Zero waste – żyj w zgodzie z naturą : zero odpadów i brak marnotrawstwa. Rosnąca świadomość ekologiczna przy jednoczesnej dużej ilości odpadów, które generujemy, sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na życie w myśl zasady zero waste.

 

Drobnymi krokami, zmieniając swoje codzienne nawyki, możemy wpłynąć nie tylko na to, co dzieje się wokół nas, ale również – w dłuższej perspektywie – na środowisko naturalne, w którym będą żyły kolejne pokolenia. Sklep internetowy Bonami.pl wprowadził do swojej oferty akcesoria i gadżety, które pomogą w walce z marnotrawstwem. Zmniejszenie ilości śmieci, które wytwarzamy, a także korzystanie z produktów wielokrotnego użytku to pierwszy krok do życia w stylu zero waste. Gadżety i akcesoria dostępne w sklepie internetowym Bonami.pl pozwolą wcielić w codzienne życie ten ekologiczny trend.

 

Zacznij od końca

Segregowanie śmieci ma pozytywny wpływ na nasze środowisko. Warto wprowadzić w życie zdrowy nawyk selekcji odpadów. Kosz do segregowania śmieci Tomasucci Pillar z oferty Bonami to świetne rozwiązanie, które pomoże nam w codziennej walce o ochronę środowiska.

Zero waste - żyj w zgodzie z naturą bonami.pl Kosze do segregowania smieci Tomasucci Pillar 459 zl

Woda zdrowia doda

Dorosły człowiek powinien wypijać codziennie minimum 2 litry wody. Warto zainwestować w nakładkę ekologiczną na kran z filtrem wody InnovaGoods, aby zaoszczędzić na kupowaniu i dźwiganiu kolejnych butelek z wodą. Dzięki temu będziemy mogli pić wodę dostępną w naszej kuchni i nie generować niepotrzebnych odpadów.

Zero waste - żyj w zgodzie z naturą bonami.pl Nakladka ekologiczna na kran z filterm wody InnovaGoods 34 zl

Jeśli lubimy zabierać napój ze sobą – warto przelać do go szklanej butelki, na przykład Bambum Diem z bambusowym zamknięciem. Takie rozwiązanie to wygoda i zdrowie w pakiecie!

Zero waste - żyj w zgodzie z naturą bonami.pl Butelka szklana z zamknieciem z bambusu Bambum Diem 300 ml 34 zl

Użyj więcej niż jeden raz

Akcesoria, które można ponownie wykorzystać, przynoszą więcej korzyści niż mogłoby się zdawać. Z jednej strony ograniczamy wydatki na ponowne zakupy, a z drugiej – ograniczamy ilość zbędnych produktów.

W myśl zasad zero waste warto używać takich rozwiązań, które można wykorzystać ponownie. Jeżeli często kupujemy jedzenie na wynos lub korzystamy z  barów mlecznych, w których na porządku dziennym jest korzystanie z jednorazowych sztućców, warto pomyśleć o własnym zestawie turystycznym. Sztućce w silikonowym etui Joseph Joseph GoEat to świetne rozwiązanie – nie tylko zawsze będziemy mogli skorzystać z własnego widelca, noża czy łyżki, ale także posiadają one nowoczesny, kolorowy design, który zachwyci każdego. – dodaje ekspert Bonami.pl.

Zero waste - żyj w zgodzie z naturą bonami.pl Sztucce w silikonowym etui Joseph Joseph GoEat 84 zl

Wielorazowe opakowania przydadzą się w każdej kuchni zero waste. Pojemnik szklany na żywność z miseczką na sos czy pojemnik bambusowy z wieczkiem Kosova posłużą jako naczynie do przechowywania ryżu, kawy czy makaronu.

Zero waste - żyj w zgodzie z naturąZero waste - żyj w zgodzie z naturą bonami.pl Pojemnik szklany z wieczkiem z bambusu Bambum Lavi 600 ml 74 zlAkcesoria wielokrotnego użytku sprawdzą się także podczas codziennych zakupów. Przykładem gadżetów zero wastesznurkowe siatki, np. Rex London French lub bawełniana torba na zakupy Cooksmart England Dawn Chorus z oferty Bonami. Dzięki nim nie będziemy musieli korzystać jednorazowych plastikowych woreczków foliowych. Materiałowe siatki czy torby warto nosić w torebce lub plecaku. Nie zajmują one wiele miejsca, a gdy przytrafią nam się nieoczekiwane zakupy, nie będziemy kupować jednorazowych reklamówek. – radzi ekspert Bonami.pl.

Zero waste - żyj w zgodzie z naturą

Zero waste - żyj w zgodzie z naturąPodczas gotowania i codziennych zakupów generujemy największą ilość odpadów, ale nie zawsze są to złe odpady. Jeśli lubimy spędzać czas w kuchni, przygotowując warzywne dania, warto zastanowić się nad zakupem domowego kompostownika. Można z niego korzystać nie tylko w domu z ogródkiem, ponieważ dostępne na rynku rozwiązania sprawdzą się również w mieszkaniach w blokach.

Ciemnoszary kompostownik Joseph IntelligentWaste o pojemności aż 4 litrów to idealny sposób na segregację odpadków, które można wykorzystać kolejny raz. Można w nim trzymać wszystkie naturalne resztki, takie jak obierki czy skorupki, które następnie posłużą nam jako nawóz do domowych upraw. Dodatkowo jego nowoczesny design z sukcesem wpisze się w wystrój każdego wnętrza. – mówi ekspert sklepu internetowego Bonami.pl, Marta Kmošenová.

Zero waste - żyj w zgodzie z naturą bonami.pl Ciemnoszary kompostownik Joseph Joseph IntelligentWaste 4 l 214 zl

Szklane naczynia, materiałowe worki, kompostowniki – te niewielkie akcesoria pomogą nie tylko w zorganizowaniu naszej kuchni. To dobry początwk wdrażania w życie zasady zero waste. Teraz dzięki rosnącej świadomości i małym zmianom możemy mieć ogromny wpływ na środowisko. Dostępne w sklepie internetowym Bonami.pl sprytne gadżety, to doskonały początek naszej batalii o życie bez odpadków.

Zero waste - żyj w zgodzie z naturą bonami.pl Pojemnik szklany na zywnosc z miseczka na sos 1 l 49 zl

Torba Mauro Ferretti Home Bag, Bonami.pl –  cena 94zł

Butelka szklana z zamknięciem z bambusu Bambum Diem, 300 ml, Bonami.pl – cena 34zł

Pojemnik szklany na żywność z miseczką na sos, 1 l, Bonami.pl – cena 49zł

Kosze do segregowania śmieci Tomasucci Pillar, Bonami.pl – cena 459zł

Foremka do lodu Black + Blum Brrrrr, Bonami.pl – cena 64 zł

Ciemnoszary kompostownik Joseph Joseph IntelligentWaste, 4 l, Bonami.pl – cena 214zł 

Wymienny filtr węglowy do butelki na wodę InnovaGoods Carbon Clean, Bonami.pl – cena 14zł 

Nakładka ekologiczna na kran z filterm wody InnovaGoods, Bonami.pl – cena 34zł  

Szara forma silikonowa na muffiny Sabichi Cone, Bonami.pl – cena 15zł

Sztućce w silikonowym etui Joseph Joseph GoEat, Bonami.pl – cena 48 zł 

Bambusowa deska do krojenia Bambum Edena, Bonami.pl – cena 24zł  

Szczotka do kąpieli z bambusu Bambum Zenger, Bonami.pl – cena 44zł

Zestaw 4 sztućców z bambusa Kutahya, Bonami.pl – cena 34zł  

Pojemnik szklany z wieczkiem z bambusu Bambum Lavi, 600 ml, Bonami.pl – cena 74 zł

Bambusowy nóż szefa kuchni Bambum Chef, Bonami.pl – cena 26zł

Pojemnik bambusowy z wieczkiem Kosova, 16×14 cm, Bonami.pl – cena 159 zł

Zestaw 6 bambusowych talerzyków Sherlock, Bonami.pl – cena 134zł   

Filiżanka bambusowa ze spodkiem Bambum Cortado, Bonami.pl – cena 69 zł 

Bambusowy półmisek Bambum Carlin, 32×24 cm, Bonami.pl – cena 48 zł

Zero waste - żyj w zgodzie z naturą bonami.pl Zestaw 4 sztuccow z bambusa Kutahya 34 zl 1

Zero waste - żyj w zgodzie z naturą bonami.pl Foremka do lodu Black Blum Brrrrr 64

10 najciekawszych blogów o zero waste home

sypialnia w stylu zero waste

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj