grzejnik łazienkowy

Sterowany radiowo grzejnik, w kolorze antracytowym, wpasuje się zarówno do ciepłej łazienki, w której przeważa drewno, jak i do industrialnej, z surową posadzką i kamieniem na ścianie. Posiada funkcje związane z prysznicem i wietrzeniem, a także wentylator, który podnosi, w kilka minut, temperaturę o 2-4 st. C.

Kolor jak odmiana węgla.

Antracyt jest jedną z odmian węgla kopalnego, o szklistym połysku i głębokiej, czarnej barwie. Kolor nawiązujący do niego jest przejściowym pomiędzy szarym i czarnym, w zimnym świetle o lekko granatowym zabarwieniu. Lakierem epoxy-polyester, w kolorze antracytowym, pomalowano obudowę grzejnika Pivot z serii Nefertiti, która wykonana jest ze stali wysokogatunkowej.

Grzałkę nurkową wykonano ze stali inox, która, co ważne szczególnie w przypadku łazienki, jest odporna na korozję. Na jego drabince zamocować można 2 uchwyty, które umożliwiają suszenie ręczników lub drobnej bielizny, a ich usytuowanie pozostaje w gestii użytkownika.

Czytaj:   Salon w stylu glamour z lampą ABROS firmy Candellux

System sterowania.

Urządzenie ma zamontowany elektroniczny termostat temperatury, którym sterujemy za pomocą drogi radiowej. Można zaprogramować go dla 7 dni tygodnia. Grzejnik jest także kompatybilny z systemem sterowania Pass Program, czyli można zarządzać nim za pomocą programatora lub podłączyć do sieci sterowania. Dzięki zastosowaniu systemu sterowania pozwala zaoszczędzić 25 procent energii.

grzejnik łazienkowy (2)

Funkcje podczas prysznica i wietrzenia.

Podczas pracy w trybie Prysznic, grzejnik łazienkowy produkcji Atlantic Polska, najpierw podgrzewa ręczniki, później ogrzewa pomieszczenie, a na końcu suszy ręczniki. Posiada również funkcję Wietrzenie, czyli automatyczny system detekcji otwartych okien. Jego działanie polega na wykryciu, przez czujnik, nadmiaru zimnego powietrza wokół urządzenia, a następnie na czasowym obniżeniu temperatury w pomieszczeniu.

Czytaj:   Wymieniamy grzejnik

Wentylator szybko nagrzeje łazienkę.

Pivot posiada niezależny, ale zintegrowany wentylator Ventilo o mocy 1000W, który wyposażono w siatkowy filtr powietrza. Uruchamia się go przyciskiem na termostacie, a następnie wybiera czas (15, 30, 60 lub 120 min), w jakim dodatkowe ciepło ma być produkowane. Po wykonaniu zadania termostat samoczynnie wyłączy pracę wentylatora. Ventilo jest w stanie podnieść temperaturę łazienki o 2-4 st. C. dosłownie w kilka minut, nie mówiąc o skutecznym wysuszeniu ręczników.

Czytaj:   Z czego zrobione są… drzwi

Łazienka z drewnem lub industrialna.

Ze względu na coraz większy wybór drewna egzotycznego, które jest twarde, stabilne i ma niski współczynnik skurczu, rośnie liczba polskich łazienek, w których jest ono stosowane. Wpływ na to ma również postęp w zakresie środków do jego konserwacji. Pivot wpasuje się do łazienki, w której z drewna będzie wykonana zarówno podłoga, jak i długi blat.

Jednak łazienka, w której będzie zainstalowany może być również zaaranżowana w chłodnym stylu industrialnym. W tym celu na podłodze może być wylana surowa posadzka, a na ścianie położony kamień. Elementy te powinny być w kolorach zbliżonych do antracytu, tj. ciemno szary lub grafitowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here