EGE, duński producent renomowanych wykładzin i płytek dywanowych zadebiutował na polskim rynku z unikalną kolekcją Rawline Scala. Wydarzenie miało miejsce 7. marca 2017 r. podczas pierwszego seminarium Carpet Studio skierowanego do środowiska architektów, projektantów wnętrz i ekspertów w dziedzinie wzornictwa. Była to również niepowtarzalna dotąd okazja do spotkania z przedstawicielami skandynawskiej marki.

Gospodarzem spotkania był Sławomir Laczek, właściciel Carpet Studio, wyłącznego dystrybutora marki EGE na terenie Polski. „Naszym założeniem jest bazowanie na równoprawnej relacji projektant-architekt. Stąd duży nacisk na rozwój naszego wewnętrznego biura projektowego, które usprawnia współpracę ze środowiskiem architektów i przenosi ją na zupełnie nowy poziom.” – podkreślał podczas seminarium, Sławomir Laczek.


„75 years young” – tym hasłem rozpoczęła swoje wystąpienie Tina Willems z EGE. Podkreśliła tym samym filozofię firmy nastawionej na rozwój, nieustanne poszukiwanie nowych rozwiązań i wyzwań. Otwartość, elastyczność i szybka adaptacja sprawiły, że EGE od lat wyznacza trendy w zakresie wzornictwa, technologii, norm produkcji, a także wysokich standardów ekologicznych.
Głównym punktem wydarzenia była polska premiera najnowszej kolekcji wykładzin Rawline Scala, o której opowiedziała jej współprojektantka Anna Louise Lomholt Oxlund. Ta ekskluzywna linia, bazująca na najwyższej jakości, łączy w sobie unikalne wzornictwo, urok surowej struktury klasycznych tkanin, a także wszelkie zalety użytkowe i akustyczne. Inspiracją do zaprojektowania kolekcji były wzory i faktury oryginalnych i ponadczasowych materiałów tekstylnych, uosabiających trendy w branży odzieżowej w różnych dekadach. Nowy projekt EGE był polem do popisu zarówno dla Oxlund, jak i drugiej autorki kolekcji – Helle Lykke Jensen. Podczas rocznej współpracy przy kolekcji obie Panie czerpały ze swoich wcześniejszych, wieloletnich doświadczeń przy projektowaniu odzieży. „Projektowanie mody zaczynamy zazwyczaj od koncepcji kształtu i kroju, zaś punktem wyjścia myślenia o projekcie wykładzin zawsze jest wzór. W odróżnieniu od odzieży, elementy wyposażenia wnętrz, zwłaszcza tak rzadko wymieniane jak podłoga muszą uwzględniać długoterminowe trendy i aktualność zaproponowanych wzorów przez najbliżej 5-10 lat. ” podsumowała Oxlund.
Rawline Scala obejmuje 3 tematy: Minimal – nawiązuje do charakterystycznej faktury wytartego jeansu czy prążkowanego garnituru; Reflex – wykorzystuje załamania światła, charakterystyczne dla krepy lub plis; Heritage – odwołuje się do tradycji, stąd zabytkowe tekstylia celowo stylizowane na zużyte, bądź klasyczna pepitka. Tym co wyróżnia całą kolekcję jest dostępność jedenastu wzorów aż w 3 różnych skalach (małej, średniej i dużej), co umożliwia odpowiednie dobranie deseniu pod kątem rozmiaru i układu projektowanego wnętrza. Godny uwagi jest także fakt, iż wykładziny Rawline Scala zostały w 100% wykonane z produktów pochodzących z recyclingu – warstwę wierzchnią tworzy wytwarzana ze zużytych sieci rybackich włóknina Econyl®, zaś elastyczne podłoże Cradle to Cradle CertifiedTM Ecotrust powstaje z przetworzenia butelek PET.
Seminarium Carpet Studio zostało zorganizowane w Airport Hotel Okęcie **** w Warszawie. Lokalizacja eventu nie była przypadkowa, gdyż wnętrza tego obiektu należą do prestiżowych realizacji Carpet Studio. Ich autorem są architekci z pracowni Zbigniewa Tomaszczyka i Ireny Lipiec – Decorum Architekci Sp. z o.o. Zbigniew Tomaszczyk obecny podczas spotkania, został uhonorowany dyplomem uznania za dotychczasową współpracę z firmą EGE. Architekt opowiedział o swoich dotychczasowych doświadczeniach związanych z duńską marką, m.in. o możliwościach i przebiegu współpracy przy realizacji autorskich projektów wzorów wykładzin.
Nad całością seminarium czuwała Olga Kisiel-Konopka – właścicielka agencji PR, OKK!
Więcej o marce EGE oraz dystrybutorze Carpet Studio na: www.carpetstudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj