Rozkładane łóżka w wielu pokojach są najlepszym wyborem, by zapewnić wygodny sen i jednocześnie odpowiednią przestrzeń w ciągu dnia. Najczęściej kupowane są one dla nastolatków. Zobacz, kiedy warto kupić rozkładane łóżka i jak można zamówić model wysokiej jakości!

Spis treści

Jaką budowę mają łóżka rozkładane?

Pod pojęciem jak łóżko młodzieżowe rozkładane może znajdować się wiele różnych modeli mebli. Warto więc zapoznać się z nimi bliżej, aby dzięki temu wybrać to, które najlepiej sprawdzi się w pokoju nastolatka.

1. Łóżko z wysuwanym materacem

To popularny rodzaj łóżka rozkładanego, w którym znajduje się dodatkowy poziom z materacem. Łóżko rozkłada się wtedy przez jego wysunięcie. Zależnie od modelu drugi materac może znajdować się niżej lub wyżej. Gdy materace mają dwa osobne poziomy, takie łóżko sprawdzi się dla rodzeństwa lub przy przyjmowaniu gości.

2. Rozkładany mebel wypoczynkowy

Pod pojęciem jak łóżko młodzieżowe rozkładane często rozumie się również mebel wypoczynkowy, który jest rozkładany, na przykład jak sofę, narożnik albo fotel, czyli amerykankę. Takie meble są często preferowane przez nastolatków, którzy chcą, aby ich pokój wyglądał bardziej dorosło i przypominał salon, a nie sypialnię.

Wobec tego łóżko młodzieżowe rozkładane może mieć różne formy, dlatego warto przemyśleć, jaki mebel sprawdzi się najlepiej.

Łóżko rozkładane – kiedy warto je kupić?

Najczęściej rozkładane łóżka do pokoju nastolatka wybierane są wtedy, gdy nie ma w nim wystarczającej ilości miejsca, by ustawić standardowe, pełnowymiarowe łóżko i dodatkowo inne meble.

Warto jednak wskazać, że bardzo często nastolatek nie chce, by w jego pokoju znajdowało się łóżko i zamiast niego woli mebel wypoczynkowy. Wtedy można wygodnie przyjmować kolegów, koleżanki, a także oglądać bez problemów telewizję czy grać w gry na konsoli.

Najlepiej zatem porozmawiać z nastolatkiem i ustalić wspólnie, jaki rodzaj łóżka będzie najlepszy.

O czym pamiętać przy kupnie łóżka rozkładanego?

Aby kupić odpowiednie łóżko młodzieżowe rozkładane, warto przede wszystkim uwzględnić jego wymiary. To bardzo ważne w mniejszych pokojach, w których istotny jest każdy centymetr przestrzeni. Trzeba zmierzyć więc powierzchnię pod łóżko, a potem sprawdzić jego wymiary zarówno przed, jak i po rozłożeniu.

Duże znaczenie ma też jakość wykonania mebla. Lepiej unikać bardzo tanich modeli, ponieważ nie zapewnią one odpowiedniego komfortu i mogą szybko się zniszczyć przez częste rozkładanie i składanie.

Dodatkowo z nastolatkiem trzeba uzgodnić, jaki styl ma mieć łóżko młodzieżowe rozkładane. Najlepiej dobrać go do wystroju całego wnętrza, na przykład nowoczesnego albo skandynawskiego, boho.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj