Bez względu na to, czy pracujesz w domu, uczysz się na lekcje, czy też zgłębiasz swoje hobby, możesz zdecydować, że potrzebujesz dedykowanej przestrzeni dla swoich produktywnych wysiłków. Jak to osiągnąć, mieszkając w mieszkaniu z ograniczoną przestrzenią?

Bez obaw – masz wiele możliwości stworzenia biura, które będzie stymulujące zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym. Wystarczy tylko rozbłysk kreatywności. Zapoznaj się z sześcioma poniższymi wskazówkami, aby rozpocząć pracę nad idealnym biurem w mieszkaniu.

  1. Zachowaj swoje biuro poza rozpraszaniem uwagi.

Wybierz miejsce w swoim mieszkaniu, które jest spokojne i stosunkowo wolne od hałasu. Ciężko będzie Ci się skoncentrować, gdy Twoi współlokatorzy będą chodzić tam i z powrotem lub gdy Twoje zwierzęta domowe będą głośno bawić się zabawkami.

Możesz chcieć pracować przy oknie, abyś mógł wchłonąć kilka promieni i codziennie otrzymywać zdrową dawkę witaminy D. Zastanów się jednak, jaki wpływ może to mieć na Twoją koncentrację. Czy będziesz się zajmował obserwowaniem świata, kiedy powinieneś pracować?

Pokusa wyjścia na zewnątrz i uzyskania świeżego powietrza nie jest straszna, ale może zapobiec osiągnięciu najwyższej wydajności. Wszystko sprowadza się do osobistych preferencji i nawyków zawodowych. Jeśli musisz pracować twarzą w twarz z pustą ścianą, aby utrzymać swoją koncentrację, zaprojektuj swoje biuro w ten sposób.

  1. Korzystanie z możliwości przenoszenia w celu osiągnięcia korzyści

Może chciałbyś mieć biuro, ale nie chcesz, żeby biurko na stałe zajmowało miejsce. Jeśli często masz gości, chcesz, aby poczuli się, jakby weszli do domu, a nie siedziby firmy. Kup składane biurko lub stół, aby je złożyć i przechowywać w szafie, kiedy tego potrzebujesz. Są praktyczne i wygodne, ale niepozbawione uroku – wiele z nich ma kolorowe barwy i zabawne wzory.

Rollerskie biurka przydają się do szybkiego transportu, a niektóre z nich mogą pełnić rolę stołów wolnostojących. Pomysł ustawiania się przez większość dnia może nie spodobać się Tobie, ale daje zaskakujące korzyści zdrowotne. Jedną z takich korzyści jest zmniejszenie bólu ramion i pleców.

  1. Wyodrębnienie przestrzeni w kącie lub w szafie

Jeśli masz naprawdę mało miejsca, możesz być kreatywny i zbudować swoje biuro w swojej szafie. Ten pomysł jest szczególnie pomocny, jeśli nie dysponujesz dużą szafą. Przestrzeń pracy w szafie jest uosobieniem powiedzenia: „Z oczu, z głowy”. Kiedy skończysz dzień, możesz zamknąć drzwi i nie musisz myśleć o biznesie aż do następnego ranka. Można również ustawiać przegrody wokół stanowiska pracy, ale to przyciąga więcej uwagi do tego obszaru, niż go maskuje.

Jeśli Twoja szafa nie jest wystarczająco przestronna, aby pomieścić biurko, zamiast tego możesz użyć rogu swojej sypialni lub salonu. Narożniki są poza drogami i często są one najbiedniejszymi częściami pokoju. Ty mogłeś budować biurko pasować w narożniku, lub ty możesz kupować jeden i eksperymentować z różnymi pokojowymi układami.

  1. Usuwanie bałaganu w miarę jego powstawania

Wybierz stację roboczą, która ma wystarczająco dużo miejsca do przechowywania, aby nie gromadzić na niej rzeczy. Możesz poczuć potrzebę schowania przedmiotów na biurku, gdy każda inna część mieszkania jest przepełniona, ale musisz się jej oprzeć. Potrzebujesz co najmniej jednego miejsca wolnego od bałaganu, a to powinno być Twoje biuro. Zagracenie nie ma żadnego pozytywnego wpływu na poziom produktywności. Twój dom jest bezpośrednim odbiciem samego siebie i czy jesteś tego świadomy, czy nie, wpływa na Twoją tożsamość.

Nieporządek w domu obniża poczucie własnej wartości, co zmniejsza zaufanie do pracy. A kiedy Twoja pewność siebie spada, generujesz niższą jakość pracy. Przetwarzanie informacji trwa dłużej niż zazwyczaj. Nawet jeśli uważasz, że rozsypany papier lub dwa nie zaszkodzą, może to zrobić. Utrzymuj czystość obszaru i skupienie umysłu.

  1. Zainwestuj w stylowe, wygodne krzesło.

Jeśli zamierzasz siedzieć przez dłuższy czas, potrzebujesz wygodnego krzesła. Nie ma nic bardziej irytującego niż wstawanie po godzinach siedzenia i odczuwanie ostrych bólów kręgosłupa. Dowodzi to, dlaczego powinieneś kupić krzesło, które nie tylko jest stylowe i dopasowane do Twojej przestrzeni, ale także wygodne dla Twoich pleców.

Dobre krzesło wspomaga prawidłową postawę, która jest istotnym czynnikiem utrzymania efektywności. Gdy brakuje Ci odpowiedniego przepływu powietrza, Twoja zdolność do myślenia zmniejsza się, a Ty spędzasz więcej czasu na prostych zadaniach. Zauważysz, jak wszystko się łączy? Dobra postawa wpływa na Twoje zdrowie fizyczne, ale ma również wpływ na wydajność Twojej pracy.

  1. Przynieś trochę zieleni

Posiadanie kilku roślin w domu nie tylko ożywia przestrzeń – zwiększa produktywność i zwiększa poziom energii. Badania uniwersyteckie wykazały, że pracownicy, którzy pracowali w pomieszczeniu z roślinami doniczkowymi, wyprodukowali o 13% więcej pomysłów niż pracownicy otoczeni rzeźbami. Te liściaste cuda również zwiększają wilgotność i poprawiają jakość powietrza w pomieszczeniach – co jest dobrodziejstwem, gdy oddychasz tym samym dusznym powietrzem przez cały dzień.

Zieleń działa uspokajająco na odbiorcę, więc nawet kilka obrazów przedstawiających bujne krajobrazy mogłoby zastąpić rzeczywistość.

Zaprojektuj przestrzeń biurową dla idealnego mieszkania

Twoje mieszkanie powinno być Twoim szczęśliwym miejscem, a kiedy pracujesz w domu, jest to podwójnie uzasadnione. Najlepszy materiał opracowujesz w spokojnym i kreatywnym środowisku – więc sprawdź swój umysł i przetestuj idealną przestrzeń biurową.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj