Komoda to mebel praktyczny i jednocześnie uniwersalny. Ma kilka funkcji, takich jak miejsce na przechowywanie, ozdoba, wydzielanie przestrzeni. Z powodzeniem ozdobi miejsce w salonie, jak i w sypialni.

Dlaczego komoda jest uniwersalnym meblem?

Komoda to mebel praktyczny i na tyle uniwersalny, że może ozdabiać nie tylko salon, ale także sypialnię. W każdym z tych pomieszczeń posłuży jako dodatkowe miejsce do przechowywania rzeczy w środku, jak również spełni funkcję półki i dodatkowego blatu na rzeczy, które chce się wyeksponować. Komoda jest jednym z najczęściej kupowanych mebli. Ten sam zestaw może z powodzeniem posłużyć właśnie i w salonie i w sypialni. Są to również pomieszczenia, gdzie zazwyczaj jest miejsce na wysuwanie szuflad i są one potrzebne. Ozdobne fronty i charakter uchwytów lub gałek, nadają wnętrzu określony styl. Mogą być zdobione lub też całkiem proste.

Jakie komody pasują do salonu?

To jakie wybierze się komody do salonu, w dużej mierze zależy od stylu pokoju dziennego. Nowoczesny styl cieszy się obecnie ogromnym powodzeniem, a wyróżnia się prostotą i minimalizmem. Nowoczesne komody są zazwyczaj bez uchwytów, a otwiera się je na wcisk, czyli przed dociśnięcie frontu. Mogą być matowe lub z połyskiem, w zależności od efektu jaki chce się osiągnąć. W salonie trzeba brać pod uwagę jak wyglądają fronty kuchenne, bo najczęściej salony są projektowane razem z aneksem kuchennym. Przykładowo gdy fronty kuchenne są z połyskiem, komoda może być matowa. Białe komody to czysta klasyka, a te z kryształowymi lub złotymi gałkami ozdobią wnętrze w stylu glamour. Drewniane komody to styl wnętrz rustykalnych, ale także skandynawskich. Ważny detal to wybór nóżek komody, które mogą być masywne lub wygięte, a może ich nie być wcale, w przypadku komody podwieszonej. W przestronnym salonie zazwyczaj nie trzeba się martwić o dostępne miejsce, dlatego komoda może być dość duża. 

Komoda w sypialni nadaje przytulnego charakteru

Jeśli chodzi o komody do sypialni, to przede wszystkim pełni ona funkcję dekoracyjną. Jest również doskonałym miejscem na lampkę, kwiaty lub ramki na zdjęcia. Pojemna i wysoka komoda, z głębokimi szufladami, zapewni dużo dodatkowego miejsca do przechowywania w sypialni. Zmieszczą się tam na przykład pościel, ręczniki lub bielizna. Komoda w sypialni to naprawdę praktyczny dodatek, a jednocześnie estetyczny. Może być w postaci jednej, większej komody lub też dwóch mniejszych po obu stronach łóżka. Biała lub drewniana komoda w sypialni, kojarzy się z przytulnym i ciepłym wnętrzem, w którym miło jest spać i spędzać czas. Komoda ze szkłem, komoda podświetlana, czy jako uzupełnienie toaletki, jak widać jest w czym wybierać.

w sypialni

Jak można zauważyć, komody to na tyle uniwersalne meble, że będą pasować do salonu i do sypialni, w zależności od tego, ile potrzebujemy miejsca do przechowywania i co chcemy na niej postawić. Solidna i pasująca stylem komoda, to mebel na całe lata, który nadaje charakter wnętrzu i przy tym jest dodatkową powierzchnią do przechowywania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj