Jeśli jesteś osobą ceniącą sobie własną przestrzeń i prawo do dekorowania jej i ulepszania w swój własny unikalny sposób, to styl awangardowy będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Styl awangardowy jest stylem, trudnym i dość ciężkim do zamknięcia go w jakichkolwiek ramach. Między tym stylem, a kiczem ciągnie się bardzo cienka nić, łatwa do przekroczenia. By we własnym domu zastosować styl awangardowy, trzeba mieć mocne poczucie stylu i gustu. Nie jest to styl, który każdemu przypadnie do gustu, ale właśnie o to w nim chodzi, by był to twój indywidualny styl, którego nie można podrobić.

Co charakteryzuje awangardowy styl aranżacji mieszkania?

Założenia awangardowego stylu aranżacji wnętrza opiera się głównie na minimalizmie i zasadzie kontrastu. Nie jest on jednak stosowany tak jak we wszystkich innych przypadkach. W stylu awangardowym kontrast jest mocno radykalny, na przykład na ciepłe i zimne kolory. Stosuje się również stylizacje czarno-białych elementów wystroju, by zawrzeć efekt szachownicy. Jest to bardzo stylowa, a zarazem trudna aranżacja wnętrza. Nie każdy czuje się dobrze w takich kolorach i tak wyrazistym wnętrzu. Dlatego styl awangardowy nie jest dla każdego.

Awangarda, czyli styl dla introwertyków 1 wejscie 1100x707 1

 

Co zaś tyczy się ustawiania mebli czy ich rodzaju, to stawia się tu na zdecydowany minimalizm. Wszelkie niepotrzebne ozdoby, bibeloty czy dekoracje w stylu świeczek zapachowych czy poustawianych miśków na półkach, są odstawiane na bok, choć wcale nie oznacza to, że ich nie ma. W domu w aranżacji awangardowej nie ma się wrażenia przepychu dodatków. Wprost przeciwnie. Im pomieszczenie duże z małą ilością mebli, tym lepiej. Do tego w stylu awangardowym popularne są mocno niekonwencjonalne zestawienia mebli. By stworzyć w swoim domu aranżacje czysto awangardową, należy posiadać duże poczucie estetyki i stylu. Jest to trudny styl, jednak odpowiednio wykorzystany potrafi przynieść wymierne korzyści swoim domownikom.

Jakie dodatki stosować w stylu awangardowym?

Styl awangardowy jest sporo wymagającym stylem, zwłaszcza co do dodatków dzieje się tak ponieważ zazwyczaj są one nie brane pod uwagę. Jeśli dzieje się inaczej to musimy znać kilka zasad związanych z tym. Po pierwsze nieśmiertelnym wzorem w stylu awangardowym, są motywy zwierzęce. Jeśli mamy mieć jakiś wór na pościeli, podłodze lub w obrazie to najlepiej widziane są właśnie motywy ze zwierzętami. Aczkolwiek wzorowe abstrakcje również spełniają swoją rolę. Dobrze jest jednak, by motywy łączyły się w jakąś całość i by nie było ich zbyt wiele.

Awangarda, czyli styl dla introwertyków 5 na regal
źródło: https://ejsmont.pl/projekty-wnetrz-warszawa/

Na przykład jeśli mamy jakiś wzór na podłodze na płytkach, to dobrze jest mieć podobny na poduszce na kanapie. Takie zabiegi pomagają zachować w pomieszczeniu aurę harmonii. Jednak należy pamiętać, by nie stosować tego zawsze w nadmiarze. Niezmiernie ważne jest by zachować umiar i mieć na uwadze regułę formy nad treścią. Dodatki mają tylko podkreślić nowoczesny i elegancki styl awangardowy w twoim mieszkaniu. Nie mają go przysłaniać, a uwypuklić i nadać ten specjalny charakter, który będzie kojarzony tylko z twoim domem.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj