Wielu Inwestorów, poszukujących interesującego designu w architekturze, decyduje się na projekty domów z dachem bezokapowym. Taka konstrukcja dachu nadaje budynkowi minimalistyczny, lecz wyjątkowo stylowy charakter. Odpowiednio dobrana kompozycja wykończenia dodatkowo podkreśla estetykę rozwiązania. Prosta bryła budynku z dachem dwuspadowym nie tylko jest atrakcyjna wizualnie, ale również pozytywnie wpływa na ekonomikę budowy, efektywność energetyczną oraz przyszłe koszty eksploatacji. Odkryj urok domów z dachem bezokapowym i przekonaj się, jak wyjątkowo prezentują się takie nowoczesne budynki!
Spis treści
Dach bezokapowy, czyli nowoczesność w minimalistycznej odsłonie
Bezokapowiec to idealny wybór dla Inwestorów podążających za architektonicznymi trendami. Projekty domów z dachem bezokapowym, za sprawą wyjątkowego designu nowoczesnych brył, zyskują z roku na rok coraz liczniejsze grono zwolenników. Tego rodzaju dach jest elementem, który w wyrazisty sposób podkreśla charakter inwestycji. Dach bezokapowy nie posiada wystającej poza obrys budynku części i kończy się tam, gdzie kończą się ściany zewnętrzne domu. Rozwiązanie cenią sobie osoby, których marzeniem jest budowa nowoczesnego i minimalistycznego domu.
Zobacz wybrane projekty domów z bezokapowym dachem z kolekcji ARCHON+
„Dom w kosaćcach 2 (N) OZE”
Ten wyjątkowy parterowy dom jednorodzinny wyróżnia się prostotą formy i funkcjonalnością niewielkiego wnętrza. W standardzie przewidziano zastosowanie pompy ciepła jako źródła ogrzewania. Charakterystyczny dwuspadowy dach bezokapowy, pokryty antracytową, płaską dachówką, harmonijnie współgra z przemyślaną kompozycją elewacji. Dominujący biały tynk został urozmaicony grafitowymi akcentami oraz stolarką w tym samym kolorze. Dodatkowym atutem jest taras oraz pergola z drewnianymi, ażurowymi panelami, które tworzą przytulną atmosferę do relaksu na świeżym powietrzu. Wnętrze „Domu w kosaćcach 2 (N) OZE” charakteryzuje się klarownym podziałem na część dzienną i prywatną. Salon łączy się z jadalnią, gdzie znajduje się miejsce na obszerny stół oraz funkcjonalne komody. Kuchnia, wyposażona w wyspę z blatem roboczym, posiada także miejsce do spożywania posiłków, program funkcji uzupełnia spiżarnia. Strefa nocna to trzy sypialnie, z których dwie mają dostęp do ogrodu. Główna sypialnia została wzbogacona o praktyczną garderobę. Łazienkę w tej części domu można wyposażyć w wannę, prysznic oraz zestaw umywalek. Istnieje także możliwość, by kotłownię połączyć z funkcją pralni.
„Dom w krotonach 4”
Jednorodzinny dom z użytkowym poddaszem, zwracający uwagę interesującym wykończeniem elewacji, który akcentuje charakter budynku. Grafitowy tynk i dostosowana kolorystycznie drewniana okładzina pokrywają elewację parteru, tworząc wyraźny kontrast z białą elewacją poddasza. W tej oprawie pięknie wyróżniają się okna o wykończeniu przypominającym naturalne drewno. Dach dwuspadowy bezokapowy, pokryty blachą łączoną na rąbek, dopełnia całość. Główne wejście do domu znajduje się w podcieniu, zapewniającym komfort w każdych warunkach pogodowych. W obszernym wiatrołapie zaplanowano miejsce na siedziska i pojemną szafę. Jasny i przytulny salon ma bezpośredni dostęp do tarasu, podobnie jak jadalnia, która mieści duży stół rodzinny. Kuchnia oferuje możliwość aranżacji pojemnej zabudowy oraz centralnie usytuowanej wyspy z dodatkowym blatem roboczym i barkiem śniadaniowym. Staranne wykorzystanie przestrzeni pod schodami pozwoliło na umieszczenie tam spiżarni. Na parterze, obok toalety, znajduje się kotłownia z pralnią, a poddasze oferuje trzy przestronne sypialnie, w tym główną sypialnię rodziców z garderobą oraz wspólną łazienkę.
„Dom w papawerach”
Projekt domu z poddaszem użytkowym oraz garażem jednostanowiskowym, którego atutem jest także możliwość realizacji na wąskich działkach. Design wyróżnia się prostotą połączoną z niebanalnymi rozwiązaniami, nawiązującymi do estetyki nowoczesnych stodół. To, co szczególnie przyciąga wzrok, to dach dwuspadowy bez okapów oraz imponujące przeszklenia, które nie tylko umożliwiają doskonałe doświetlenie wnętrza, ale też stanowią dekoracyjny element domu. Główne wejście zostało osłonięte podcieniem. Centralna część parteru, otwarta na taras, to salon, w którym rodzina może cieszyć się wspólnymi chwilami przy kominku. Jadalnia, usytuowana obok okna, płynnie łączy się z kuchnią, wyposażoną w funkcjonalny barek śniadaniowy oraz wygodne blaty robocze. Uzupełnieniem programu parteru jest jasna łazienka oraz kotłownia, która może pełnić funkcję pralni. Poddasze skrywa trzy sypialnie – dwie przeznaczone dla dzieci oraz główną sypialnię rodziców. W niej zaplanowano dwie przestronne garderoby, kącik relaksu oraz imponujące przeszklenie z malowniczym widokiem na ogród. Łazienka wzbogaca układ funkcjonalny poddasza.
Więcej interesujących projektów domów z dachem bezokapowym znajdziesz na archon.pl.