Nowoczesny design czy modny kolor to nie wszystko, gdyż grzejnik musi przede wszystkim zapewnić komfort cieplny i oszczędność energii. Dzięki płycie promieniującej z aluminium dostarczy ciepło do każdego zakątka w pokoju. Aplikacja sterująca oraz czujniki ruchu i światła, zapewnią ciepło wtedy, kiedy będziemy go potrzebować.
Czym są radiatory?
Grzejniki radiacyjne są droższe od konwekcyjnych i promiennikowych, ale za to komfort cieplny, który dostarczają, jest porównywany do tego, jaki zapewniają kaloryfery C.O. W swej pracy kontrolują inercję cieplną pomieszczenia, wykorzystując przy tym wszystkie zalety promieniowania cieplnego oraz naturalnej konwekcji.
Aluminium i folia grzewcza.
Grzejnik Oniris wyposażono w główny element grzewczy, czyli płytę promieniującą, która wykonana jest z aluminium. Zapewnia ona odczucie podobne do promieniowania słonecznego. Dzięki dużej powierzchni promieniowania cieplnego, rozprzestrzenia ciepło w wielu kierunkach, co gwarantuje dotarcie do każdej części pomieszczenia. Wspomaga ją dodatkowy element grzewczy, czyli cienkowarstwowa folia, która pokrywa przednią obudowę.
Stopniowe uwalnianie energii.
Energia zmagazynowana wewnątrz całego urządzenia, uwalniana jest do otoczenia stopniowo, dzięki dużej powierzchni grzewczej i bezwładności wymiennika, a także wysokiemu przewodnictwu materiałów, z których został wykonany. Gwarantuje to nie tylko jednakową temperaturę, w każdej części pomieszczenia, ale i wysoką jakość powietrza.
Urządzenie wyposażono w system STI, który gwarantuje dużą inercję cieplną. Dzięki niemu otrzymujemy komfort cieplny, który swym charakterem przypomina ten znany z pieców akumulacyjnych.
Energooszczędne czujniki.
Radiator z oferty Atlantic Polska wyposażono w czujnik:
- ruchu – wykrywa obecność ludzi i zwierząt w ogrzewanym pomieszczeniu
- światła – dzięki któremu grzejnik „wie” czy jest noc czy dzień
- otwartych okien (funkcja wietrzenie), który wychwytuje nadmiar zimnego powietrza wokół urządzenia.
Dzięki nim dostosowuje swoją pracę tak by zapewnić optymalną równowagę, pomiędzy komfortem cieplnym, a oszczędnością energii. Dlatego samoczynnie obniża temperaturę, gdy nikogo nie ma w domu, jest noc lub podczas wietrzenia.
Dopasowanie do rytmu życia domowników.
Dzięki sensorom ruchu i światła zapamiętuje rytm życia użytkowników i dopasowuje się do niego. Rozpoznaje czas obecności i nieobecności w domu. Zapamiętuje te dane, które są weryfikowane i analizowane. Dostosowuje pracę do nieprzewidzianych okoliczności np. wcześniejszy powrót do domu (automatycznie nagrzewa pomieszczenie) czy dłuższa nieobecność użytkowników (nie podnosi temperatury).
Aplikacja mobilna.
Centralka systemu Cozytouch, podłączona do routera internetowego, umożliwia zdalne zarządzenie tym grzejnikiem. Dlatego poprzez telefon lub tablet, kontrolujemy parametry jego pracy, sprawdzamy i analizujemy wydatki dotyczące energii, a także łatwo zarządzamy nieobecnościami.
Z kolei sterownik Cozytouch Pass łączy się szeregowo, z danym urządzeniem lub z grupą urządzeń. Może obsłużyć do 15 grzejników, które są ze sobą połączone w jednej strefie.
Cyrkulacja i osiadanie kurzu.
Radiator posiada także system, który eliminuje zjawisko cyrkulacji kurzu w ogrzewanym pomieszczeniu oraz jego osiadanie w bezpośrednim otoczeniu urządzenia. Dlatego lekarze zalecają go osobom, które mają problemy dróg oddechowych (alergicy, astmatycy).
Obudowę Oniris wykonano z aluminium, a następnie pomalowano lakierem epoxy-polyester, w kolorze antracytowym. Do dyspozycji mamy modele o mocy 1000W, 1500W lub 2000W w cenie od 2 413 zł do 3 197 zł. Na zamówienie dostępny jest także model w podłużnym kształcie.
Więcej informacji nt. grzejnika Oniris https://www.atlantic-polska.pl/grzejnik-elektryczny/oniris/