feng shui w sypialni

Starożytna, chińska zasada feng shui to nic innego niż sztuka prawidłowej aranżacji przestrzeni tak, aby nic nie blokowało w niej swobodnego, regeneracyjnego przepływu energii w naszym ciele. Same słowa fen i shui w języku chińskim oznaczają wodę i wiatr, a więc dwa, kluczowe żywioły. Specjaliści w dziedzinie feng shui przekonują, że sypialnia ma być miejscem prawidłowej regeneracji, wypoczynku, poczucia bezpieczeństwa oraz tworzenia się trwałych i satysfakcjonujących więzi seksualnych, jeśli mowa o związku. Wszystkie te elementy współgrać powinny z efektywnym snem, a tym samym dawać nam siłę do radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami życia. W chińskim systemie wartości sztuka feng shui to po prostu aranżacja funkcjonalnych wnętrz, dobrych dla człowieka.

Łóżko – klucz do poczucia bezpieczeństwa w ciele 

Według ekspertów feng shui najważniejszym elementem wyposażenia sypialni jest oczywiście łóżko. Powinno być one ustawione przy ścianie bez okien. W żadnym razie głowa lub nogi śpiącego nie mogą się znajdować na przeciwko drzwi, gdyż wywołuje to wewnętrzne lęki. Ponadto istotną częścią łóżka jest solidny zagłówek, który dawać ma poczucie oparcia, ochrony i blokady złych mocy. Warto również zwrócić uwagę, aby nad łóżkiem znajdowała się, najlepiej owalna lampa sufitowa, a po obu jego stronach szafki noce z oświetleniem punktowym.

Wyciszające dywaniki, łagodne kolory i delikatne zasłony okien 

Feng shui poucza także, że sypialnia ma być miejscem absolutnej błogości. Służą temu miękkie przestrzenie kontaktu stóp z podłogą, a więc dywaniki, wykładziny lub eleganckie, miękkie drewno sosnowe. Drewno jako materiał polecane jest również w reszcie wyposażenie tego wnętrza, gdyż skupia ono energię życia drzewa, która pozytywnie wpływa na człowieka. Kolorystyka urządzenia sypialni powinna zostać zaprojektowana w łagodnych, pastelowych barwach. Warto zasłaniać okna delikatnymi, jedwabnymi zasłonkami wprowadzającymi do wnętrza poczucie miękkości i dziecięcego spokoju.

Unikajmy nadmiaru obrazów i wyeliminujmy lustra

Sypialnia to nie galeria sztuki ani salon pamięci. Eksperci w zakresie feng shui radzą, aby zrezygnować z obciążających ściany obrazów, gdyż mogą one zaburzać swobodny przepływ energii. Równie niewskazane są wizerunki przodków, a nawet portrety małżeńskie, które mogą odwracać uwagę od prawdziwych więzi miłosnych z innymi ludźmi. Jednym miejscem na lustro w sypialni jest maleńka dyskretna toaletka, a nawet i tu na noc lustro powinno zostać zasłonięte, aby nie skupiało w sobie energii. W żadnym wypadku nie należy montować w sypialni szaf z lustrami lub wieszać luster na suficie, ponieważ potęgują one poczucia bycia obserwowanym i ocenianym przez oko innego człowieka, co nigdy nie sprzyja pełnej relaksacji. Feng shui to chińska sztuka umiaru, wyciszenia i relaksu. Warto skorzystać z jej podpowiedzi i szukać najlepszych sposobów na spokojny, zdrowy sen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj