdziesz szeroki wybór taśm https://sklep.neonica.pl/tasmy-led.

Najczęstsze błędy podczas montażu taśm LED

Chociaż taśmy ledowe nie wymagają podczas montażu używania specjalistycznych narzędzi, to łatwo o popełnienie błędów. Najczęściej spotykanymi błędami w trakcie montażu jest niewłaściwy sposób ich klejenia czy cięcia. Do często występujących nieprawidłowości można też zaliczyć nieprawidłowe podłączenie, zwłaszcza dużych elementów. Jak zatem uniknąć tych błędów?

Jak prawidłowo przykleić paski LED?

Zwykle paski LED wyposażone są w osłonięty klej. Możesz zaakceptować wykorzystanie tego kleju lub zastosować podkłady piankowe, które są o wiele mocniejsze. Wykorzystanie pełnej funkcjonalności strony klejącej poprawia stabilność taśmy LED.

Montaż oświetlenia LED na szafkach i pod blatem — listwy LED

Pomimo że taśmy ledowe nie nagrzewają się tak mocno, jak inne źródła światła, to dla niektórych powierzchni temperatura, jaką wydzielają, może być niszcząca. Dlatego warto zastosować specjalne profile, które razem stworzą listwy LED. Ich zastosowanie przyczynia się do lepszego funkcjonowania, gdyż listwy można połączyć za pomocą różnych dostępnych łączników.

Jak łączyć taśmę LED z odcinków?

Taśmę LED uciąć jest równie łatwo, co trudno. W zależności od tego, jakie jest napięcie zasilania danej taśmy, różne są odległości pomiędzy miejscami cięcia. W przypadku taśm LED o zasilaniu 12V miejsca te występują co 3 diody a w przypadku taśm o zasilani 24V co 6 diod. Miejsca te są zaznaczone na taśmie, dlatego zwróć na nie uwagę podczas cięcia.

Paski LED — niepowtarzalny efekt wizualny

Z paskami LED możesz stworzyć niepowtarzalny efekt. Barwa światła, kolor światła, sposób sterowania, ich włączenie — zwróć uwagę na te elementy wybierając opcję dla siebie. Pamiętaj, że do ich zasilania wymagane jest niskie napięcie, dlatego podłączenie ich do sieci elektrycznej wymaga specjalnego sterownika. Wszystkie artykuły do ich montażu znajdziesz w ofercie sklepu internetowego https://sklep.neonica.pl/. Strona internetowa tego sklepu jest pełna produktów tego typu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj