Podczas spotkań towarzyskich obowiązują różnorodne zasady savoir vivre. Nie odnoszą się one wprost do rodzaju obrusu na stół, ale warto wiedzieć, że pewne rzeczy wypada, inne niekoniecznie. Jaki obrus wybrać na uroczystą kolację? Dopuszczalna jest tylko klasyka czy też można trochę zaszaleć? Lepsze są obrusy nowoczesne czy tradycyjne? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Obrus na ślub

Szczególną okazją, która wymaga odpowiedniego obrusu jest ślub, a właściwie wesele. Jak dobrać do niej odpowiedni obrus? Warto kierować się stylistyką całej imprezy. Najczęściej wszystko dopasowywane jest do wyglądu panny młodej. Jej biała suknia nadaje ton innym, stosowanym dodatkom. Popularne są zatem idealnie białe obrusy. Czasem pary młode wybierają modele z połyskiem, dostosowane do stylu glamour. Czasem też stawia się na nieco bardziej „swojskie” klimaty. Wiele wesel organizowanych jest bowiem dzisiaj z użyciem motywu rustykalnego. Obrusy są zatem lniane lub posiadają eleganckie, wyszywane bieżniki. Pary młode wybierają zarówno obrusy nowoczesne, jak i tradycyjne.

Obrus na spotkanie biznesowe

W domowych warunkach często potrzebujemy natomiast obrusu na spotkanie biznesowe. Chociaż częściej tego typu kolacje odbywają się w warunkach neutralnych, czyli w jakiejś restauracji, od czasu do czasu trzeba też zaprosić szefa na obiad do domu. Wówczas ważny jest dobór odpowiedniego menu, zastawy i dodatków. Wybór obrusu zależy od tego, co tak naprawdę chcemy osiągnąć. Jeżeli tworzymy przyjazny, domowy klimat, możemy postawić na obrusy tradycyjne, klasyczne. Jeżeli jednak chcemy podkreślić wagę i wykwintność tego wieczoru, lepsze będą obrusy nowoczesne i bardziej eleganckie. Można na przykład postawić na modele z delikatnym połyskiem, które idealnie skomponują się ze świecącymi lub kryształowymi kieliszkami.

Obrus na święta

Zupełnie inną kategorią obrusów są natomiast obrusy świąteczne. Oczywiście w ramach tej okazji można też postawić na obrusy nowoczesne albo tradycyjne o jednolitym kolorze, stylistyce i eleganckim materiale. Święta to jednak niepowtarzalny i charakterystyczny czas, który obfituje w wiele symboli. Warto zatem je podkreślić. Obrusy świąteczne mogą na przykład posiadać ciekawe, świąteczne grafiki. Choinki, mikołaje, aniołki, bombki – to wszystko może znaleźć się na świątecznym obrusie. Tego typu obrusy znajdziesz w wielu sklepach – zarówno stacjonarnych i internetowych. Polecamy jednak te drugie. Oferują one bowiem zdecydowanie szerszy wybór. Kupisz tam zarówno obrusy nowoczesne, jak i tradycyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj