rolety rzymskie

Rolety rzymskie są już bardzo popularne w domach i biurach. Są alternatywą rolet rolowanych tzw. technicznych. W przeciwieństwie do nich mogą być wykonane z miękkich tkanin. Zwykle stanowią stylowe i praktyczne rozwiązanie dekoracyjne w nowoczesnych budynkach. Nie tylko prezentują się wyjątkowo w każdym pomieszczeniu, ale także są praktyczne. Pozwalają na szybką regulację ilości światła wpadającego do wnętrza. Współczesne trendy aranżacyjne coraz częściej sięgają po to rozwiązanie łącząc tradycję z nowoczesnością.

Czym są rolety rzymskie?

Rolety rzymskie, gdy są podciągnięte do góry, składają się w eleganckie fałdy. W tym położeniu zasłaniają zwykle część nadproża. Fałdy kolejno prostują się przy opuszczaniu. Rolety mogą być wykonane z różnych materiałów np. delikatnych – firanowych tkanin przepuszczających światło lub tkanin dekoracyjnych, które zapewnią pełne zaciemnienie. Szeroka gama dostępnych tkanin sprawi, że będą idealnie dopasowane do stylu wnętrza. Rolety rzymskie mogą wpływać na kształtowanie komfortu termicznego. Do działania w dużych oknach najlepiej wybrać mechanizmy w wersji elektrycznej. To rozwiązanie charakteryzuje się cichym działaniem i łatwością podnoszenia / opuszczania nawet ciężkich rolet.

Zalety rolet rzymskich

Od delikatnych, lekkich tkanin, po solidniejsze zapewniające całkowite zaciemnienie – wybór jest ogromny. Dzięki dużej dostępności tkanin rolety rzymskie świetnie wpisują się zarówno w nowoczesne, minimalistyczne wnętrza, jak i w klasyczne aranżacje. Dużym plusem są koordynaty, czyli możliwość zastosowania tych samych materiałów, z których szyte są zasłony czy inne miękkie wykończenia wnętrza. Mogą być użyte nawet lekkie tkaniny obiciowe takie same jak na kanapie, sofie lub fotelach pojawiających się w danym wnętrzu. Podnoszenie i opuszczanie nawet szerokich rolet pozwala łatwo kontrolować ilość światła, co jest bardzo przydatne w sezonie letnim. Rolety znajdują swoje zastosowanie także tam, gdzie brakuje miejsca z boku okna na zaparkowanie zasłon. Zamiast tego tkanina parkuje w około 20 cm pakietach pod mechanizmem. Najczęściej zajmując przestrzeń ponad oknem. W górnej części rolety wszyty jest rzep, co pozwala na szybkie odpięcie tkaniny od mechanizmu. W roletach rzymskich stosuje się specjalne taśmy tunelowe, fiszbiny oraz zapinki Child Safety. Po szybkim demontażu komponentów zostaje sama tkanina, która może zostać przekazana do prania lub czyszczenia. Nowoczesne rolety rzymskie mogą być wyposażone w mechanizmy z napędem elektrycznym lub akumulatorowym. Jest to rozwiązanie często stosowane do szerokich okien lub wysokich, biegnących przez dwie kondygnacje Rolety rzymskie sterowane elektrycznie charakteryzują się płynnym działaniem. Napędy są ciche i nawet w przypadku kilku systemów uruchomionych jednocześnie nie zakłócą spokoju użytkownikom.

rolety rzymskie w sypialni

Zastosowanie rolet rzymskich w różnych wnętrzach

  • Salon. Rolety rzymskie w salonie tworzą przytulne otoczenie, a jednocześnie chronią pomieszczenie przed ostrym światłem słonecznym. Położenie rolet można łatwo dostosować, co jest ważne podczas oglądania telewizji lub relaksu.
  • Sypialnia. W sypialni rolety rzymskie zapewniają prywatność i zaciemnienie, co jest kluczowe dla jakości snu. Wybierając zaciemniające materiały blackout, można całkowicie zablokować światło, co sprzyja lepszemu wypoczynkowi.
  • Kuchnia. W kuchni rolety rzymskie świetnie wyglądają w szerokich lub podłużnych oknach biegnących tuż nad blatem. Dobry materiał zapewni wygląd, który wkomponuje się idealnie we wnętrze. Odpowiednio zainstalowane rzymskie, nawet po całkowitym zasłonięciu nie będą zabierać miejsca na parapecie, które może zostać wykorzystane do ustawienia roślin w doniczkach.
  • Biuro. W biurowej części domu rolety rzymskie zapewnią elegancki wygląd i funkcjonalność. Odpowiednie tkaniny pomogą w uzyskaniu optymalnych warunków do pracy, jednocześnie nie odbierając wnętrzu efektownego wyglądu.

Personalizacja i dopasowanie

Rolety rzymskie oferują bardzo niepowtarzalny wygląd. Tkaniny szyte dokładnie na wymiar są wyposażane w mechanizmy elektryczne, najczęściej gotowe do sterowania pilotem. Mogą być także uruchamiane z różnych systemów automatyki np. KNX czy modułów smart home tj. Loxone, Ampio lub Grenton. Rolety rzymskie elektryczne to praktyczne i stylowe rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym wnętrzu. Dzięki szerokiemu wyborowi materiałów i wzorów, możliwości personalizacji oraz nowoczesnym elektrycznym mechanizmom sterowania, są doskonałym wyborem dla osób ceniących sobie komfort i styl. Zachęcamy do odwiedzenia strony elektryczne.eu, gdzie można uzyskać bardziej szczegółowe informacje oraz skorzystać z oferty konsultacji i wyceny indywidualnych rozwiązań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj