Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Aranżacja kuchni – czy tapeta to w tym przypadku dobry pomysł?

Styl i funkcjonalność – nowoczesne projekty kuchni, które trafiają do naszych domów i mieszkań łączą te dwie cechy niezwykle perfekcyjnie. Dodatkowo w całym przedsięwzięciu muszą się znaleźć również nasze indywidualne potrzeby i wymagania, gdyż bez nich przestrzeń wyda się nam obca i możliwe, że nigdy nie poczujemy się w niej w pełni swobodnie

By to osiągnąć warto skupić się nie tylko na rozwiązaniach praktycznych, ale przede wszystkim na designie i kolorystyce, które nas interesują. Można zabrać się do wszystkiego samodzielnie lub skorzystać z pomocy – projektanci potrafią uczynić z naszej kuchni naprawdę niebanalne miejsce, niezależnie od metrażu. Co jednak, gdy marzy się nam tapeta ścienna w tej przestrzeni? Czy decydując się na ten rodzaj aranżacji można dziś z satysfakcją spojrzeć później na efekty swojej koncepcji?

Dużo zależy od wzorów

Trendy w aranżacji kuchni uwzględniają zastosowanie tapet, gdyż technologia ich przygotowania, jest dziś o wiele bardziej zaawansowana, niż to miało miejsce jeszcze dekadę temu. Winylowe tapety, to gwarancja odporności na wilgoć oraz łatwość w czyszczeniu, ze względu na swoją gładkość. Dużo jednak zależy od wzorów, jakie wybierzemy. Aktualnie najbezpieczniejszą opcją jest wybór printu geometrycznego lub inspirowanego, choćby w metaforyczny sposób, kształtami i barwami natury. Nie może być to jednak całkowicie przypadkowy wybór, gdyż tapeta powinna komponować się przede wszystkim z innymi elementami aranżacji, by całość sprawiała spójne wrażenie. Modernistyczne, romantyczne, klasyczne – wnętrze kuchni może być takie jakie chcemy, ale musimy dobrze wybrać składające się na nią elementy. Nawet elegancja nie wyklucza użycia tapet w kuchni (muszą być one po prostu bardziej stonowane pod względem palety barw).

Wszystko na wymiar

Mamy dziś kuchnie na wymiar, więc czemu nie tapety ścienne? Pokrywanie nimi całego pomieszczenia niekoniecznie może mu wyjść na zdrowie, ale już zagospodarowanie w ten sposób jednej ściany, czy tylko jej części może stworzyć subtelne i miłe dla oka urozmaicenie aranżacji. Jeśli zaś skorzystamy z pomocy profesjonalisty, to możemy nawet tym sposobem ukryć błędy architektoniczne pomieszczenia, umiejętnie odwracając od nich uwagę. Dotyczy to między innymi optycznego powiększenia kuchni, czy podkreślenia porządku, jaki zastosowaliśmy dzieląc kuchnię na poszczególne strefy. Sposobem da się zrobić wszystko, a jak wskazują obserwacje i współczesne propozycje, wzornicze złamanie symetrii, intensywne barwy oraz duże wzory są niezwykle efektywne w tym, do czego zamierzamy je wykorzystać.

Żadnych banałów

Tapety ścienne potrafią dokonać w przestrzeni kuchennej całkiem sporą metamorfozę. Najprostszym sposobem ich umiejscowienia jest podkreślenie części jadalnej. Skorzystanie z tej możliwości – zwłaszcza jeśli chodzi o tapety winylowe – da nam również możliwość długotrwałej eksploatacji i łatwości w utrzymaniu czystości (większej nawet niż w przypadku farb hydrofobowych). Poza tym kuchnia ozdobiona w ten sposób wydaje się mniej banalna, sterylna i bezosobowa. Klimat i wyjątkowość są tu o wiele ważniejsze. Gotowanie można polubić, jeśli czujemy się dobrze w pomieszczeniu gdzie to robimy. Tapeta gwarantuje natomiast, że z przyjemnością zabierzesz się do przyrządzania posiłków, byle móc jak najczęściej podziwiać efekty swojego projektu oraz dostarczać sobie uczucia satysfakcji.

Za cenne wskazówki dziękujemy portalowi Blog.KuchniePinio.pl

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *