Wnętrza niewielkiego domu zlokalizowanego w Szwedzkim miasteczku, zaprojektowane przez Spacja Studio cechuje przede wszystkim praktyczność. Z założenia mają one upraszczać życie mieszkańcom, dlatego niemal wszystkie meble zostały zaprojektowane na wymiar, maksymalnie wykorzystując dostępną przestrzeń.

Króluje tutaj mieszanka stylu skandynawskiego i praktycznego minimalizmu, dzięki czemu elementy wyposażenia nie odwracają uwagi od architektonicznych cech domu, które grają pierwsze skrzypce. Są to przede wszystkim wysoka strefa dzienna ze skośnym dachem oraz ogromne przeszklenie w salonie, wpuszczające mnóstwo światła dziennego. To one w dużej mierze determinują formę projektu i nadają wnętrzu wyjątkowego charakteru.

Czytaj:   Skandynawskie trendy kolorystyczne

 

 

 

Deski podłogowe ułożone na szczytowej ścianie podkreślają kubaturę pomieszczenia i ocieplają dużą przestrzeń. Innym charakterystycznym elementem strefy dziennej jest wyspa kuchenne zestawiona ze stalową ramą, na której został zawieszony okap.


Z salonu przejść można bezpośrednio na antresolę, która pełni rolę otwartej sypialni. Prowadzą na nią tzw. „kacze schody”, które pełnią również funkcję zabudowy meblowej i szafki na telewizor. Cała antresola została wypełniona zabudową meblową, co znacząco zwiększa jej praktyczność. Również łóżko jest jej częścią, a tapicerowane wezgłowie, to również fronty, kryjące sporych rozmiarów szafkę na pościel.

Czytaj:   Styl skandynawski od podstaw

Pokój dziecięcy jest królestwem 4-letniej dziewczynki. Motywem przewodnim są drzewa, które przybrały formę zarówno grafiki ściennej jak i form wyciętych ze sklejki.

Na szafę znalazła się „kryjówka”, a przeciwległa ściana wykończona została farbą tablicową, aby młoda mieszkanka mogła rozwijać swoje twórcze talenty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here