Gdy myślimy o świątecznym wieńcu, w głowie najczęściej mamy splot z zielonych gałązek udekorowany wstążką. A gdyby tak zrezygnować z zieleni i zastąpić igliwie bombkami, foremkami lub… popcornem? Efekt będzie zachwycający, zobaczcie sami!

Do stworzenia poniższych wieńców zazwyczaj wystarczy większa lub mniejsza doza cierpliwości oraz czasu, piankowy okrąg jako podstawa (choć nie zawsze) i chęci – zdolności są kwestią drugorzędną. Elementy wymagające klejenia najlepiej łączyć z pomocą kleju na gorąco, łatwego w użyciu i nadającego się do wszelkich powierzchni i materiałów.

wience-2
Zdjęcia: www.countryliving.com

Wieniec dla łasucha może powstać z foremek po pierniczkach, które spełniły swoją rolę. Sklejone będą wieloletnią ozdobą, a związane, jak w tym wypadku, za rok można wykorzystać do pieczenia. Z kolei wieniec z dzwoneczków będzie oznajmiał przyjście gości pukających do drzwi. Przyklejone na kole z gałązki lub piankowym okręgu prezentują się prześlicznie.

wience-3
Zdjęcia: www.goodhousekeeping.com

Naturalny, świąteczny wieniec zamiast z gałązek można wykonać z szyszek zebranych w lesie. Szyszki można spryskać srebrną farbą lub sztucznym śniegiem. Alternatywna, minimalistyczna propozycja to wieniec z tekturowych rulonów, najlepiej o różnej średnicy. Do wykonania go można użyć rolek po papierze toaletowym  i ręczniku papierowym. Dzwoneczki umieszczone w kółkach nie tylko ozdabiają wieniec, ale sprawią, że będzie pięknie dźwięczał.

wience-1
Zdjęcia: wieniec z bombek – www.goodhousekeeping.com, wieniec z korków – www.netnewengland.com

Kolejne pomysły na świąteczny wieniec wymagają wykorzystania dużej liczby elementów. Pierwszy zrobisz ze zużytych bombek różnych rozmiarów, a na drugi wykorzystasz kolekcję korków od wina. Takie wieńce sprawdzą sie świetnie nie tylko jako ozdoby domu, ale też nietypowe prezenty pod choinkę.

cynamonowy wianek_foodnetwork_com
Zdjęcie: www.foodnetwork.com

Wieniec z lasek cynamonu wypełni cały dom świątecznym aromatem. Laski wystarczy skleić w ulubionej konfiguracji, pojedynczo lub warstwami. Ozdobą wieńca mogą być anyżowe gwiazdki, kulki kolorowego pieprzu i igiełki goździków.

wieniec z pianek_blog_fiestah_com
Zdjęcie: www.foodnetwork.com

Kolejny wieniec dla łasucha, tym razem wykonany ze… słodkich pianek! On również wypełni dom słodkim zapachem, jeśli jednak ma przetrwać święta, lepiej zawiesić go poza zasięgiem dzieci i zwierzaków.

wieniec z popcornu_foodnetwork_com
Zdjęcie: www.foodnetwork.com

Ostatnia propozycja to również pomysł dla łasuchów – tym razem nietypowy wieniec powstał z prażonej kukurydzy imitującej śnieżynki. Efekt będzie jeszcze lepszy, jeśli między uprażonymi ziarnami umieścimy czerwone kule świeżej żurawiny.

Życzymy wielu inspirujących pomysłów na świąteczne wieńce!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj