oczyszczacz

Oczyszczacz powietrza ma za zadanie oczyszczać powietrze oraz usuwać z niego zabrudzenia takie jak smog, alergeny, nieprzyjemne zapachy lub roztocza. Narzędzie działa niezwykle dyskretnie, dzięki czemu może być uruchomione w dzień, gdy pracujemy lub w nocy, kiedy śpimy. Narzędzie posiada zintegrowany wentylator, jaki wciąga skażone powietrze do wnętrza, gdzie występuje filtracja.

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza jest – obok maski antysmogowej, jaka ponadto też oczyszcza powietrze, oczyszczając je w trakcie oddychania – głównym aparatem każdej osoby, jaka chce zadbać o własne zdrowie w dzisiejszym świecie. Powietrze można oczyszczać lub w sposób naturalny (robią to w końcu nieustannie rośliny), lub posługując się właściwymi aparatami. Przy stopniu zabrudzeń, jaki widzimy w obecnych miastach, przydatne, znane z własnych wartości odkażających rośliny i tak nie starczą.

Czemu oczyszczacze powietrza są nam niezbędne?

Każdy spośród nas robi zwykle 900 wdechów na godzinę. Wprowadzamy do płuc ok 7,5 litra powietrza na minutę, więc przeszło 10 000 litrów powietrza na dzień. Niebezpieczne pyły zamknięte w powietrzu podnoszą zagrożenie zachorowalności oraz śmierci w efekcie dolegliwości płuc, nowotworów oraz chorób układu krążenia. Pocieszeniem może być fakt, iż większą część życia jesteśmy w miejscach, gdzie możemy próbować sprawdzać jakość powietrza. Mimo to 30% domów w Polsce dotyka tzw. 'zespół chorego budynku’. Znaczy to, iż jakość powietrza w miejscach może być znacznie gorsza aniżeli na zewnątrz!

Gdzie umieścić oczyszczacz powietrza?

Pierwsze pytanie, jakie pojawia się w czasie, kiedy do domu trafia oczyszczacz powietrza, zazwyczaj dotyczy miejsca jego ustawienia. Wielu wytwórców informacje odnośnie odpowiedniej lokalizacji oczyszczacza ma w instrukcji obsługi narzędzia, więc odpowiedzi należałoby poszukać właśnie tam. Generalna reguła mówi, iż oczyszczacz winien być oddalony od ścian o chociaż 20 cm, żeby miał zagwarantowany właściwy przepływ powietrza.

Specjalne funkcje oczyszczaczy

Oczyszczacze niejednokrotnie zapewniają również nawilżanie powietrza. W tymże celu mają zintegrowany nawilżacz ultradźwiękowy czy ewaporacyjny. To potrzebna funkcja, ponieważ zimą jest ono zazwyczaj za suche, poprzez co fatalnie się nim oddycha – wywołuje osuszenie błon śluzowych. Jest także kolejna istotna wartość owego wyjścia – utrzymywanie odpowiedniej wilgoci powietrza umożliwia zminimalizować ilość obecnych w nim mikroorganizmów, bakterii, drobnoustrojów oraz roztoczy. Nieraz dopełnieniem funkcji automatycznego czyszczenia powietrza poprzez filtry jest także jego jonizacja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj