tło do prezentacji

Każdy z nas miał styczność z prezentacją, czy to sam ja przygotowywał czy też widział prezentacje przygotowane przez innych.

Czym tak właściwie jest prezentacja multimedialna

Jest to elektroniczne przedstawienie treści za pomocą tekstu i obrazu. Pomaga ona nam w przedstawieniu informacji w sposób bardziej obrazowy.

Jak przygotować dobrą prezentację?

Przede wszystkim musimy wiedzieć na jakim sprzęcie będzie ona prezentowana. Jeżeli prezentacja będzie wyświetlana za pomocą rzutnika wybierzcie jasne tło i ciemną czcionkę, dzięki temu teks będzie bardziej czytelny z większej odległości. Natomiast prezentacja wyświetlana na monitorze powinna mieć ciemne tło i jasną czcionkę dzięki temu mniej zmęczymy wzrok.

Każda prezentacja powinna mieć tytuł umieszczony na pierwszej stronie. Warto też zatytułować każdy slajd. Slajdy powinny być też starannie zaprojektowane. Pamiętaj, że obraz ma tylko wspomagać teks. Zbyt duża ilość zdjęć zamaże slajd.

Tekst powinien być jednolity, należy używać tego samego kroju czcionki w całej prezentacji. Nie powinno się też umieszczać zbyt dużo tekstu na jednym slajdzie. Zadaniem prezentacji jest graficzne wspomaganie naszej wypowiedzi.

Animowane przejścia między slajdami uatrakcyjniają naszą prezentację. Mogą być tematycznie z nią powiązane, ale jednocześnie dyskretne, to nie one są główną atrakcją naszego pokazu.

Zakończenie prezentacji należy zrobić krótkie podsumowanie, jeżeli korzystaliśmy ze źródeł umieszczamy przypisy skazujące źródło.

Tło do prezentacji

Ważną częścią każdej prezentacji jest tło slajdu, pozwala ono zachować spójność całego pokazu. Może nawiązywać do prezentowanego tematu, jeżeli tworzymy kilka prezentacji możemy wybrać jedno wspólne tło, które stanie się naszym „znakiem firmowym”. Jeżeli szykujemy prezentację na spotkanie firmowe może być wymagane użycie specjalnego, firmowego tła.

Czy można wprowadzić własne tło? Oczywiście że tak, poniżej znajdziecie informacje jak wprowadzić własne tło do prezentacji.

Jak zrobić własne tło do prezentacji

Zacznijmy od programu PowerPoint, który jest częścią pakietu Office firmy Microsoft. Oprócz naprawdę wielu wybudowanych teł możemy oczywiście dodać własne. W tym celu klikamy na slajd prawym przyciskiem myszy i wybieramy z listy pozycję „formatuj tło”. W oknie „formatowanie tła” należy wybrać pozycję „wypełnianie obrazem lub teksturą”. W części „wstaw obraz z” należy wybrać lokalizację obrazu, możliwe są następujące możliwości: plik – używanie obraz z komputera lub dysku zewnętrznego, schowek – wstawianie skopiowanego obrazu, online – wyszukiwanie obrazu w internecie.

tło prezentacja

Można dopasować jasność obrazu przesuwając pasek „przezroczystość” w prawo lub w lewo. Żeby ustawić obraz tła dla wszystkich slajdów w prezentacji należy wybrać opcję „zastosuj do wszystkich”.

Jeżeli używamy pakietu OpenOffice to do tworzenia prezentacji wykorzystamy moduł Impress. Moduł ten jest uznawany za najmocniejszą część całego pakietu, dopracowany w każdym szczególe Impress nie ustępuje w niczym konkurentowi z Redmond. I tak jak poprzednio możemy wstawić własne tła do prezentacji.

Jak to zrobić? Sprawa jest jeszcze prostsza niż u poprzednika, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na slajdzie i wybrać z menu „slajd” a następnie „ustaw obraz tła dla slajdu”. Tutaj może wybrać obraz zapisany na dysku lub poszukać go online. Jeżeli operację wykonamy na pierwszym slajdzie tło będzie automatycznie ustawiane na kolejnych.

Teraz już wiecie, jak ustawić tło w prezentacji w dwóch najpopularniejszych programach do ich tworzenia. Ale skąd pobrać nowe tła, gdzie znaleźć takie które spełnią nasze oczekiwania? Oto kilka podpowiedzi.

Jeżeli interesują nas proste tła, ale wymagamy ich profesjonalnego wykonania najlepiej zajrzeć na stronę Subtle Patterns. Jest to jedna z najpopularniejszych stron wykorzystywana przez grafików, webmasterów i twórców stron internetowych. Te proste, przyciągające wzrok tła pojawiają się na prezentacjach, ulotkach i stronach web. Jeżeli klikniemy na interesujące nas tło strona zmieni się właśnie na nie. Tła te są przyjemne dla oka, dominuje w nich biel, szarość i mleczne odcienie. Zdecydowanie lepiej czyta się czarne litery na właśnie takim tle.

Gdzie znaleźć tła do prezentacji

Jeżeli szukacie czegoś bardzie wyrazistego to zajrzyjcie na stronę Colour Lovers. Należy tylko uważać, żeby nie przesadzić z kolorami, przetestujmy najpierw jak będą one wyglądały. Zdaje się, że lepiej nadają się jako wypełnienie drobnych elementów niż całego tła.

Na stronie Squidfingers znajdziemy mieszankę z dwóch poprzednich, są to proste, powtarzające się wzory o żywych kolorach, Ciekawe i warte wypróbowania.

Jeżeli bardziej interesują was zdjęcia i grafiki o wysokiej jakości to warto zajrzeć na specjalne strony internetowe poświęcone tej tematyce. Najbardziej popularną z nich i to całkowicie darmową jest Sxc – zajrzyjcie i oceńcie sami.

Jeżeli natomiast szukacie zdjęć biznesowych i związanych z konkretnymi zawodami to zajrzyjcie na Stock Free Images.

Jak widzicie możliwości jest wiele, możecie wstawić neutralne tło o stonowanej tematyce, aby wasza prezentacja wyglądała elegancko lub wstawić zdjęcie, które będzie odpowiadało tematyce prezentacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj