wybór materaca

Korzystając z tego podręcznika doboru materaca, należy wziąć pod uwagę swoją pozycję do spania. Prawidłowe ułożenie materaca ma kluczowe znaczenie dla dobrego snu, który w naturalny sposób regeneruje ciało.

Spanie na brzuchu. Jeśli masz tendencję do spania na brzuchu, pianka z pamięcią może nie być dobrym wyborem, ponieważ ma tendencję do zapadania się. Może to sprawić, że poczujesz się jak uduszony podczas snu i spowodować niepotrzebny ból pleców z powodu nieprawidłowego ustawienia kręgosłupa. Zamiast tego należy rozważyć wybór twardszego materaca w celu uzyskania dodatkowego wsparcia. Dobrym wyborem może być materac wypełniony powietrzem, lateks lub woreczek kieszonkowy. Aby zapewnić wygodniejszy sen, osoby śpiące na brzuchu potrzebują twardego materaca, który ma tylko „mały zapas”. Mimo, że sen na brzuchu jest uważany za pomocny przy bezdechu sennym i chrapaniu, ogólnie rzecz biorąc, jest to trudne dla organizmu. Być może najlepiej będzie spróbować zmienić swoją pozycję podczas snu.

Sypiający niespokojnie

Materace hybrydowe, zmieszane z pianką z pamięcią, kieszonkowe spręzyny, pianka lub lateksowy materac jest dla tych, którzy zwykle śpią niespokojnie ze względu na ich niezdolność do izolowania ruchu. Pamiętaj, rzucanie i obracanie się w nocy może być spowodowane ciepłem, które generujesz, więc możesz chcieć rozważyć materac, który ma również właściwości chłodzące.

Śpiący na plecach

Dla tych, którzy kochają spać na plecach, trzeba będzie wyszukać materace, które wspomagają prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Różnorodne materace pomogą Ci utrzymać ciało podczas snu. Pianka, pianka z pamięcią, kieszonkowa sprężyna i hybryda dobrze sprawdzają się w przypadku śpiących na plecach.

Śpiący na boku

Jeśli chcesz dobrze się wyspać i masz tendencję do spania na boku, będziesz musiał poszukać materaca, który może dopasować się do Twojego kształtu i utrzymać Twoją wagę ciała. Lateks, pianka lub kieszonkowa sprężyna wewnętrzna może zapewnić ulgę w ucisku. Rozważmy materac, który zapewnia punkty odciążenia, szczególnie w okolicach ramion i bioder. W przypadku osób śpiących na boku, zbyt duża jędrność może powodować ból w obszarach kostnych.

ROZMIAR MATERACA I ROZMIAR POKOJU

Ważne jest, abyś zmierzył dostępną przestrzeń w swojej sypialni w celu określenia wielkości łóżka, które dostaniesz. Nie zmuszaj się do zakupu łóżka, które nie pasuje dobrze do dostępnej przestrzeni. Dostępnych jest wiele różnych rozmiarów.

Pojedyncze

To łóżko jest najlepsze dla dzieci lub jednej osoby dorosłej. Rozmiar dobrze sprawdza się w małych przestrzeniach. Wymiary: 90 x 200 cm.

Małe Podwójne

To łóżko oferuje więcej miejsca do spania w pokoju. Jest to szczególnie dobre dla osoby śpiącej, która może mieć zwierzę domowe. Nieco więcej dodatkowej przestrzeni sprawia, że różnica jest ogromna. Wymiary: 120 x 200 cm.

Podwójne

To łóżko sprawdza się zarówno w niewielkich sypialniach, jak i mieszkaniach typu studio. Pojedynczy śpioch ma dużo miejsca do przemieszczania się. Wymiar: 140 x 200 cm.

Rozmiar królewski

Materac w rozmiarze królewskim jest popularny zarówno wśród osób śpiących samotnie, jak i tych z partnerem (lub zwierzęciem domowym). Twoja sypialnia powinna mieć co najmniej 3 x 3 m, aby zmieściło się na nim łóżko. Wymiar: 180 x 200 cm.

Rozmiar super królewski

Ten materac jest przeznaczony do stosowania w pomieszczeniach o średniej wielkości. Twoja sypialnia powinna mieć co najmniej 4 x 4 metry, aby wygodnie pomieścić ten materac, pozostawiając jednocześnie dużo miejsca na inne meble. Pomiar: 200 x 200 cm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj