obraz kwiaty klasyczne
obraz kwiaty klasyczne

Kwiaty to uniwersalny i ponadczasowy temat ściennych dekoracji. Nic więc dziwnego, iż liczni specjaliści zajmujący się aranżacją wnętrz tak często polecają inspirowane nimi ozdoby swoim klientom. Dziś, wraz z zaproszonym przez nas ekspertem z firmy Redro, podpowiemy Wam jak najefektowniej i najatrakcyjniej wykorzystać szczególny rodzaj tych dekoracji, a konkretnie obraz. Kwiaty w wazonie, rosnące na łące, zebrane w piękny bukiet, przedstawione na abstrakcyjnej grafice – to wszystko motywy, które po przeniesieniu na płótno wspaniale ubarwią i ożywią każde wybrane przez nas wnętrze – mówi specjalista. Sam bardzo cenię zalety oferowane przez takie obrazy. Nie tylko oferują one wielobarwną, malowniczą estetykę, ale jeszcze spójnie można wpleść je wiele modnych trendów.

Kolorowy obraz – kwiaty w klasycznym wydaniu

Kwiaty to jeden z najczęściej i najpowszechniej wykorzystywanych w naszych domach motywów dekoracyjnych. Wizerunki tych pięknych, delikatnych roślin o żywych kolorach świetnie sprawdzają się w roli przewodniego motywu eleganckich aranżacji. Dlatego tak chętnie wybieramy je między innymi do naszych salonów czy sypialni. Aby uzyskać kilka dodatkowych praktycznych porad na temat takich  rozwiązań, poprosiliśmy zaproszonego eksperta z  Redro.pl o kilka słów komentarza.

Na początek przyglądnijmy się popularnym obrazom przedstawiającym kwiaty w wazonie. Są to dekoracje, które większość z nas kojarzy z klasycznie urządzonymi wnętrzami. Zgadzam się z poglądem, że kompozycje te cechuje tradycyjna estetyka. W żaden sposób nie czyni ich to jednak niemodnymi czy nieprzystającymi do współczesnych wnętrz! Klasyczna martwa natura to doskonały wybór między innymi do aranżacji w stylu rustykalnym, shabby chic, czy retro. Do łask wracają także meble z poprzednich dekad, dlaczego więc to samo nie miałoby spotkać staromodnych obrazów z kwiatami? Jeżeli tylko mamy dobry pomysł na wkomponowanie takiej dekoracji, bez wahania go zrealizujmy. Na pewno warto nieco pobawić się kolorami – płótno z intensywnie czerwonymi makami albo żółtymi słonecznikami rozjaśni pokój, podczas gdy na przykład wizerunek bukietu fioletowych bzów wprowadzi do otoczenia chłodną elegancję.

Minimalistyczny obraz – kwiaty na czarnym tle

Wiosna w Twoim domu - obrazy z kwiatami obraz kwiaty minimalizm
https://redro.pl/obrazy/tematy/kwiaty/

Wśród setek wzorów przedstawiających kwiaty naszą szczególną uwagę przykuły minimalistyczne i niezwykle gustowne płótna przedstawiające barwne rośliny na czarnym tle. O to jak wykorzystać te dość nieoczywiste, oryginalne motywy w bardziej nowoczesnych aranżacjach zapytaliśmy zaproszonego eksperta. Okazało się, iż ma na to wiele pomysłów!

Kwiaty na czarnym tle to motyw o długiej historii. Bardzo często wykorzystywany był na potrzeby wzornictwa ludowego i to właśnie na nim chciałbym się początkowo skupić. Osobiście bardzo mi się podobają barwne, energetyczne wizerunki kwiatów inspirowane motywami regionalnymi z różnych stron świata. Czarne, eleganckie tło nie tylko wydobywa całe bogactwo barw, ale też sprawia, że taka dekoracja jest niezwykle stylowa i intrygująca. Bez wahania umieściłbym taki obraz nawet w bardzo nowoczesnym, zimnym otoczeniu. Kontrast tego stylu i wzornictwa ludowego wprowadzi do pomieszczenia naprawdę intrygujący, przyciągający uwagę akcent. Co więcej, obrazy z kwiatami uchwyconymi na czarnym tle doskonale sprawdzą się nie tylko w salonie, ale też w sypialni lub kuchni. Wystarczy zadbać o kilka dopasowanych do nich stylistycznie dodatków i uzyskamy w efekcie naprawdę niebanalną aranżację.

Rustykalny obraz – kwiaty w naturze

Wiosna w Twoim domu - obrazy z kwiatami obraz kwiaty polne
obraz kwiaty polne

Na koniec wrócimy jeszcze do klasycznych, choć dających się przedstawić również w nowoczesnej formie wzorów – kwiatów ukazanych w otoczeniu przyrody, na przykład na łące, w lesie lub (jak w przypadku nenufarów) na wodzie. Obrazy tego typu to pod wieloma względami uniwersalne rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w romantycznej sypialni czy w rustykalnym salonie, ale także skutecznie rozjaśni niewielki przedpokój lub gabinet. Zapytaliśmy naszego gościa w jakim otoczeniu on sam widziałby miejsce  dla takich wzorów.

Sięgając po obraz przedstawiający kwiaty kwitnące na łące, warto zestawić go z prostym, rustykalnym otoczeniem. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w sypialni. Pomiędzy jasnymi, drewnianymi meblami oraz wyposażeniem z naturalnych materiałów, wizerunki polnych swojskich kwiatów będą prezentować się naprawdę wspaniale. Do eleganckiego salonu poleciłbym natomiast drukowany na płótnie wzór przedstawiający lilie wodne. Płótno z tymi delikatnymi, białymi i różowymi kwiatami odbijającymi się w tafli wody nada całemu pomieszczeniu subtelnej atmosfery. Jeżeli mamy do dyspozycji duży fragment ściany, nie wahajmy się sięgnąć po obraz składający się z kilku części – trzech, czy nawet pięciu. Kwiaty na takich wzorach prezentują się naprawdę oryginalnie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj