Wybierając się do restauracji, zwracamy uwagę nie tylko na jakość i smak podawanych dań, ale również na wystrój i ogólną estetykę lokalu. Te z kolei coraz częściej stawiają na oryginalny wygląd, dzięki któremu zapadnie się klientowi w pamięć na dłuższy czas. Interesują Cię pomysły i inspiracje na temat wykorzystania tapet w restauracji? Czytaj dalej, a na pewno się nie zawiedziesz! 

Na jakie motywy i wzory postawić w restauracji? 

Restauracje coraz częściej decydują się na ciekawe, zaskakujące i oryginalne ozdobienie ścian, które sprawia, że klienci na długo pamiętają lokal. Czasy, kiedy stawiano głównie na motywy związane z kuchnią czy jedzeniem, pomału odchodzą w niepamięć. Aktualnie warto klienta zszokować i wybrać coś, czego nikt by się nie spodziewał. 

Jednym z najczęstszych wyborów jest fototapeta, którą dobrać można albo do charakteru serwowanej kuchni, regionu lub po prostu do wystroju wnętrza, tak by całość była spójna. Warto także zaznaczyć, że wykorzystując fototapety, nie ma tak naprawdę ograniczeń co do tego, co na ścianie ma się znajdować. O wiele łatwiej i szybciej jest też osiągnąć zamierzony efekt tego typu ozdobą ściany niż poprzez malowanie farbami. 

Tapeta w restauracji - pomysły i inspiracje obraz 1

Jak stworzyć klimatyczne wnętrze z wykorzystaniem tapety? 

Wnętrza, które nawiązują do natury czy roślinności, warto ozdobić tapetą Wall&Deco WDTT1801 Toujours Toi, która imituje mural i bardzo dokładnie odzwierciedla rzeczywistość. Tapeta ta sama w sobie jest ozdobą i dzięki jej wykorzystaniu, nie trzeba dodatkowo ozdabiać restauracyjnego wnętrza. 

Nie trzeba również zamykać się tylko na jeden wzór. Tylko wyobraźnia narzuca ograniczenia. Połączenie natury, roślinności z muralem Wall&Deco WDTC1801 Tutti Colori pozwoli na uzyskanie oryginalnego i niepowtarzalnego wnętrza, które na pewno spodoba się odwiedzającym restaurację. Warto zaznaczyć, że prezentowane tapety charakteryzują się wysoką jakością i trwałością, są więc idealne do wnętrz, gdzie mogą być narażone na zachlapania czy nieodpowiednie czyszczenie, jak w lokalach gastronomicznych. 

Tapeta w restauracji - pomysły i inspiracje obraz 2

Industrialny charakter wnętrza? Czemu nie!

Miłośnicy wnętrz o charakterze industrialnym również nie będą zawiedzeni. Prostota, drewno, żelazne półki i odpowiednio dobrane oświetlenie to zestaw idealny. Warto dopełnić go odpowiednio zaaranżowanymi ścianami, ozdobionymi na przykład muralem Wall&Deco WDPE1601 Paper Edge, którego autorem jest Giovannie Pesce. 

Labiryntowy wzór przypominający drewno bardzo dobrze wpisuje się w industrialne wnętrze, jednocześnie zgrabnie podkreślając charakter lokalu. Wysokiej jakości nadruk wzbudzi zainteresowanie i zachwyt, a najwyższa jakość tapety pozwoli na jej czyszczenie i utrzymanie w idealnym stanie przez bardzo długi czas. 

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że tapety Wall & Deco są ściennymi dziełami sztuki, które stworzone zostały po to, aby wzbudzać zachwyt, wprowadzać pewną tajemnicę oraz wiarygodnie odwzorowywać rzeczywistość. 

Tapeta w restauracji - pomysły i inspiracje obraz 3

A może art-deco? Jak najbardziej! 

Lokale, które stawiają na elegancję, dobry smak i styl, również mogą sięgnąć po tapety, które będą idealnym dopełnieniem charakteru wnętrza danego lokalu. Stawiając na styl art-deco warto wybrać tapetę mural Wall&Deco WDPA1801 Pajilo, który zgrabnie łączy ze sobą pastelowe kolory, geometryczne wzory i elementy miedziane. W efekcie czego tworzy się ciepłe wnętrze, które zaprasza do siebie przyjazną atmosferą. 

Dodanie do tego tapety Wall&Deco WDSK1801 Skil tonuje całość, wprowadza pewny porządek i jeszcze bardziej pozwala na dopracowanie wnętrza. Koniec końców otrzymuje się charakter lokalu, który nawiązuje do lat 20. XX wieku, jednak podany zostaje klientowi w nowoczesny i ciekawy sposób. 

Szukając inspiracji dla swojego wnętrza, warto w pierwszej kolejności przemyśleć, jaki ma ono mieć charakter. Odpowiednio wybrana fototapeta lub tapeta może podkreślić styl danego miejsca, lub też być główną atrakcją wystroju. Wszystko zależy od pomysłu i tego, co chce się osiągnąć. A Ty jakie wnętrza lubisz najbardziej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj