LOVBACKEN

O stołach Ikea można byłoby napisać niejedną książkę. Cała oferta giganta jest imponująca, więc tym razem zajmiemy się stołami, oferta Ikea oraz ciekawostkami związanymi ze stołami tego sklepu.

Ikea oferuje wiele rodzajów stołów. Do jadalnie, kawowych, małe i duże stoliki. Stoły drewniana, rozkładane, wybór jest przeogromny i każdy znajdzie coś dla siebie.

Ikea ma w swojej ofercie 666 stołów i biurek. Które z nich są warte uwagi zarówno pod względem cenowym i które wyróżniają się designem i stylem?

Stoły do jadalni Ikea

Sposób 92 stołów do jadalni znajdujących się obecnie w ofercie sklepu Ikea na uwagę zasługuje stół SKOGSTA. Jest to stół z litego drewna akacjowego, z przeznaczaniem dla 8 osób. Stół jest masywny, ciężki, a jego wymiary wynoszą 235cm długości oraz 100cm szerokości. Stół sprawdzi się idealnie w większych jadalniach oraz pomieszczeniach w stylu loftowym. Obecna cena wynosi 1899zł w naszej ocenie jest ona atrakcyjna biorąc pod uwagę jakość wykonania oraz użyte materiały.

Stoły Ikea – Jak wybrać stół z Ikea stol SKOGSTA

Stoliki kawiarniane Ikea

Do dyspozycji mamy kilkanaście typów stolików kawiarnianych, z których najbardziej przypadł nam do gustu stół barowy NORRÅKER. W cenie 1297zł otrzymamy stół oraz 2 stoliki. Siedzimy wyżej niż na tradycyjnych krzesłach, a boki mebli są zaokrąglone, przez zminimalizowane zostało ryzyko uderzenia się w głowę przez nieuważne dzieci.

Stoły Ikea – Jak wybrać stół z Ikea NORRAKER

Stoliki do sof / Stoliki do pokoju dziennego

Wybór jest duży. 100 modeli w różnych cenach od 25zł do 799zł. Tutaj zdecydowanym hitem jest LÖVBACKEN. Jest to pierwszy pudełkowy model IKEA do samodzielnego złożenia. Stół na półki sklepowe Ikea trafił 1955 roku i stał się hitem sprzedaży. Stolik charakteryzuje się lekkimi nóżkami oraz blatem w kształcie liścia.  Cena 199zł.

Stoły Ikea – Jak wybrać stół z Ikea LOVBACKEN

Ciekawostka: Pierwszy Stolik IKEA Lövbacken według domu aukcyjnego Barneby’s, może w 2040 roku być warty nawet 24 tysiące złotych.

Wartym uwagi pomysłem może być również stolik IKEA KVISTBRO. Za 149zł otrzymamy stolik z miejsce do przechowywania w kształcie koła o średnicy 61cm. W tym przypadku efektowną kompozycję będzie mogło połączenie 2 lub 3 stolików KVISTBRO. Za 99,99zł możemy również nabyć mniejszą wersję KVISTBRO, o średnicy 44cm.

Stoły Ikea – Jak wybrać stół z Ikea KVISTBRO2

Stoły Ikea – Jak wybrać stół z Ikea KVISTBRO

Szafki nocne IKEA

Tutaj również sprawdzi się model KVISTBRO. Można go mieć w domu ze względu na mnogość zastosowań oraz uniwersalny design.

Innym ciekawym pomysłem może być stolik IKEA VITTSJÖ. Za 49,99zł otrzymamy stolik, którego podstawę można umieścić prostopadle do łóżka i wsunąć pod łózko. W ten sposób otrzymamy stolik pod laptopa. Świetne rozwiązanie do osób lubiących posiedzieć dłużej pod pierzyną. Wysokość stolika wynosi aż 65cm, a wymiary blatu do 35x55cm.

Stoły Ikea – Jak wybrać stół z Ikea Stolik pod laptopa

Konsole IKEA

Wśród oferty konsoli szczególnie polecamy wąskie biurko BESTÅ BURS o wymiarach 120x40cm. Za 349zł otrzymujemy całkiem sporą przestrzeń roboczą oraz 2 szuflady, wszystko w kolorze białym na wysoki połysk. Biurko można umieścić w przedpokoju lub w strefie dziennej bliżej komunikacji, niedaleko drzwi.

Stoły Ikea – Jak wybrać stół z Ikea konsola

Toaletki IKEA

Tutaj liderem jest toaletka HEMNES z lustrem w kolorze białym lub szarym. Do dyspozycji otrzymujemy szeroką szufladę pod blatem z przegródkami oraz 2 mniejsze szufladki po obu stronach blatu. Toaletka jest bardzo praktyczna i łatwa w utrzymaniu czystości. Blat jest szklany, dzięki temu wystarczy go jedynie przetrzeć.

Stoły Ikea – Jak wybrać stół z Ikea toaletka hemnes

IKEA – Stół przyszłości

Wspomnieliśmy, że w artykule pojawią się również ciekawostki od IKEA. Otóż IKEA 4 lata temu zaprezentowała Concept Kitchen 2025. Według IKEA stół mógłby wyświetlać interaktywną książkę kucharską oraz dopasować się do czasu, jakim dysponujemy w danym momencie na gotowanie.

Stoły Ikea – Jak wybrać stół z Ikea Concept Kitchen 2025 2 Stoły Ikea – Jak wybrać stół z Ikea Concept Kitchen 2025

IKEA GLIVARP – uważajcie na ten stół

Takiego gigantowi jak IKEA nie udało się uniknąć wpadek związanych ze stołami. Przykładowo, model stołu GLIVARP musiał zostać wycofany ze sprzedaży, ponieważ jego szklany blat mógł zranić użytkowników. Wszystko przez użytą taśmę dwustronną, która mogła się odkleić i spowodować wypadnięcie szklanego blatu. Każdy posiadacz stołu IKEA GLIVARP może go oddać i zostaną zwrócone koszty zakupu. Nie jest wymagane okazanie dowodu zakupu.

Stoły Ikea – Jak wybrać stół z Ikea IKEA GLIVARP

zdjęcia: IKEA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj