Dzięki miniaturyzacji kamer, ich większej dostępności i niższym cenom, a także za sprawą upowszechnienia się sieci internetowej, nowoczesne systemy dozoru wizyjnego dostępne są już nie tylko dla wielkich firm, ale także dla odbiorców prywatnych. Monitoring domu w tradycyjnej wersji przewodowej lub nowoczesnej bezprzewodowej, korzystającej z lokalnej sieci WiFi to doskonały sposób na poprawę bezpieczeństwa i skuteczniejszą ochronę swojej własności.

Systemy przewodowe i bezprzewodowe

Stworzenie niezawodnego systemu monitoringu w domu prywatnym to dzisiaj żaden problem. Odbiorcy tego typu rozwiązań mogą wybierać pomiędzy tradycyjnymi systemami wymagającymi stworzenia wydzielonej infrastruktury teletechnicznej – systemu przewodów łączących kamery z rejestratorem oraz nowoczesnymi systemami bezprzewodowymi korzystającymi z istniejącej infrastruktury i domowego WiFi (kamery IP łączą się zdalnie z odpowiednim oprogramowaniem w chmurze – nie trzeba inwestować nawet w prywatny serwer). To drugie rozwiązanie jest znacznie wygodniejsze, zwłaszcza jeśli nie chcemy przeprowadzać uciążliwych prac montażowych, które niejednokrotnie przypominają niewielki remont. System tradycyjny sprawdzi się głównie przy nowych inwestycjach, gdy monitoring domu jest integralną częścią projektu i całą infrastrukturę teletechniczną można przygotować na etapie budowy.

Dlaczego dozór wizyjny się opłaca?

Możliwość śledzenia obrazu z wnętrza domu i jego najbliższego otoczenia (terenu posesji), z poziomu urządzeń mobilnych, z dowolnego miejsca i o dowolnej porze dnia lub nocy to doskonały wybór dla każdego, kto często przebywa poza domem, a chce wiedzieć, co się w nim aktualnie dzieje. Domowy monitoring to z jednej strony sposób na rejestrowanie wszystkich, w tym niepożądanych zdarzeń – aktów wandalizmu, włamań czy kradzieży, a z drugiej forma odstraszania skutecznie oddziałująca na potencjalnych intruzów, którzy zwyczajnie nie chcą dać się nagrać. Tradycyjny lub bezprzewodowy monitoring domu to także doskonałe dopełnienie nowoczesnego systemu alarmowego. Oba systemy można ze sobą zintegrować, co jest szczególnie atrakcyjną opcją, gdy korzystamy z usług zewnętrznych firm ochroniarskich.

Stworzenie prostego systemu monitorującego dom i jego otoczenia, składającego się z kilku strategicznie rozmieszczonych kamer IP, z możliwością podglądu za pośrednictwem przeglądarki internetowej z wyposażonego w nią dowolnego rodzaju urządzenia, z opcją rejestrowania obrazu, to stosunkowo tani sposób na poprawę bezpieczeństwa i łatwiejsze wykrycie wszelkich intruzów, w tym włamywaczy i chuliganów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj