Pilarki Stihl i Husqvarna są popularnym wyborem zarówno dla właścicieli gospodarstw domowych, jak i profesjonalistów. Aby wybrać najlepszą piłę łańcuchową, musisz wiedzieć, jaki rodzaj drewna będziesz obrabiać oraz jak często chcesz używać pilarki, a także jakie cechy są dla Ciebie ważne.

W tym przewodniku omówimy niektóre z różnych dostępnych pił łańcuchowych Stihl i Husqvarna i sprawdzimy, która z nich jest najlepsza dla początkujących. Jeśli stoisz właśnie przed wyborem stihl czy husqvarna mamy dla Ciebie najlepsze rozwiązania!

Spis treści

Czym są piły łańcuchowe?

Czym są piły łańcuchowe? Piły łańcuchowe to elektronarzędzia, które przecinają drewno, gałęzie i inne odpady na podwórku za pomocą ostrego ostrza przymocowanego do długiej rączki. Piły łańcuchowe to elektronarzędzia, które tną drewno lub inne podobne materiały za pomocą dołączonego ostrza. Piła zamontowana jest na trzpieniu – obrotowym wale maszyny – z zębami przeznaczonymi do chwytania materiału. Istnieje wiele modeli pił łańcuchowych, w tym modele zasilane gazem, elektryczne i akumulatorowe. Wiele osób używa tych maszyn do prac związanych z kształtowaniem krajobrazu i przycinaniem drzew na swoich podwórkach i ogrodach, aby ich praca była łatwiejsza i bardziej wydajna. Piły łańcuchowe są dostępne w wielu rozmiarach, dlatego z powodzeniem możesz znaleźć odpowiedni model, który spełni Twoje oczekiwania.

Jakie piły husqvarna są obecnie dostępne na rynku?

Obecnie na rynku dostępnych jest 13 różnych pił Husqvarna i zapewne tyle samo Stihl. Najnowsze modele piły husqvarna są dostępne zarówno w wersji benzynowej, jak i elektrycznej. Na rynku jest tak wiele różnych pilarek, że trudno jest oprzeć się tylko na jednej.

Stihl z kolei istnieje od 1891 roku i słynie z wysokiej jakości części i narzędzi. Husqvarna to kolejna popularna marka z ponad 250-letnią historią. Są bardziej przystępne cenowo niż inne marki, dlatego tych dwóch producentów stale walczy o miano najlepszych w branży.

Najnowsze innowacyjne rozwiązania w piłach i nowe technologie cięcia piłami sprawiają, że są cichsze, szybsze i bardziej ekonomiczne.

Która piła Stihl jest lepsza dla początkujących?

Obecnie istnieją dwie główne pilarki spalinowe – pilarki Husqvarna i Stihl. Jednak ich różnice mogą utrudnić początkującym wybór lepszego. Wybierając najlepszą piłę dla początkujących, ważne jest, aby wziąć pod uwagę rozmiar, wagę i moc. Piła łańcuchowa Stihl jest łatwiejsza w obsłudze niż Husqvarna ze względu na jej lżejszą wagę i mocniejszy silnik. Z kolei Husqvarna według wielu odznacza się wyższą efektywnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj