Sypialnia w stylu skandynawskim, styl hygge, styl skandynawski

Sypialnia w stylu skandynawskim to bardzo ciekawa propozycja dla wszystkich tych, którzy lubią delikatne kolory oraz naturalny wystrój pomieszczeń.

Sypialnia utrzymana w skandynawskim stylu musi być dobrze przemyślaną i funkcjonalną przestrzenią. Zadbajmy więc o to, by wszystko miało swoje miejsce. Ograniczmy liczbę zbędnych detali czy dekoracji. W tej przestrzeni powinna panować prostota, która wcale nie oznacza prymitywizmu czy oszczędności.

Kluczowym meblem w sypialni jest oczywiście łóżko, ale żeby pasowało ono do aranżacji wnętrza, to musimy zadbać także o najbliższe jego otoczenie. Ważna jest podłoga, która powinna być wykonana z jasnego drewna. Same ściany najlepiej jest pozostawić gładkie. Ewentualnie alternatywą może być tutaj tapeta, ale jeśli chodzi o skandynawski styl, to najkorzystniej wypadają produkty, które mają naturalne motywy. Całość pomieszczenia powinna zostać utrzymana w kolorach delikatnych i stonowanych. Wskazana jest biel, kolory drewna, delikatny beż oraz jasna szarość. Coraz częściej jednak wnętrza skandynawskie wzbogacane są o takie pastelowe barwy jak pudrowy róż, miętowa zieleń, rozbielony błękit czy delikatna żółcień.

Czytaj:   Sypialnia na wysoki połysk

Kiedy przygotowaliśmy już przestrzeń, czas na wybór i wstawianie mebli. Najważniejsze jest oczywiście łóżko. Tu koniecznie wybierzmy model wykonany z drewna. Może ono pozostać niepomalowane, a jeśli koniecznie chcemy nałożyć jakąś farbę, to najkorzystniejszym rozwiązaniem znowu będzie biel. Alternatywnym rozwiązaniem jest łóżko wykonane z metalu, ale w tym przypadku musimy mieć pełną świadomość, że nieco odbiegamy od klasycznego stylu skandynawskiego. Łóżko powinno nieco dominować nad pomieszczeniem. Być duże, nawet ogromne oraz co oczywiste wygodne. Może być też obite skórą lub którąkolwiek z naturalnych tkanin. Mebel ten powinien się znajdować w centralnym punkcie pomieszczenie, a po obu jego stronach proste minimalistyczne szafki nocne z lampkami. Ciekawym rozwiązaniem, które zaleca wielu projektantów, jest tu połączenie klasycznego łóżka w stylu skandynawskim z nowoczesnym stylem, który zawarty będzie w szafkach nocnych.

Czytaj:   Skandynawskie trendy kolorystyczne

Jeśli chcemy mieścić się w standardzie stylu, to do łóżka powinny też zostać dobrane odpowiednie tkaniny. Najbardziej znane połączenie, to grubo plecione bawełna, len, rzadziej kreton, utrzymane w stonowanej kolorystyce, pozbawione wyszukanych wzorów, najczęściej gładkie, lub w typowe skandynawskie pasy. Tu także powinniśmy zadbać o minimalizm i prostotę. Wzornictwo nie może być przesadne, kolory muszą być stonowane, a wyszukane wzory, zdecydowanie nie będą pasować do ogólnego wystroju sypialni w stylu skandynawskim, chyba że uda nam się znaleźć, coś, co idealnie kontrastować będzie z bielą łóżka. Sama pościel powinna zaś zostać dobrana do kolorów zasłon, a te z kolei do palety, jaka została zastosowana na ścianach oraz meblach. Takie połączenie zapewni nam standard i komfort sypialni w stylu skandynawskim, który jest połączeniem funkcjonalności oraz wygody na najwyższym możliwym poziomie.

Czytaj:   Skandynawski design to nie tylko biel
Artykuł powstał we współpracy z lozka.net.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here