wanna z prysznicem
wanna z prysznicem

Czy wanna z prysznicem to dobry pomysł? W łazienkach sprawdzają się zarówno wanny, jak i prysznice. W związku z tym warto pomyśleć o zaaranżowaniu pomieszczenia w taki sposób, aby móc korzystać z obu opcji. Sprawdza się to zwłaszcza w tych gospodarstwach domowych, w których mieszkają rodziny wielodzietne. Zdarza się tak, że młodsze osoby lubią poleżeć długimi godzinami w wannie, a seniorzy biorą szybki prysznic i wychodzą z łazienki. Połączenie tych rozwiązań nie powinno być dla nas zbyt skomplikowane. W razie potrzeby możemy nawiązać kontakt z projektantem wnętrz, tak aby zapoznać się z najciekawszymi pomysłami na aranżację własnej łazienki. Cały proces aranżacyjny może zająć dużo czasu, ale im bardziej pewni jesteśmy swoich decyzji, tym więcej korzyści dla domowników. Warto szukać niecodziennych pomysłów, które zaskoczą najbardziej wymagające osoby.

Wanna i prysznic mogą znaleźć się w jednej łazience

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wanna i prysznic znalazły się w jednej łazience. Powinniśmy mieć na uwadze to, że nie każdy dysponuje tak dużą przestrzenią mieszkalną, aby zaaranżować w niej dwie łazienki. W takiej sytuacji jakoś trzeba sobie poradzić, a porady architektów wnętrz mogą okazać się kluczowe. Wanna z prysznicem to spore udogodnienie dla osób dorosłych, ale również dla nastolatków. Oddajemy się błogim chwilom relaksu w takiej wersji, na jaką w danym momencie mamy ochotę. Oczywiście ważne jest to, jak zostanie zaaranżowana dana łazienka. Każda z dwóch wymienionych propozycji ma swoje zalety, ponieważ wanny pozwalają na realizowanie zabiegów pielęgnacyjnych i relaksacyjnych. Można w nich przebywać godzinami i zapewnić sobie dużą dawkę spokoju i chwilę refleksji. W wannach kąpie się dzieci, ponieważ jest to bezproblemowe i cała czynność przebiega sprawniej. Sprzyjają również braniu wspólnych kąpieli.

wanna i prysznic
Wanna i prysznic obok siebie, w jednej łazience

Prysznice są rozwiązaniem zdecydowanie bardziej ekologicznym, ponieważ nie zużywają tak dużej ilości wody. Jeśli chcemy mieć mniejsze rachunki, powinniśmy wybrać właśnie tę opcję.

Najsprytniejsze aranżacje pozwalają na zastosowanie rozwiązań 2w1, więc nic dziwnego, że tak wiele osób korzysta obecnie z usług architektów wnętrz. To bardzo wskazane, ponieważ samodzielne posunięcia mogą zakończyć się fiaskiem.

Wanny połączone z prysznicem sprawdzą się głównie na mniejszych przestrzeniach

Wanny z prysznicem (połączone) najlepiej sprawdzają się na mniejszych przestrzeniach, więc jeśli nie dysponujemy zbyt dużymi wnętrzami, warto zdecydować się właśnie na tak ciekawy projekt. Wyjdzie nam to na dobre. Nie musimy wybierać, czy chcemy korzystać z wanny, czy też może z natrysku. Obie opcje są dostępne na wyciągnięcie ręki. Kluczowe jest to, aby:

 • zgrabnie wykorzystać dostępną przestrzeń,
 • wybrać eleganckie i szklane parawany,
 • popracować nad wykończeniem takiego wnętrza.

Wsłuchanie się w słowa projektantów wnętrz okaże się nieocenioną pomocą. Tacy specjaliści wiedzą, które rozwiązania są najmodniejsze i ponadczasowe. Powinno nam na tym zależeć. Na mniejszej przestrzeni użytkowej sprawdzić mogą się parawany przesuwane, więc nie rezygnujmy z nich i zdecydujmy się na takie inwestycje. Wcale nie musi nas to kosztować majątku.

wanna połączona z prysznicem
Wanna połączona z prysznicem

Wanny i prysznice występujące osobno – odpowiednia propozycja dla osób, które cenią sobie eleganckie i duże wnętrza

Korzystną opcją dla domowników są też wanny z prysznicem, które w łazienkach występują osobno. Oczywiście jest to atrakcyjna propozycja dla posiadaczy nieco większych wnętrz. Istotną rolę pełni w tym zakresie wybrany specjalista, który musi nam podpowiedzieć, jak mamy zaaranżować konkretne wnętrza, aby nie było w nich przepychu.

Wanna z prysznicem jako osobne rozwiązania będą prezentować się elegancko i schludnie. Przygotujmy się jednak na nieco większe wydatki finansowe i na zorganizowanie zdecydowanie większej przestrzeni użytkowej. Jeśli posiadamy przestronne domy, nie będzie to stanowiło dla nas większego problemu. Do dyspozycji mamy wiele projektów, dlatego nie ograniczajmy się do jednego pomysłu, lecz spróbujmy je sukcesywnie połączyć. Brak doświadczenia nie musi być pod tym kątem żadnym ograniczeniem.

niezwykłe połączenie przestrzeni kąpielowej
Niezwykłe połączenie przestrzeni kąpielowej

Jeśli posiadamy nieco więcej miejsca na zaaranżowanie wanny z prysznicem nie musimy się w żaden sposób ograniczać. W takiej sytuacji sprawdzą się wanny wolnostojące oraz natryski. Najlepszą opcją będą dla domowników:

 • wanny wolnostojące,
 • kabiny walk-in.

Wnętrze nabierze ekskluzywnego i uporządkowanego charakteru. Stanie się miejscem klimatycznym, więc nic dziwnego, że coraz częściej decydujemy się na korzystanie z takich pomysłów i wdrażamy je w życie. Centralna część łazienki w tak aranżowanych pomieszczeniach powinna być podkreślona nieco ciemniejszymi elementami, np. ceramiką lub marmurem i drewnem.

Zastosowanie szklanych i estetycznie wyglądających parawanów

Alternatywą dla powyższych rozwiązań może okazać się zastosowanie szklanych i estetycznie wyglądających parawanów. Skorzysta na tym całe mieszkanie. Takie aranżacje nie zabierają nam zbyt dużej przestrzeni, za to pozwalają na realizowanie długich i relaksacyjnych kąpieli. Zdecydowanie się na taką ofertę będzie strzałem w dziesiątkę. Możemy ją wybrać zarówno w przypadku mniejszych, jak i większych przestrzeni. Szklane parawany pozwalają nam na bezproblemowe oddzielenie przestrzeni kąpielowej i umywalkowej. Z łazienki w jednym czasie będą mogły korzystać dwie osoby. To żadne utrudnienie.

szklany parawan
szklany parawan w wannie z prysznicem

Szklane parawany doprowadzają do tego, że:

 • proporcje łazienki są zgrabne i optymalnie dostosowane do potrzeb domowników,
 • układ łazienki jest bardzo funkcjonalny i niczym się go nie zaburzy.

Wanny z prysznicem wraz ze szklanymi parawanami najlepiej wyglądają w połączeniach z jasną ceramiką, dlatego nie bójmy się stawiać na białe płytki łazienkowe. Tym samym nadamy naszej łazience lekkości, przestronności i charakteru. Możemy też pomyśleć o dodaniu elementów drewnianych, najlepiej w jasnych odcieniach. W strefie WC kusząca okaże się odrobina beżu.

Ogromna przestrzeń prysznicowa o otwartym charakterze wraz z pojemną wanną

Duża przestrzeń użytkowa daje nieograniczone możliwości, więc korzystanie z takich projektów może być dla nas zdecydowanie najciekawszą opcją na rynku. Domownicy docenią z pewnością ogromne przestrzenie prysznicowe o otwartym charakterze, w którym zmieści się pojemna wanna. Co za tym idzie w jednym momencie relaksowi mogą oddawać się dwie osoby (np. partnerzy lub małżeństwo). To oznaka klasy, prestiżu i luksusu, więc musimy pomyśleć o odpowiednich materiałach wykończeniowych.

wanna wolnostojąca z prysznicem
Wanna wolnostojąca z prysznicem – ciekawe rozwiązanie

Wanna z prysznicem z tej kategorii sprawdzi się w nowoczesnych domach jednorodzinnych. Wolnostojąca wanna zostanie umieszczona w wielkiej przestrzeni natryskowej, do której dostęp jest całkowicie swobodny. Takie zabiegi wymagają jednak interwencji architektów wnętrz, dzięki czemu cały proces zakończy się nadspodziewanym sukcesem. Łazienki zaczną prezentować się ekstrawagancko i wyróżnią się na tle konkurencji. Strefa „mokra” zostanie bardzo umiejętnie wydzielona. To projekt, który sprawdzi się przede wszystkim u tych par, które spędzają razem coraz mniej czasu i chciałyby to zmienić, chociażby w łazience, kiedy będą dbać o swoją higienę osobistą i zapewnią sobie solidną dawkę relaksu. Zadbajmy o to, aby wanna wolnostojąca była bardzo pojemna, ponieważ dzięki temu pomieszczą się w niej dwie osoby i stworzy się klimatyczne miejsce do randek lub wspólnie spędzanych wieczorów.

Wyraziste i dobrze widoczne parawany wannowe

Coraz większym zainteresowaniem ze strony klientów cieszą się niewątpliwie wyraziste i dobrze widoczne parawany wannowe. Nie odchodźmy od takich rozwiązań, chociaż sprawdzą się głównie w tych pomieszczeniach, w których chce się podkreślić zdecydowany styl aranżacyjny. Parawany wannowe zadbają o to, aby:

 • przestrzeń kąpielowa stała się dominująca,
 • wszystko idealnie się ze sobą komponowało.

Nic dziwnego, że dobieranie takich wanien z prysznicami jest absolutnym hitem i można je zauważyć w innowacyjnie aranżowanych wnętrzach. Dobrym wyborem będą też:

 • eleganckie i zdobione ramy luster (mogą występować w ciemnym odcieniu),
 • wyrazista barwa armatury,
 • kontrastowe ściany,
 • doniczki na bonsai.

wanna z parawanem

Propozycji jest tak wiele, że samodzielne podejmowanie wiążących decyzji będzie dla wielu osób sporą trudnością. Poszukajmy uznanego architekta wnętrz, dzięki któremu będziemy mieli stuprocentową pewność tego, że pomieszczenie łazienkowe zostanie wykonane z gracją i elegancją. Kluczowe jest to, aby wykazywało się naturalnym pięknem, dbałością o detale i funkcjonalnością.

Kusząca propozycja dla wymagających osób – wanny narożne z prysznicami

Wanna z prysznicem - w jaki sposób zająć się aranżacją? Najciekawsze pomysły wanna narozna z prysznicemSporym zainteresowaniem ze strony inwestorów cieszą się także wanny z prysznicami w wersji narożnej. Jeśli chcemy zastosować w swojej łazience coś absolutnie nowego i sprawdzającego się w każdym pomieszczeniu, taki projekt jest dla nas po prostu stworzony. Wanny narożne z prysznicami są zgrabnymi połączeniami, które zostaną docenione przez osoby chcące zainwestować w bogate walory estetyczne i oryginalne rozwiązania. Nie wymagają ponadto stosowania:

 • szklanych parawanów,
 • tekstylnych parawanów,
 • wanien z szybami prysznicowymi.

Przeanalizowanie tej możliwości może sprawić, że nie będziemy chcieli odciągać od niej myśli. Pewne jest oczywiście to, że zwolenników wanien narożnych z prysznicami jest na polskim rynku coraz więcej. Wanna charakteryzuje się dość sporymi gabarytami i bez problemów pomieścimy się w niej wraz ze swoimi partnerami. Poza tym można umieścić ją w bliskiej odległości od okna, aby cieszyć się otaczającą nas naturą. Woda pochodząca ze słuchawki prysznicowej nie będzie przedostawała się na zewnątrz wanny, lecz spłynie ekspresowo do zbiornika. Tym samym nie narobimy żadnych szkód i nie stworzymy niebezpiecznych sytuacji.

Wanna z prysznicem w tej wersji zaspokoi oczekiwania wielu par. Oczywiście powinniśmy przetestować takie rozwiązanie i sprawdzić na własnym przykładzie, czy będzie nam w stu procentach odpowiadało. Istnieje duża szansa, że tak właśnie się stanie. Wanny tego typu nie wymagają od nas dodatkowego montażu barier ochronnych przed chlapaniem, a więc można na tym zabiegu nieco zaoszczędzić.

Popularne i cenione rozwiązanie – panel prysznicowy umieszczony nad wanną oraz delikatne zasłony wannowe

panel prysznicowy nad wannąPopularnym i cenionym rozwiązaniem w polskich łazienkach jest niewątpliwie umieszczenie panelu prysznicowego bezpośrednio nad wanną, a konkretniej na ścianie. Tym samym możemy się swobodnie kąpać, a jeśli najdzie nas na to ochota w szybkim czasie umyjemy głowę i sięgniemy po słuchawkę prysznicową. To rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wygodę i nie lubią stawiać przed sobą absolutnie żadnych ograniczeń. Miejmy na uwadze to, że taki salon kąpielowy prezentuje się schludnie, nowocześnie i bardzo elegancko. Jak widać nie ma potrzeby, aby montować oddzielnie wannę i prysznic. Nie trzeba wydawać na to tak dużych pieniędzy, jak mogłoby się wydawać. Warto poszukać oszczędności, a z pomocą architektów wnętrz nie powinno to być dla nas zbyt skomplikowane.

Montaż panelu prysznicowego nad wanną wolnostojącą nie powinien być czasochłonnym przedsięwzięciem. Angażując w to fachowców mamy pewność, że całość zostanie wykonana nie tylko sprawnie, ale też poprawnie. Takie poczynania doprowadzą do tego, że zyskamy odrobinę wolnej przestrzeni użytkowej, którą możemy wykorzystać na:

 • wstawienie do łazienki mebla do czytania (fotel),
 • wstawienie roślin doniczkowych, pralek, szafek oraz rustykalnych dodatków.

Projekty mogą być bardzo zróżnicowane, lecz muszą być dopracowane do perfekcji. Profesjonalne podejście sprawi, że nasza łazienka nie będzie miała sobie równych i nie zabraknie w niej żadnego z istotnych elementów.

Wanna z prysznicem może również korzystać z delikatnych zasłonek wannowych. To niedrogie i niezwykle praktyczne rozwiązanie, a poza tym zasłonę można w dowolnym momencie ściągnąć i umieścić ją w pralce, aby usunąć z niej zabrudzenia i zanieczyszczenia. Woda nie przedostanie się na zewnątrz i podłoga w łazience nie będzie zachlapana. Tym samym niwelujemy ryzyko występowania groźnych urazów. Przyda się to przede wszystkim w przypadku osób starszych i dzieci.

Aranżacja wanny z prysznicem – kilka wartościowych porad, których nie powinniśmy lekceważyć

Aranżacja wanny z prysznicem przebiega na naszych warunkach, a więc to my możemy podsunąć architektom wnętrz pewne pomysły. Oczywiście są to specjaliści, którzy doskonale znają się na swojej pracy i będą w stanie podpowiedzieć nam, które z dostępnych rozwiązań sprawdzą się w naszych mieszkaniach najlepiej.

Nie każda wanna z prysznicem będzie dobrą opcją dla osób starszych, ponieważ seniorzy mają problemy z wchodzeniem do wysokich wanien i wychodzeniem z nich. W przypadku takich osób sprawdzą się kabiny prysznicowe typu walk-in. Tym samym nasi rodzice czy też dziadkowie nie będą musieli pokonywać żadnych niebezpiecznych i skomplikowanych progów. Zadbamy o ich bezpieczeństwo, a ponadto zapewnimy sobie spokój.

Kompromisem mogą okazać się głębokie brodziki z kabinami prysznicowymi. To projekt, który sprzyja rodzicom małych dzieci. Dzięki temu maluchy będą mogły poczuć się jak w prawdziwej wannie i zadba się o ich prawidłowe samopoczucie. Nie będzie się miało problemów z ich dokładnym wykąpaniem.

Wanny z prysznicami – kilka słów podsumowania

Wanny z prysznicami są marzeniem wielu domowników. Podsumujmy powyższe fakty i zbierzmy wszelkie informacje w całość. Do dyspozycji mamy wiele rozwiązań projektowych, które mogą zostać nam zasugerowane przez projektantów wnętrz. W mniejszych łazienkach można stawiać na wanny połączone z prysznicem. Nieco bardziej luksusowe wnętrza powinny być jednak zaaranżowane w inny sposób, a mianowicie domownicy zechcą mieć w nich do dyspozycji otwartą przestrzeń kabinową wraz z pojemną wanną wolnostojącą.

Ciekawymi sposobami na aranżację łazienki mogą być:

 • wanna ze słuchawką prysznicową zamontowaną na ścianie (nad wanną),
 • zasłony prysznicowe (delikatne),
 • szklane parawany lub parawany zaznaczone ramami.

Wszystkie te opcje powinny być przeanalizowane pod kątem najmocniejszych stron. Wanna z prysznicem musi być funkcjonalna i nie może stawiać ograniczeń przed jakimikolwiek domownikami (głównie przed seniorami i dziećmi). Wydzielmy przestrzeń kąpielową oraz umywalkową, ponieważ takie wnętrza sprawdzają się w każdym domu i mieszkaniu, a poza tym prezentują się nienagannie, stylowo i elegancko. Poczujemy się w nich jak prawdziwe gwiazdy i nie będziemy chcieli opuszczać pięknie zaaranżowanej łazienki.

Co najważniejsze pomysłów na wanny z prysznicami jest coraz więcej. Weźmy pod uwagę wanny narożne z prysznicem lub umieszczenie wanny i prysznica osobno. Pomyślmy jednak nie tylko o nas samych, ale o reszcie domowników z którymi mieszkamy. W przypadku par najlepszą propozycją okażą się takie aranżacje, które pozwolą im na wspólne spędzanie czasu i długie kąpiele lub korzystanie z prysznica i wanny jednocześnie. Tym samym można zadbać o własne relacje, ale przy okazji nie traci się czasu, np. wtedy, gdy jedna z osób spieszy się do pracy. Jak widać nie zawsze trzeba posiadać dwie łazienki, aby skutecznie połączyć wannę z prysznicem i móc korzystać z obu rozwiązań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj