łazienka 3m2

Projektowanie małej łazienki nie będzie dla nas prostym procesem. W związku z tym przyda nam się pomoc fachowca. Projektanci stworzą dla nas odpowiedni projekt łazienki 3m2, w której poczujemy się luksusowo i komfortowo. Samodzielne prace projektowe mogą zakończyć się fiaskiem, ponieważ potrzebne jest w tym wszystkim doświadczenie oraz umiejętność myślenia przestrzennego. To właśnie tymi cechami dysponują wykwalifikowani architekci. Wystrój zostanie urządzony ze smakiem, a jednocześnie w pomieszczeniu nie znajdą się żadne zbędne przedmioty i sprzęty. Przysporzy nam mnóstwo radości i zaspokoi wszelkie oczekiwania domowników.

Małe może oznaczać piękne

Musimy mieć pełną świadomość tego, że małe łazienki 3m2 mogą być piękne. Wszystko zależy jedynie od naszej wyobraźni oraz od kreatywnego podejścia do tematu. Projektanci postawią na:

 • funkcjonalność,
 • oryginalność,
 • estetykę wykończenia.

Zabieranie się za takie projekty bez większego doświadczenia to największy błąd, na jaki możemy się zdecydować. Małe łazienki muszą nam służyć przez długi czas, a poza tym zapewnić odrobinę przestrzeni relaksacyjnej. Poza tym musi się w niej znaleźć strefa wydzielona na pielęgnację własnego ciała oraz dbanie o higienę osobistą. Architekci nie mają z tym większych kłopotów, dlatego posiadanie takiego pomocnika u boku to strzał w dziesiątkę. Łazienka 3m2 musi mieć profesjonalnie dobraną armaturę, odpowiednie kolory i wzory. Jest to przecież miejsce, w którym się relaksujemy i odprężamy po dniu spędzonym poza domem. To istotne, aby sprzęty były w niej prawidłowo rozlokowane. Pracują nad tym fachowcy, dlatego możemy być pewni, że efekt przejdzie nasze najśmielsze oczekiwania.

wanna w małej łazience

Projektowanie małej łazienki – na czym powinniśmy się skupić?

Projektując łazienkę 3m2 powinniśmy skupić się na następujących elementach:

 • nowoczesnym wzornictwie,
 • grze kolorystyką,
 • nieznacznych akcentach,
 • ciekawym i energooszczędnym oświetleniu.

Całość powinna ze sobą świetnie współgrać, nie ma tam miejsca na przepych. Jak widać wyraźnie takim pracom poświęcimy dość dużo czasu. Część toaletowa może być zaaranżowana na biało, ponieważ w ten sposób pomieszczenie zostanie optycznie powiększone. Okolice prysznica mogą być wyłożone:

 • czarnymi płytkami ceramicznymi,
 • czerwonymi płytkami ceramicznymi.

Nadajmy nieco kontrastu i zadbajmy o to, aby wnętrze wyróżniało się pod kątem estetycznym. Wpłynie to pozytywnie na nasze samopoczucie oraz pozwoli nam się zrelaksować i odgonić złe myśli. To bardzo istotne zwłaszcza późnym wieczorem, kiedy kładziemy się w wannie lub wchodzimy bezpośrednio pod prysznic. Kabina prysznicowa, która znajdzie się w takiej łazience powinna być starannie wydzielona. Może nam w tym pomóc m.in. oryginalne wykończenie podłogi.

pomysłowa mała umywalka i wanna

Do dyspozycji jest niewielka przestrzeń, więc maksymalnie ją wykorzystajmy

łazienkach 3m2 do dyspozycji domowników oddana jest niewielka przestrzeń użytkowa, więc powinniśmy zrobić wszystko, aby maksymalnie ją wykorzystać. Jeśli nigdy wcześniej nie zabieraliśmy się za realizowanie takich prac może nam to przysporzyć wielu problemów, dlatego bazujmy na wiedzy profesjonalistów, którzy wiedzą o tym dużo więcej. Wygoda powinna zejść na nieco dalszy plan. Postawmy na niezbędne meble łazienkowe oraz sprzęty. Warto wziąć pod lupę m.in. narożną kabinę prysznicową, która nie będzie zabierać nam w łazience zbyt dużo miejsca, za to pozwoli się odświeżyć o każdej porze dnia i nocy.

W małych łazienkach nie musimy zachowywać większych odstępów, jest to całkowicie zbędne. Możemy od tego na spokojnie odejść i niczym się nie przejmować. W takich pomieszczeniach zastosujmy również:

 • fototapety,
 • figurki,
 • doniczki.

Łazienka 3m2 powinna być dostosowana pod nasze potrzeby. Postawienie na minimalizm jest najlepszym pomysłem, w który możemy zainwestować własne środki finansowe. Oczywiście wnętrze minimalistyczne może mieć w sobie odrobinę nowoczesności. Całość nie musi być wyłącznie biała. Biel możemy połączyć m.in. z grafitem, szarością oraz różnymi odcieniami czerni.

mała łazienka do 3m2

Aranżacja łazienki 3m2 – kilka słów podsumowania

Aranżacja łazienki 3m2 za każdym razem musi być starannie przemyślana. Jak wiadomo w takich pomieszczeniach nie będziemy dysponować zbyt dużą powierzchnią użytkową. Zdecydujmy się na zatrudnienie architekta, dzięki któremu prace będą się posuwać naprzód, a we wnętrzu znajdą się jedynie przydatne elementy.

Wystrój małej łazienki powinien być minimalistyczny, funkcjonalny oraz oryginalny. Nie zapominajmy jednocześnie o graniu kolorami (np. połączenie białej łazienki z czarnymi płytkami ceramicznymi) oraz stawianiu na nowoczesne wzornictwo i nieznaczne akcenty. Odpowiednim wyborem do takich łazienek będą narożne kabiny prysznicowe, a strefa relaksacyjna może być wydzielona m.in. poprzez oryginalnie wykończoną podłogę. Dodatki do małych łazienek mogą stanowić np. fototapety, doniczki oraz rozmaite figurki. Ważną rolę odgrywają również takie kolory, jak szary i grafit. Dostępna przestrzeń musi być maksymalnie wykorzystana, dlatego pamiętajmy o wybieraniu jedynie najpotrzebniejszych mebli i sprzętów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj