Jeśli zastanawiasz się, czy aby na pewno warto kupić tymczasowe ogrodzenie, potraktuj je jako inwestycję. Zamknięcie terenu budowy przed przypadkowymi osobami daje Ci poczucie spokoju, którego nie kupisz za żadne pieniądze.

Po pierwsze: ograniczysz koszty związane z karą lub mandatem

Jeżeli nie dopełnisz swoich obowiązków względem budowy, musisz liczyć się z surowym mandatem lub karą administracyjną. Przepisy prawa budowlanego jasno określają, że plac budowy musi być oddzielony od innych posesji czy części wspólnych, takich jak droga czy chodnik. Musisz ograniczyć do minimum ryzyko, że w trakcie ciężkich prac w terenie dojdzie do uszkodzenia mienia lub osób trzecich. Tymczasowe ogrodzenie budowlane będzie do tego bardzo pomocne. W przypadku terenu, na którym stoją sprzęty o dużej wartości, między innymi koparki czy ciężarówki, praktycznym elementem ogrodzenia może być również  siatka z drutu ostrzowego – taka jak ta dostępna w sklepie https://www.sonto.pl/siatka-ostrzowa/.

Po drugie: tanio ogrodzisz prywatną przestrzeń

Jeśli dysponujesz dużym terenem i koszt ogrodzenia go droższym płotem byłby niewspółmiernie wysoki do korzyści z tego wynikających, możesz zdecydować się na wysokiej jakości siatki weldmesh. Doskonale spełniają one swoją podstawową funkcję, odgradzając posesję od miejsc ogólnodostępnych dla wszystkich. Dobry stosunek ceny do jakości przemawia za tym, aby sięgnąć po tego typu siatkę także w przypadku większych działek rekreacyjnych, zlokalizowanych w znacznej odległości od domu. Średnica drutów siatek Weldmesh waha się od 2,7 do 6 mm, w zależności od rodzaju. Dobierz je do swoich potrzeb i budżetu, a na pewno nie będziesz żałować. Kraty zgrzewane Weldmesh powstają na bazie drutu stalowego w efekcie zgrzewania. Dzięki temu zyskują solidność i trwałość na lata. Nie są problematyczne w obróbce mechanicznej. Znajdują zastosowanie nie tylko w branży budowlanej, lecz także w przemysłowej. Dla szczególnie wymagających sektorów gospodarki kraty zgrzewane można dodatkowo wzmocnić poprzez ocynkowanie ogniowe.

Po trzecie: lepsza kontrola nad sprzętem i materiałem budowlanym

Spójrz prawdzie w oczy: nieogrodzony teren kusi osoby postronne, nie zawsze mające dobre intencje, do tego, aby zajrzeć na plac budowy w poszukiwaniu „porzuconych” części, materiałów czy sprzętu. Deski, złom, blacha – to, za co zapłaciłeś konkretne pieniądze, może nagle okazać się przydatne komuś z Twojej okolicy. Nie chcesz chyba paść ofiarą kradzieży, prawda? W takiej sytuacji zdecydowanie warto zadbać o ogrodzenie, które dla wielu będzie stanowić barierę psychologiczną.

Po czwarte: zakup tańszy niż wynajem

Choć niektórym osobom może się wydawać, że wynajem będzie zdecydowanie tańszy niż zakup, w dłuższej perspektywie wcale tak nie jest. Ogrodzenie tymczasowe może Ci się przydać nie raz. Kto wie, być może przy innej inwestycji będzie jak znalazł. Dodatkowym atutem jest też to, że zakup ogrodzenia daje całkowitą swobodę i elastyczność czasową, jeśli chodzi o jego późniejsze wykorzystanie. W razie nieprzewidzianych problemów, na przykład uszkodzenia panelu ogrodzeniowego, nie musisz ponosić dodatkowych kosztów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here